bugün

cumhurbaşkanı abdullah gül'ün türkiye'de yaşayan hıristiyan vatandaşları için noel bayramı tebriğidir.

--spoiler--
Hıristiyan vatandaşlarımız ve tüm Hıristiyan alemi bugünden itibaren Noel Bayramlarını idrak edeceklerdir. Bu vesileyle, Hıristiyanlığın tüm geleneklerinden vatandaşlarımızın Noel Bayramlarını en samimi duygularımla kutluyor, mutluluk, huzur, esenlik ve başarı temennilerimi ifade ediyorum.

Camilerin, kiliselerin ve havraların yan yana varlıklarını ahenk içinde sürdürdükleri, birçok inanışa evsahipliği yapan Anadolu toprakları, asırlar boyunca farklı kültür ve dini inançlara sahip insanları dostluk, kardeşlik, içten sevgi ve birlik hisleri etrafında kaynaştırmıştır.

Tüm vatandaşlarımız, tarihin en güç dönemlerinde dahi barış, hoşgörü, karşılıklı saygı ve anlayış gibi ilke ve değerleri daima yücelten milletimizin eşit ve şerefli fertleridir. Millet hayatının her türlü tecellisinde, hak ve ödevlerde, nimet ve külfetlerde ortak olmuşlardır.

Bu düşüncelerle, Noel Bayramının temsil ettiği sevinç ve kardeşliği Hıristiyanlığın tüm geleneklerine mensup vatandaşlarımızla paylaşıyor, mutluluk, huzur, esenlik ve başarı temennilerimi yineliyorum.
--spoiler--

http://www.haber7.com/hab...ah-Gulden-Noel-mesaji.php
cumhurbaskanligi nezninde mubarek noel bayraminin katolik-protestan vatandaslarimizin kullandiklari takvime gore hesaplandigini anlamamizi saglayan mesajdir. Yine de sagolsundur, laik bir musluman ulkenin cumhurbaskanina yakisan aciklamadir.
laik temeller üzerinde ki türkiye cumhuriyet'i cumhurbaşkanı abdullah gül'e yakışan açıklamadır. bu ülkede bir tane bile başka dine mensup vatandaş olsa o vatandaşın dini özgürlüğü devletin koruması altındadır. cumhurbaşkanımızda doğrusunu yapmıştır. tebrik ederiz.
doğru bir yaklaşımdır. musevilere, ve diğer din topluluklarınında özel günlerinde mesaj yayınlamalıdır.
ilk defa bir hükümet mensubunun aklı başında konuştuğunu görüp sevindim ve sevindiğimi farkedince ülkemize acıdım. olması gereken bişey oldumu hemen gururlanıyoruz seviniyoruz be yazık bize.
içinde noel bayramını idrak etmek fiilinin geçtiği açıklamadır. güzel.
sıcak ve samimi yaklaşımı hissettirmiş açıklamadır. kuru kuruya bir tebrik değil değildir, üzerinde düşünülmüştür.

ben beğendim. *
laik ve demokratik türkiye cumhuriyeti cumhurbaşkanına yakışan mesajdır. seni pek sevmem ama aferin abdullah gül.
tebrik edilesi mesajdır. keşke her konuda böyle düşünceli olabilseler.
(bkz: we wish you a merry christmas)
laik bir devletin cumhurbaskanına yakışan bir harekettir .
(bkz: Cingıl bels cingıl bels cingıl oll dı vey)
okurken duygulandıran mesajdır. bu güzelim ülkeye yakışan hoşgörü budur. cumhur olarak başkanıma helal olsun demek istiyorum. ahada dedim helal olsun reis.