bugün

Dini soru ve cevap sayfasında sorulmuş bir soru. Soru şöyledir:

19 yaşındaki yeğenim imam hatipte okuyor. Abdestli olmadığım sürece benim yaptığım yemekleri yemiyor. Dinimizde böyle bir mecburiyet var mıdır?

http://www.fetva.net/yazi...ptigi-yemek-yenir-mi.html
bu zihniyetteki adam benim yemeğimi yemesin zaten. abdestlinin yemeği yenir mi alevinin yemeği yenir mi gayrimüslimin yemeği yenir mi siktirin gidin yemeyin yok size yemek.
islam hoşgörü dinidir. ama size abdestsizin yemeği yenir mi? diye soru sordurur.
önce boy abdesti almak gerekir. daha sonra besmele çekilmelidir..
zıkkımın kökünü ye öncelikle.( alternatif fetvalar)

yemin ederim bir kitle var inançlı insanların arasında bildiğiniz işsiz, cahil, salak... yahu yüzyıllardır süren bir inanç kendi içinde bu kadar aptalı yarattıysa islam alimleri, ne bileyim iki satır okumuşları bunu dert edinip uzun uzun bu durumun üzerine çalışmalı, düzeltmeye uğraşmalı. hayır benim ne günahım var da bu gerizekalılarla aynı havayı soluyorum.
lan adam abdestli haram yiyor, onu mu yemeyecek?
aç kalırsan domuz eti bile yiyebilirsin diye fetva verilen dinin mensubuyum çok şükür allaha. fakat imam şamilin dediği gibi;

Şeyh Şamil Petersburg'daki esaret günlerinde bir gün rus carıyla aynı masada yemek yer. kendisi dağlı oldugu icin çatal bıçak yerine elleriyle yer. Bu durumu garipseyen çar, yanındaki eşlerine der ki, öyle iştahlı yiyor ki galiba beni de yiyecek. Hepsi masada güler. Bunun üzerine Şeyh Şamil çara der ki: KORKMA çAR, BiZiM DiNiMiZDE DOMUZ ETi YEMEK HARAMDıR !...
0:00 0:54