bugün

bir de bu olayda erkeğin aynı sebeple elini vermediği durum da gözlemlenebilir.
(bkz: bu kadarda olmaz)
mezheb nedeniyledir, nitekim said nursi de bayanlara elini öptürmemiştir, anlayış farkıdır.
şafii mezhebinden olması muhtemel kadındır. saygı duymak gerekir.
şafi mezhebinini inancına göre karşı cins ile ten temasında bulunduğun zaman abdest bozulur.kadının inancıdır tiksinmek yerine inanca saygı duymak gerekir.
kafasız öküz bir kadındır, bayramda büyüklerin eli öpülmez mi öküz kadın.
saçma sapan bir dinin en saçma özelliğidir.
(bkz: içi fesat olmak)
tam elini öpecekken elini çekiverir. tamam inanca saygı ama yaptığı ayıp. insan kötü oluyor.
genelde elini öptürmeyip, başka yerini öptüren kadındır.
elini vermeyen bayrama gelmesin .
Aklıma Gazi'nin şu sözlerini getiren durumdur:

"Taassup cahilliğe dayanır. Bundan dolayı taassubu olan cahildir. ilim mutlaka cahilliği yener, o halde halkı aydınlatmak lazımdır."

"Medeniyet yolunda muvaffakiyet yenileşmeğe bağlıdır. Sosyal hayatta, iktisadî hayatta, ilim ve fen sahasında muvaffak olmak için yegâne olgunlaşma ve ilerleme yolu budur. Hayat ve yaşayışa hâkim olan hükümlerin zaman ile değişme, gelişme ve yenileşmesi zaruridir. Medeniyetin ihtirasları, fennin harikaları, cihanı değişiklikten değişikliğe sürüklediği bir devirde asırlık köhne zihniyetlerle, maziye düşkünlükle mevcudiyetin muhafazası mümkün değildir."
bu kadar abartılmaması gerekendir. şafiilerde bu abdesti bozuyor ama diğer mezhepler de serbest diye bir şey yok.

şafii bir kimse karısının dahi elini tutarsa namaz abdesti bozulur. ben elini öptürmeyen şafii teyzelere hiç alınmadım mesela. sizin alınganlığınız.

http://www.mumsema.com/di...ek-soru-ve-cevaplari.html

okuyun bilmeden konuşmayın.
dinden bihaber salakların algılamakta zorlandıkları kadın.

kendilerine bir filmden örnek vereyim.

hababam sınıfının birincisinde mahmut hoca, kopya çektikleri için hababam sınıfı aç bıraktıktan sonra adile naşit'in sınıfa bir tencere pilav yapmasından sonra, adile naşit'i öpmek isteyen damat ferit'e adile naşit dokunma, öpme abdestim bozulacak demiştir.
Dudağından öpülmesi gereken Kadındır almışken gusül abdesti alsın bari.
o yine iyimiş. Ben abdesti bozulmasın diye başını öne eğip yürüyen gördüm, erkeklere bakmamak için.
Şafilerde olan bir durumdur. erkek ve kadın için karşı cinsin eli değdiğinde abdestleri bozuluyor. Hanefilerde böyle bir durum olmazken şafilerde oluyor. aynı dinde iki farklı durum. biri bana açıklasın durumudur.
güncel Önemli Başlıklar