bugün

normal durumdur. bunlarin alayi ayni ki. secimden önce burada ben dahil onlarca yazar seçimde şaibe kokusu var gene ölülere oy kullandıracaklar bir evden 45-50 kişi oy kullanacak muhalefet dikkat etmeli diye yazarken nick nick tanidigimiz sözlüğün sivri zekalı yalancıları bahane ariyorsunuz seçimler temiz olacak ağlamayın diyorlardı. seçim bitti ne oldu ? bizlerin o günlerde yazdıklarını 5 kat fazlası ile bunlar yazmaya başladı. demek ki neymiş ? ağlamayın hadi bakalım.

daha durun genel seçimlerde iktidar el değiştirdiği zaman bunca yetki ile kendilerinden olmayan birisi başa gelince o 2 senedir övdükleri referandum da evet verdikleri sistem canlarını yakınca kahkaha atarak izleyeceğiz hem atv-ahaberi hem buradaki laf anlamayan arkadaşları.
(bkz: eğlenceli ülke aslında vatandaşı olmasak)
Allah rakibin bile karakterlisini versin bunlar çamur.
işin ilginç yanı mevlüt beyin seçmen taşıması.
Şaşırdınız mı?
Şaşırmadız mı?
Aşağıdaki resme bakın o zaman.
görsel
allah çok büyük arkadaşlar, öyle büyük ki o, "tuzak kuranların en hayırlısı"dır...

bazıları şerefsizlik yapar, kul hakkına girerler ya, allah işte onların oyunlarını ellerine ayaklarına dolaştırır...

a haber'i biliyorsunuz.
ben geceleri saat 24.00'ten sonra açar saatlerce seyrederim bu kanalı.

misal bu gece yarısı şöyle iki haber vardı;
görsel
görsel

ben geceleri a haber'e başladığımdan beri mizah dergisi, zaytung falan okumuyorum artık.
eğlenceli bir kanal, herkese tavsiye ederim...
özellikle de gece yarısından sonra.
artık kullandıkları sentetik maddeler bu saatten sonra iyice patlıyor sanırım fevkalade programlar oluyor...

neyse biz konumuza dönelim.

3 ay önceydi, ocak ayıydı.
seçmen listeleri açıklanmıştı, pek çok sahte kayıt, garip durum olduğunu görmüştük.
(bkz: seçim öncesi seçmen listesi skandalları veritabanı/#40927677)

hatırladınız mı o günleri?
hani boş arsada 40 kişi, inşaatta 50 kişi kayıtlı falan.

hah, işte o dönemlerde chp itiraz etmişti, "bu konu araştırılsın" demişti.
hatırlıyor musunuz?

işte o zaman akp'liler ve a haber şu yayını yapmış ve böyle bir şeyin olmadığını, seçmen kayıtlarında usulsüzlükler olmadığını söylemişti.
işte 3 ay önceki a haber yayını;
https://streamable.com/sjbzk

burada konuşan adamı tanıdınız mı?
kendisini bugünlerde çok sık görüyorsunuz, akp'nin ysk temsilcisi olan bey.
bakın nasıl da usulsüzlük olmadığını söylüyor duydunuz mu?
bir daha izleyin isterseniz...

şimdi bugün geldiğimiz noktada akp ve a haber ne diyor sevgili arkadaşlar?
"seçmen listelerinde usulsüzlük var"
"boş arsaya 70 kişi kaydedilmiş..."
görsel
görsel

vb vb...

yahu 3 ay önce biz bunları söylerken inkar eden sizdiniz.
3 ay önce "usulsüzlük yok" diyen siz, bugün "usulsüzlük var" diyen yine siz...

siz hayırdır?

hiç utanmıyor musunuz?
insanları kendi seçmeniniz gibi balık hafızalı, analiz yapamayan, sorgulamayan insanlar olarak mı görüyorsunuz?

işin en trajik yönü de akp'lilerin kendilerini inandırdıkları yalana, akp genel başkanı olan cumhurbaşkanı da inanıyor ve yalana ortak oluyor;
görsel

sayın cumhurbaşkanının bulunduğu makam devletin itibar makamıdır ve bu makam bu tip yalanlarla kirletilince hoş olmuyor.