bugün

32 okka kılsız tüysüz demokratik hakkını kullanan yazardır. mesela ben de kendisini cumhurbaşkanım olarak görmüyorum.

demokratik hak etrafa molotof atmak ya da "darbe edeceydüler" diye içeri yazar tıkmakla sınırlı değil sadece .
arap kralın ayağına giden ve sınırlarımızı tanımayan bir ülkeye* ziyarette bulunacak olması dolayısıyla diplomasinin ağzına sıçtığı için hala görüşleri değişmeyen ve yök başkanı ve rektör atamalarını da bir kenara yazan yazardır.
aradan 1 yıl geçtiği için birtakım değişiklikler yaşayıp yaşamadığı merak edilen yazardır.
bu tür yazarlar agzibozuk degildir.elestirirken 'birilerinin altinda inlemek'' gibi soz obeklerini kullanmazlar
akıllı yazardır.. kimin nereye yakışıp yakışmadığını iyi bilmesinden kaynaklanır...
benim cumhurbaşkanım degil diyen, ama Abdullah gül'ün cumhurbnaşkanı olması ile, eline verilen yazar tipidir, koftur, birilerinin altında inlemelerinin, serzenişleridir. kafasını oynatabilse, daha neler diyecek olan yazar tipidir.
bilinçli yazardır.
ahmet necdet sezeri gördükten sonra arkasından gelen kişinin kofluğunu anlayıp ülkesi için üzülen yazardır.ayrıca:

(bkz: biz bunun dısişleri bakanlığını da biliyoruz)
biri benden bahsetmiş hemen yazayım dedim başlığıdır efendim bu. evet hazmedemiyorum ama hazmedemediğim sadece abdusun * cumhurbaşkanlığı koltuğunda oturması değil. o koltuğun ağırlığını kaldıramayan biri olması. nerden mi anladım bunu lonra belediye başkanını makamına kadar gidip ziyaret eden kral abdullah ın bizzat özel isteği üzerine ayağına gitmesinden, hala rte nin bir parti kurmayı olarak çalışmasından... evet hazmedemiyorum arkadaşım şimdi getir benim kızılay mineral water *ımı da içeyim...
amerika tarafından başımıza geçirilmiş liderleri hazmedemeyen insandır. tabii salaktır, enayidir. düzene uyup kesesini doldurmaya bakacağına arıza çıkartmakta yok efendim atatürkçülük yok efendim cumhuriyet diye çemkirip durmaktadır.
(bkz: geç kaldınız)
(bkz: eski geyikler)
demokrasi adına katlanmaya çalışan ancak bunu halen başaramamış yazar.
(bkz: biri beni mi çağırdı)
o koltuğa daha önce oturanlarım bir çoğunu düşündükççe hazmemetkte haklı olan insandır. arada sindiremediğimiz bir iki istaistan daha vardı. bu da demektir ki sebep başörtüsü değil zihniyet meselesi.
bir 10 yıl sonra* ne kadar haklı olduklarını anlayacağınız yazarlardır.

(bkz: kardeşim gül cumhurbaşkanı adayı)
yerim oyle demokrasiyi yazaridir!
bir yazarın kendisi hakkında gerçekleri yazıp haklı şekilde eleştirip işini yapan gazeteciye saygı duymayan despot basbakanın cumhurbaşkanının yapacağı işin tersi ve yanlı durumu.
bir bildigi olan yazardir. (bkz: kopush)
hazmedenlerin anlayamayacagi yazardir.
bu günler degeçecek diyen yazardır
(bkz: evet o benim)
(bkz: bana mı seslendiniz)
demokrasi ve demokrasinin doğurduklarını sindirememiş yazardır.
bu nedir ya nasıl olurda cumhurbaskanlıgı gibi ciddi,bu ülkenin birkac ayını böyle sıkıntılı gecirmesine sebep olan bir konuyu bile yok soda yok müshil gibi yüzeysel bir sekilde degerlendirirsiniz. tamam insanlarla fikirleriniz illa da uyusacak degil ama buda futbol macı degilki kardesim 'nası koyduk ama' agzı yapmayın, biraz yapıcı olun lütfen.
bir listesini ögrendigimiz yazarlardır. hepinize bir müshil ilacı, iki günlük ev dinlenmesi yazıyorum. asdklşhasg.
(bkz: el mahkum göt gardiyan)
sunduğu argümanlara aldığı maksimum cevap "soda iç" olan, ilkokul 3 tarzı savunmalara maruz kalmış yazardır. yakında çelik ayna'yı da bekliyoruz. durmak yok, kene gibi kan emmeye devam!

(bkz: akıl fikir)