bugün

insanı duygu komasına sokan, tarumar eden, "hem ağlarım hem giderim" diyen, "bak benimde içim parçalanıyor" deyip terk eden sevgilidir. e bıraktın gittin beni, ne anladık bu işten? ağlayınca "ha tamam o zaman" dememizi mi bekliyorsun?*kalk gidelim buralardan küheylan...

zorunlu gelen edit: ağlayarak terk eden sevgililere duyrulur:

1) madem seviyorsunuz neden ayrılıyorsunuz ?

2) madem şartlar ve durumlar sizi zorladı diyorsunuz, o zaman baştan neden bu kadar güven ve umut verdiniz ?

3) severken, "anca beraber kanca beraber" derken iyiydi de şimdi mi böyle oldu?

4) gerçekten seven insan "mantıklı" sebeplerden dolayı sevdiğini bırakır mı? o zaman sevgi diye tabir ettiğiniz kavram mantığınızdan daha az mı değerli ?

5) arada 3. kişi olmadığı sürece ve iki kişi de gerçekten sevdiği sürece aşılamayacak dert yoktur a dostlar. Allah sizin aranızda gönül muhabbeti eylemiş ve "sizi birbiriniz ile imtihan etmektedir". bu imtihandan bu kolay pes edip kaçmayın dostlar.

6) bol keseden salladığımı düşünen ve "bu kadar kolay değil" diyen arkadaşlar, merak etmeyin bol keseden sallamıyorum burada.

7) ve her zorluğa direnip mutlu sona ulaşan o kadar çift var ki... azıcık onlardan ilham alın lan !

8) Tolstoy'un da dediği gibi " insan ne için yaşar ? insan sevgi için yaşar... "

Gerçekten seviyorsanız, şu yalan dünya için yıkmayın, kırmayın, bozmayın a dostlar. vebali ağır olur...
kimsenin ahını almak istemeyen sevgilidir.
Çok ama çok seven ama ayrılmak zorunda olan sevgilidir. Bu kadar severken ayrılmasının sebebi ailevi olabilir. Bi şeyi yargılamadan önce iyi düşünün sayın sözlük yazarları...
iki ihtimal var: ya mantık ayrılığı gerçekleştiriyordur ya da o gözyaşları timsah gözyaşlarıdır.
ya geçerli nedeni var ya da rol yapıyor .
elde olmayan sebeplerden dolayı ayrılmak durumunda kalan sevgilidir. mecburdur lan, toplumsal baskıyı kaldıramayan sevgili kişisi sevse de ayrılmak durumunda kalabilir. bilmediğiniz konularda sallamayın bari hemcinslerim, kolay şey değildir severken ayrılmak yaşamayın en iyisi yoksa ağlarsınız gerçekten.
ağladığınız için sizi güçsüz görüp terk eden sevgiliden aladır. terk etmese aliyyül ala olurdu ya, neyse...
söyleyecek sözleri olmasına rağmen söylese de karşısındakinin dinlemeyeceğini bildiği için, sözlerini göz yaşlarıyla akıtıyordur ve gitmek mecburiyetinde kalmıştır, hatta mecbur bırakılmıştır.

ağır ağır ayağa kalkar, hazırlanır gitmeye, aynı ağırlıkta ve sessizlikte gözyaşları da süzülür yanaklarından. dilinin ucunda bir sürü kelime olmasına rağmen söyleyemez. söyletilmez. ona artık gitmek düşmüştür. kapıyı açar, uğurlayan yoktur onu. arkasına bile bakmaya cesaret edemez, bildiği sahneyi görmemek için. yine sessizce kapıyı kapatır ve gider. merdivenleri inerken, kelimeler dökülür dudaklarından. boşluğa anlatır hissettiklerini, kalp kırıklığını... cevap yoktur. bir an durur yine de cevap gelir ümidiyle. kendi kalp atışının sesinden başka ses yoktur. sonra aynı sessizlikte yürümeye devam eder. evin camlarına dahi bakamaz, arkasından bakan birisinin olmadığını bildiği için. geceye karışır ve gider sessizce.
istisnasız timsah gözyaşlarıdır. karşındaki insan da senin gibi biriyse ve birbirinize deli gibi aşıksanız sokarım ailesine de, mantığına da, durumuna da, geçerli nedenine de!.. seviyorsan gitmeyeceksin arkadaş! gidiyorsan seviyorum demeyeceksin! severek gidilmez!
aldatırsın sevgiliyi ve o bunu kaldıramaz.. öyle çok sever ki seni bırakıp gidemez ama öyle ağırdır ki yaraları kaldıramaz, ağır gelir.. ağlarken bedenini götürür ve ruhunu senin yanında bırakır, daha kolay kolay toparlayamaz o sevgili..
gitmek istemiyordur ama mecburdur. çünkü mecburiyet insanın zayıf damarı belkide kıyamadığıdır. belki neler vardır dilinde, gitmeden evvel neler kurmuştur kafasında bilinmez. o sahneler defalarca canlanmıştır kafasında ancak dedim ya, mecburiyet işte.

olmaz denileni olduran garip ama acı bir cazibesi var nedense.
fazla film izlemiştir.
ıssız adam ve türevlerini fazla içselleştirerek izlemiş sevgilidir. azcık da mazoşisttir.
dizilerde olur.
terk edeyim ama hep aklının köşesinde de bulunayım, bir gün lazım olur mantığıyla taktik uyguluyor olabilir.
ultraprofesyonel orospudur. ilişki kariyeri için ağlama pahasına profesyonel karar alabilmektedir.
terk edileceğini anlayıp uyanık davranan sevgili kişisidir. sıka sıka ilk tekmeyi atan olmak istemiştir kendileri.
Son bi teselli armağanı vermek isteyen sevgilidir.

O ağlama sahnesiyle avunur durur terk edilen enayi.