bugün

bu kişi tamamı ile ben oluyorum..

eski kız arkadaşımla internetten 20$ turbo sng heads-up ( 2 kişilik turnuva, texas hold em ) oynarken, gönlü kalmasın diye bilerek yenildim.. evime geldiğinde de hand history bakarak bilerek yenildiğimi gördü ve benden ayrıldı..

bu sayede hem kumarda kaybettim, hem de aşkta..

tanım ; sevgilisi ile poker oynayıp kaybeden insandır..
normal, bir durumdur o kadar para kaybetmiş adama dayanılımaz!...
bir daha "kumarda kaybeden aşkta kazanır" gibi hurafelere kulak asmayacak insandır.
kumarcı adamın kumarcı sevgilisi olursa kaçınılmayacak son.

pre-flop raise yaptın diye bile ayrılır, ki çok kızmışlığı vardı arttırma diye..
hayatişte ne yaparsın arkadaş. korkma. arabeske bağlamayacam . ama bir dinle.

herşeyin bir artısı bir eksi si vardır daima. birde bunun ortası vardır . oda eh işte dir. yani entry gibidir usta. sen yazarsın. sana göre pek güzel yada ıyyy iğrenç yada eh işte dir. ama sana göredir ha. aaa bir bakarsın ulan bunu nasıl olmuşta yazmışım lan ben dersin. bakarsın ki en beğenilen entrini girmiş eline sağlık mesajları mesaj kutunu çökertmiştir.

neye göre kaybediyoruz . neye göre kaybeder insan. ulan kumarda kaybettik. vursaydık volye çaksaydık dokasana hakim beyde vermeseydi ofsayd ı alırdık en kralından makina çıkardık otobana asvaltı ağlatırdık. ulan dingil asvalt ağlamaz lan . asvalt kahkaha atar. zira seni o asvalttan kazırken e normal olarak gıdıklanacak. kolay değil o kadar can verilmiş orda. yani milyonlarca kişiyi güldürüsün .

hhaaaa. aşktamı kazandın .cinsin erkek se bir dişi cinsin bir dişi ise bir erkek hayal et şimdi. ne olduğunu bilmiyor ikisinin arasında birşeysen yada kafan karışıksa kafana göre takıl.

yani hoşalndığın cinsin en güzelini en yakışıklısını düşün. sana sırılsıklam aşık. vede elde etmişin . hahh ne olacak sanıyorsun .eğerki dünyanın en güzel yada dünyanın en yakışıklı erkeği değilsen hertürlü karşı cinseten kıskanmalar fialn ne oluyor. böyle hayal etmemiştin oysa.

e kardeşim güven denen birşey yokmu. ulan neye güvenecen lan. sen dünyanın en yakışıklı adamı yada en güzel kadını olsan ne yapardın. haaa insanlık ölmedi diyen arkaşalrımı kutluyorum. ama pek azını. çünkü pek çoğu şimdi söylediğne kendi de inanmıyor.

eee. lafı nere getirdin be kaptan dedin duydum seni. tamam . orta halli bir bayana tutul ağa. kumarda kaybet onda kazan . kumarda kazanmakta vardı diyecen.

e orta halli bir kızda kaybettin kumarda kazandın . ulan aşkta kazanmak vardı diyecen.
zaten aşkta kazanan kumarda kaybedermiş kumrda kazanan aşkta kayberdermiş lafı mutluluk için değil yaşanan üzüntüyü taif etmek içindir.

eee sonuç. eğer her ikisinde de kaybediyorsan belki bek çok şeyi kaznıyorsun. belki yaşamayı belki aldatılmayı belkide bambaşka bir umudu.

bunun adına polianncılık de sen istersen . ne dersen de ağa. karışmam avutmaya da çaşılmam.
ama herşeyin bir eksi si bir artısı birde eh iştesi vardır. tıpkı entry gibi. adamına göre değişir.
kimse kusursuz değildir. ama hiçbir insan oğluda aşağılık derece kusurlu değildir normal şartlarda.

herkes sakıp ağadan dem vurur. hani evlatları yada patatesten başka yemek yiyemiyor efsanesi varya . ondan bahsetmiyorum.

herşey aşk yada para değil . yapayalnız ve parasız yaşayan kaybetmeyi alışkanlık haline getirmiş vede bir lokantada ucuz bir yemek yerken tv ye takılan bir 1998 yapımı bir sinema cd si döndüğünde bedava sinema izleyecem hesabını yapıp bu dünyada hiçbir insanın mutlu olamayacağı kadar mutlu olan insanlar var . evet var. hıncal uluç gibi şiirin sonuna nerden mi biliyorum? diye yazmayacam.

aşkın olur mutlaka derttir. paran olur mutlaka derttir. ha ne yaptın kaptan diyorsun evet kabul ediyorum . bu ikisi yoksada başka bir derttir. ama aynı kapıya yada aynı sayıya tekamül eder. bana göre sıfır a çıkar.yada durağın adı sondraktır.

hiçbir dünya işi için üzülmeye değmez öğrendim. yani...

aşkta ve kumarda kaybeden insan , aşkta ve kumarda kazanan insandan başka şeyler kazanmıştır ama dünyayı sevdiğimiz için bu bize acı gelir.
bu dünyada kime bakarsanız bakın en çok kazanan en çok şanslı bildiğiniz kişlere inceleyin irdeleyin . ya komuşnun tavuğu kaz değil. vede siz tavuğunuzu pislik yerken görüyorsanız kaz sandığınız komşunuz tavuğunada bakın . zira oda aynı şeyi yiyebiliyor.şimdi tutupta tavuktan tiksinme ağa. gerçek bu.

yani aşkı ve kumarı kafaya takma. kaznanlar düşünsün. kazandıysan da kafana kazanamayanları takma onlar gördğün gibi boşu boşuna düşenebiliyor.

ağa etrafına iyi bak. keşke şöyle olsaydım böyle olsaydım . yada onun olacğına benim olsaydı dediğin şeylere bak . ve sende olmayıpta onda olanları görünce kendine hayıflanmayı bırak onalara caıyacaksın.hayat bir flim gibi ağa.
önce ışık. sonra motor sonra kayıt.
en iyi bir teselli ver i orhan gencebay söyler. batsın bu dünyayı da. flimi izlerken üzülürüz onlara.
selvi boylum al ayazmalım ı izleyip te duygulanmayan varmı. herkes kadir inanır a üzldü. . işte hayat böyle gereksiz şeylere üzülürüz oysaki kadir inanırda orhan gencebayda paranın yada neyi istiyorlarsa anasını ağlatırlar. ulan müslüm baba der kendine jilet atar. tiner çeker. halbuki müslüm limuzinlerin içinde alemde esrar çeker. kime acırsın ağa.

ışık. motor kayıt. gez göz arpacık. sıkarsın hedefe . vuramassan üzülürsün.ama merminin gidip nereye saplandığını bilmeden . belki az ilerde daha büyük biri erde yatmış seni bekliyor. belki eh işte diyeceksin. belki o avın kıymetini bilmeden ıyy iğrenç diyeceksin. belkide beğeneceksin ağa.

dünyayay nasıl baktığına bağlı. dünya yalan . koca bir sıfır. sıfırım aşk olsa ne yazar. para olsa ne. dahası şin en güzel yaı her kimsen . neysen . zenginsen fakirsen aşıksan deliysen divaneysen her ne kadar derdin varsa bir bak etrfaına . sıkıntına derdine sahip çık.
çünkü kşın ortasında savrulan bir tohum tanesinin üşüdüğünden dahi haberdar olan ve zamanı gelince ona can verip tonlarca ağaç yapabilecek güçte olan ve hiçbirşeyin tesadüf olamadığını her nefesimizde bize birkez daha ispatlayan tüm gezenlerin galaksilerin güneşin ayın bir yaratıcısı var.

işin özü şudur. seyreyle mevlayı neyler. ne eylerse güzel eyler. lütfuda hoş kahrıda. vesselam....
vegasta iseniz gayet doğal olandır zira para varken yanınızda olanlar parayı kaybedince çişe gidip gelmezler.
collerden uzak durmasi tavsiye edilir...

(bkz: kutup ayisi)
bunun tam zıttı:

(bkz: aşkta ve kumarda kazanan insan)
aşkını kumarda kaybetmiştir.
çölde kutup ayısına rastlayan bahtsız bedevidir.
Borçları da çok ve işsiz kalmış sa intihar etme ihtimali kuvvetlidir.
ne güzel insandır o artık kaybedecek bir şey yoktur kafa rahattır zamanla bunu kendiside farkeder. bir gün herkes kaybedecektir.
gusul alması şart olan insandır.
aşkın başlı başına bir kumar olduğu varsayılarak her ikisinde de kaybeden insandır.