sözlükteki 86 dogumlu yazarlar olsa gerek.
(bkz: 85 dogumlu sözlük yazarları)
(bkz: 82 dogumlu sözlük yazarları)
(bkz: 80 dogumlu sözlük yazarları) diye devam etmektedir.
(bkz: bu benim lann)
sezarla nerdeyse aynı dönemde yaşamış yazarlardır.
anadolu çok değişmiş değil mi?
şu sıralar yirmidörtlü yaşlarda koşturmakta olan nesil. birçoğu anadolu lisesi sınavlarına iki kere girmiştir. ilkokul sonrası ve ortaokul sonrası.

(bkz: daha ölmedik)
dahil olduğum grup, bir çok yaşıtı lise arkadaşı evlenmiş ve çoluk çocuğa karışmış olmasına karşın, hala genç olduğunun farkında olanlar da vardır.

edit:hey bu mesajı kötüleyen vatandaş, yaş kompleksin mi var?
(bkz: ya siz yapmayın bari şunu) *
çernobilin etkilerini bebekken yaşamış yazarlardır. 8 yıllık zorunlu eğitimi ilk görenlerdir, euro 96 albümü yapmış, tsubasa, pokemon gibi çizgi filmlerle büyümüşlerdir. gümrük birliği üyeliğinde(1995) 9 yaşında olan ve işin vehametini anlamayıp sevinen, apo'nun yakalanması(1999) ile orta son sınıfta olan ve bir çoğu mutlu olan yazarlardır. aynı yılın ikinci dönemi galatasaray'ın uefa kupasını almasını görmüş(2000), nice fenerli arkadaşlarının galatasaray tezehüratları ile keyfe gelmişlerdir. euro 2000'de çeyrek final oynayan milli takım ve belçika kalecisini aşıp kafa golü yapan jeneriklik hakan şükür golü ile haz almış, ardından süper kupayı getiren galatasaray ile sokaklara dökülmüştür. ancak 2001 yılında gelen ekonomik kriz can sıkmış, ve o dönem yaşanan rezaleti okul sıralarında hissetmişlerdir. 1999 yılında AB üyeleri tarafından aday olarak kabul edilen Türkiye'nin, 2005 yılında tam üyelik müzakerelerine başlaması ile umutlanmış ve artık yetişkin olmuş, bu üyeliğin hayal olduğu kanısına varmış yazarlardır. bu arada ömürleri boyunca pkk terörünü görmüşler, soğuk savaşın ise son 3 yılına denk gelmişlerdir. 2004 yılı itibariyle reşit olmaya başlamışlar ve ilk kez 2007 yılında tam anlamıyla oy kullanabilmişlerdir(2004 yerel seçimlerde 18'i doldurmayan 86'lılar vardı). gün itibariyle çoğu 23'ü doldurmuş yazarlardır. kesintisiz eğitim alanları 2 yıl önce üniversiteyi bitirmiştir... severiz bu 86'lıları...

edit: lise 1-2 yazında dünya kupası 3.lüğü ile şahlanmışlardır(2002). 22 yaşında ise avrupa üçüncülüğü ile pekişmiştir bu şahlanma(2008).
bayansa çıtırdır.
sokak muhallbisinin tadını, sokak sokak gezen küçük dönme dolapları,0 km murat 131'in kokusunu bilen nesillerdendir.
hepsi çoluk çocuğa karışmış ve recep tayyip erdoğanın emrine uyarak 3 çocuk yapmışlardır bir çoğuda dede ve nine vasfına ulaşmış huzur evi sakinleridir.

arkadaşım 86 lan bu 46 değil, daha 23 yaşında insanlar bunlar.
bu yazarlara tersinden baktığımızda 68 kuşağı çıkıyor karşımıza.
benim de aralarına katılmayı beklediğim yazarlar grubu.
burnunda halkayla sokaklarda dans eden ayıları da görmüş olması muhtemeldir.
ben değilim benim ne işim var burda ya.*
abilerimiz ablalarımız olurlar.
üniversitesini bitirmiş, askerlik işini halletmiş olanları da vardır ki, bu genç yaşta hayatı yarılamışlardır.
okulu uzatmış hatta şu an 6. sınıfta bile olabilirler.
(bkz: o benim)

edit: yaşı sana uymayabilir de niye eksiliosun ki? *
(bkz: onlara çok yükleniyorlar)
çeyrek asırdır yaşıyordur bu yazarlar. neler yaşamışlardır kim bilir. sözlükte paylaşsalar da okusak * *
sovyetler birliği'ni görmüş yazarlardır. vay be sözlük, ne yıllardı...
Yaşdaşız hadi sevişelim düşüncesiyle açılmış başlık. Hep osbir olmuyor tabi.
Kendini yaşlı hisseden yazarlardır. Her ne kadar 86'lıymış gibi göstermesem de içimdeki adam öyle demiyor.
Ninja Kaplumbağalar ile büyümüş yazarlardır.