bugün

arkadaşımın hayata geçirdiği olay. kendisine küfürler ettim, lafları teker teker tıpa yaptım anüsüne.

sen tut 850 tl lik kotu (pantolon) giy, git onunla metrobüste otur. baban sana o kotu o yüzden mi aldı? çalışıyor da olabilir bu arkadaş kendi parası da olabilir. bilemem yani.
beni ilgilendiren nokta o kotla metrobüse binmiş olmasıdır.

yeter lan. hadi 100-200 tl lik kotlar zaten metrobüs kotu da 850 de mübağla olmuş troçkist. normal hat otobüsleri ise 100- tl lik kotlara "gel" diyorlar.

noktayı koyalım. metrobüs kotu max. 400 tl olmalıdır.
oysa ki minimal fiyatlarda, ayağı yerden kesebilecek bir araba alıp arabanın içinde daldaşşak oturmak daha mantıklıdır. *
(bkz: az giy de bir taksi tut)
üzerindeki kıyafetin kendisine ne kadar yakıştığını kıyafete ödediği parayla ölçen insan için çelişkili bir davranıştır. büyük ihtimalle bütün parayı kota verdiği ve kot karın doyurmadığı için karnı da açtır bu kişinin.

(bkz: ah be evladım ah be çocuğum)
bu eylemi gerçekleştiren kişi, toplu taşıma aracı yerine özel arabasını kullansaydı; bu sefer de trafiği felç eden adam olacaktı. bırakınızdır binsindir. onun da hakkıdır.
kota verilen paradan geriye para kalmaması halidir bir ihtimal.
avrupa'nın en zengin memleketinde yaşayan ben bile bir kota 20 öyro verirken içim gidiyorken bu nasıl bir anlayıştır dediğim tuhaflık.
almamak lazım böyle adamları metroya.*
(bkz: metrobüse binerken giyilecek kot standardı)
(bkz: yok artık lebron james)
(bkz: 5 kurusluk götle metrobüse binmek)
kota kota koymaktir.
ayıptır, günahtır. metrobüsteki "fakirleri" neden zenginliğinizle dövüyorsunuz?! 850 liraya pantalon alan insan evladının nasıl olsa bir porschesi vardır altında. ona atlayıp gitse ya...

esas tartışılması gereken 850 liralık pantalonla metrobüse binmek değil, bir pantalona 850 lira vermek, hatta o da değil bir pantalona bu kadar para verdiğini insan gözüne sokma çiğliğidir. bize ne senin arkadaşın bir pantalona o kadar para verdiyse?! bir de etiketiyle gezsin herkes görsün ne kadar zengin olduğunuzu. ne kadar zengin ve kaliteli olduğunuzu... keşke kalitenizi kalabalık metrobüse binip bozmasaydınız, biz fakirlerin ter kokusunu çekip rahatsız olmasaydınız.
iki şeyi kanıtlar.

- Söz konusu kişinin kota o parayı verdiği için ahmak olduğunu
- Söz konusu kişinin bu aşağılık duygusuyla utancından arabayada binemeyip ayıbını metroya binip halka karışarak kapamaya çalıştığını yani söz konusu kişinin psikolojik sorunlar yaşadığını.

ayrıca:
- söz konusu kişinin o parayla halk ekmek fırınından alınabilecek 2125 ekmek ile infazı uygundur.
(bkz: yolcu)
(bkz: platin yolcu)
(bkz: gold yolcu)
(bkz: ayranı yok içmeye ferrariyle gider sıçmaya)
-vay aq göte bak olm..
-götü bırak kota bak olm..

gibi diyaloglara sebeb olan insanüstü, insanötesi varlık..