bugün

akıl karı değildir.
insanlar emeğe saygı göstermeyi öğrenebilmeli. madem orjinaline paran yetmiyor git ikinci elini al. illa korsan almak niye?
Ikinci ele düşsün diye 6 ay, 1 yıl beklemek zorunda olan fakirlere gündemi takip edebilmekte bir lüks amk.
bilgi edinmenin, okumanin, kendini gelistirmenin sanki sadece parayla (orjinal bir kitapla) olabilecegini düsünen biri tarafindan acilmis baslik gibi duruyor.
ilim irfan sahibi olmak bu dünyada en zor islerden birisidir. eger bir insan okumak istiyorsa ve parasi yoksa eger yeterince caba gösterirse, rabbimde onun yüzüne güler ve bir sekilde okur. kolay olacagini söyleyemez kimse, ama imkansizda degildir.
velhasil kelam bütce kisitliysa ve az bir maas varsa ortada, bir kitabin orjinalini almakta zarar yoktur, ama eger bir kereye mahsussa. (para biriktirmistir, cok sevdigi kitabin orjinalini almak istemistir, olabilir yani)
kisi eger sürekli böyle az bir maasla orjinal kitaplar almaya kalkarsa, bir sürü Sıkıntı yasaya bilir. yapmamasi en dogrusudur. cevresinden, arkdaslarinda yardim talep edebilir, ülkesindeki hayir sever kurumlari arastira bilir. psikologuna tanisa bilir, profesyönel destek alabilir.
yani azizim illa o maasla orjinal kitap alman gerekmiyormus. bir düsün derim.
bir insan bir sanat yapıyorsa, ondan ticari beklentisi olmamalı. daha çok insan okusun, daha çok insan dinlesin, daha çok insan öğrensin mantığında olmalı. korsanın önünü kesmek için bir çözüm önerisi sunuyorum.

kitaplarınızı, kasetlerinizi korsan fiyatı ile yayınlayın. hem siz kazanın, hem de sizin emeğinizin üzerinden ticaret işletenler kaybetsin.

ayrıca internet yoluyla eserlerinizi yayınlayabilirsiniz. fikrinizi alıntı yapmak kolaylaşır.

sakın onla bunla imzalık işlere girmeyin bide lan. alın kaydınızı yazın kitabınızı çekilin köşenize. ehehe. herkes sizin sesinizi duymak zorunda mı? sizin fikrinize katılmak zorunda mı? şöhret bokundan kurtulun lan. şöhret iken sağlıklı kafalar tarafından sevilmiyorsunuz.
800 tl maasla ailesi yoksa bile birinin orijinal kitabi birak sahtesini bile almasi zor amina koyayim. bence direkt kutuphaneye uye olsun.
ben 300 liralık öğrenci masrafımla bile orjinal alıyorum. ev geçindirme derdi yoksa bir bireyin gayet yerine getirilebilir bir durumdur.bu durumda olan insanlara atatürk'ün bir kötü günlerindeki bir sözünü hatırlatmak isterim " harcamalarım çok değil, zira gelirim hep az"
ülkemizde ne yazık ki mümkün olmayan durumdur. kitapçıların önce bi kitabı 30 liraya satıp sonra "qhorshæna hæYhır" demesi gibi bişey.
ülkemizde ne yazık ki mümkün olmayan durumdur. kitapçıların önce bi kitabı 30 liraya satıp sonra "qhorshæna hæYhır" demesi gibi bişey.
Sanatçı zenginleşirse sanatı kaybolur. (bkz: orhan pamuk) Bu yüzden sanat için, sanatçı için, halk için korsan alın sanatı koruyun.
(bkz: korsana hayır).
Sigara ya aylık 300 tl verip 20 tl kitaba pahalı diyen bir milletiz.

10 tl kitap pahalı diyen, aynı zamanda 50 tl ye fal baktıranların ülkesi Türkiye.
Baba parası yerken kendi parasını harcama yolları arayan insanın yaptığı eylemdir.
Ve ya orjinal olan bu kitap masal kitabı gibi bir şeydir. Ve fazla pahalı gelmamiştir.
neden kitap okunmuyor sorusunun cevaplarından bir tanesi olabilecek durum. e adam karnını doyurmaya çalışıyor da o yüzden. *
(bkz: orijinal)
entellektüel fakirdir.
kitabı eline aldıgında arkasını çevirip fıyatına bakan bi millet olmuşuz biz. Bu bugun aklıma gelen bi sosyolojik tespit değildir. Ama bugün bunu destekleyen şeylere sahit oldum.
güncel Önemli Başlıklar