1. 1.
  bukalemun gibi değişip her politik dönemin aranan adamı olmak.
  (bkz: cengiz çandar)
  (bkz: mehmet barlas)
  (bkz: serdar turgut)
  (bkz: ertuğrul özkök)
  2 -1 ... giray
 2. 2.
  (bkz: liboş)
  -1 ... lync
 3. 3.
  atın bu at gözlüklerini
  (bkz: mehmet barlas)
  -1 ... ihtiyaç molası
 4. 4.
  döneklğin daniskasıdır uğur mumcunu eleştirdiği gruptur liberalllikten başka kürtçülüğe
  (bkz: mihri belli) ya da türkçülüğe geçiş yapanlar olmuştur ayrıca asrın döneği olarak çetin altan örnek verilebilir uğur mumcu kendilerine libos der hala başını dik tutabilenler de vardırvedat türkaligibi.
  1 -2 ... bahtsiz medeni
 5. 5.
  mantıklı düşünüldüğünde, akılcı bir çözümdür. değişen ekonomik faktörler, fişlenme korkusu, askeri gücün desteğiyle apolitize edilen halk ve farklı siyasi akımların güçlenmesi, insanların yaşamlarını saygın ve sağlıklı devam ettirebilmeleri için değişimi zornlu kılmaya başlamıştır. ayrıca liberal düşünceye geçişlerindeki en büyük etken ekonomik zorluklardır oysa ideallerini süsleyen şeylerden vazgeçmiş değillerdir. denecek ki; bütün bunlara rağmen hala değişmeyen insanlar da var, o zaman verilecek tek cevap herkes kahraman olmak için yaşamaz olacaktır..
  -2 ... intensivecare
 6. 6.
  döneklikten ziyade daha mantıklı olan bir fikriyatı kabul etmektir.dünyada sosyalizm ölmüşken hala bunun arkasından gitmenin mantıksızlığını kavramak da denilebilir.
  1 -2 ... chilavert
 7. 7.
  eğer kişi kumanda ekonomisi gibi ekonomik modellerin peşinden değil de otoriter yönetimlere karşı daha özgürlükçü bir ortamı savunmak için sosyalist oldu ise kafasındaki ekonomik model ile özgürlükçü düşünceyi harmanladığı yerdir liberal olduğu yer.
  1 ... martin edilen
 8. 8.
  bir de 80 öncesi sosyalist 80 sonrası atatürkçü olmak vardır ki tadından yenmez. günümüzün bilumum ay(ı)dın kılıklı köşe yazarları çanağı kurtarmak için kendilerini atatürkçü yapıverip paçayı yırtmışlardır.
  2 -2 ... westphalia
 9. 9.
  80 öncesi sosyalist 80 sonrası liberal olmak faşo gibi bişeydir
  =o ne ki loo?
  =valla ağam ..ne gibi ..şt gibi bişey.
  -1 ... cok pis yazarim
 10. 10.
  eski dev-yol'cuların günümüze uyarlaması.. babam hep derdi ki 30.000 kişiydik.. şimdi oy verecek sosyal demokrat parti arıyor. *
  ... pantalassa