bugün

atomu parçalatacak özgüvendir.
seksen civarı kişinin ölmesine, yüz yetmiş küsur kişinin de yaralanmasına neden olmuş özgüvendir.
adam hız tutkunu çıktı rıza baba.
üstelik, ölen kişi varsa kendimi affetmem diyen makinist in özgüvenidir.
" 80 lik vajinaya 190 ile giren komünist özgüveni " olarak da okunulabilen durum.

bu bu haftaki 2. yanlış okumam oluyor. çok zor durumdayım lan herhalde.
makinist gözaltına alınmıştır.
bence orada başka bir durum, söz konusudur ve olayı makinistin üzerine yıkmak istemektedirler, ulan adam senelerdir makinistlik yapıyor toy değil, ayrıca hızlı trenlerle kafalarına göre hız denemesi yapabiliyomu ki makinistler?
bir de bunun, sevgilisine el sallamak için grostonluk gemiyle kıyıya sıfır geçip batıran kaptan versiyonu da mevcut.
bence orada araçların bakımsızlığından başları ağrımasın diye makiniste suçu yıkıyorlar.

makinistin gerçek cümlesi bence:
-frenleme yaptım ancak yanıt vermedi ve gitgide hızlandım, viraja 190 ile girdim umarım kimseye bir şey olmamıştır.

basının yansıtığı:
-viraja 190 ile girdim umarım kimseye bir şey olmamıştır.
videodan yaptığım inceleme!! sonunda olayın hız sorunu olmadığı izlenimi doğmuştur.
loko viraj başlangıcına rahat giriyor ve virajı sorunsuz alıyor. 1. vagonda sorunsuz giriyor yani dışa savrulma yok aksine yukarı zıplıyor. hız sorunu olsa yana savrulur böyle bir savrulma yok.
yukarı zıplama da ancak raylardaki bir yukarı kıvrılma ile açıklanabilir. 1. vagon yukarı zıplıyor ve raya düşmüyor. savrulma bundan sonra başlıyor ve gerisi geliyor.
büyük ihtimalle bir yol problemi mevcut olabilir ki aşırı sıcak ve aşırı soğuklarda raylar beklenmedik uzalma kısalmalar yapabiliyor.

yani makinist günah keçisi olacak galiba.
marksist güveni bu olsa gerek! kahrolsun marksizm!
hızlı tren yolunda 80 le girilmesi gereken viraj mı olurmuş. kaldı ki o viraj en fazla 40 derecelik bişey.
aranan kan.
(bkz: kan benim damar benim)
(bkz: öz güven)
muhtemelen cep telefonu ile konuşmasından kaynaklanan özgüvendir. 80 kişinin başını yemiştir.
tipinde hayır yoktur ki tipini siktiğiminin bir de özgüvenı olsun.
bu zamana kadar gittim bundan sonrada bi zikim olmaz düşüncesi.