bugün

17 aylık bebeğe tecavüz edilebilen bir ülkede 8 yaşındaki çocuğun nasıl bir mahremiyeti olurda saklanır mı demeyin.bu ülkede çocuğa tecavüz bitmediği sürece doğar doğmaz başlarını kapatmak gerek kız çocuklarının.
Rahat rahat koşamaz, oyun oynayamaz.

Başörtüsü takan insan aynı zamanda üstüne bir sorumluluk da almaktadır; sonuçta bu, din için yapılan bir şey. O yaştaki çocuk ne bilsin dini, kendisine anlatılsa bile ne kadarını idrak edebilsin? Dolayısıyla o yaştaki çocuğa başını kapattırmak çok mantıksız bir hareket.

Ha, kendi kapatmak istedi diyorsanız, sanmıyorum açıkçası. Çocuklar o yaşta atlar, zıplar, koşar, terler. Bir kız başörtüsüyle bunların ne kadarını yapabilir ki? Yapsa bile bir süre sonra o başörtüyü çıkararak devam etmek zorunda kalır, çünkü başörtüsü onun hareketlerini sınırlar -terleyen çocuğun hırkasını çıkarıp oyununa devam etmesi gibi-. Başını kapatma işi annesinden görerek sahip olduğu bir heves de olsa, en fazla dışarda arkadaşlarıyla oynayana kadar sürer, daha devam etmez. Gerisi hikaye.
kendisi istememiş olduğunu düşündüğüm çocuk zira hiçbir küçük çocuk arkadaşlarından farklı olmaya çalışmaz onlar gibi olmak onlar gibi giyinmek ister.
Son derece sacma entrylere ev sahipligi yapan basliktir.
Bi kere bu kiz ya yazin veya hafta sonu kuran kursuna giden kizdir. Sadece eviyle cami veya kurs arasindaki yolda takar. Hatta elinde de ya cuz vardir ya da kuran...
Veya az once de soyledigim gibi; bazi gunler, gunun kucuk bir bolumunde icinden gelir annesi gibi basini orter.

Oynayamazmis, terleyemezmis... Ben kendimi hatirliyorum bazen camiden gelince basortumu cikarmazdim. Altimda esortman basimda tulbent o sokak senin bu sokak benim bisikletle dolanir dururdum. Bazen mahallede toplanip tombala oynardik..bazen erkek cocuklari gibi futbol oynardik.... Bir yerimden de birsey eksilmedi.. Of ya cocukken sunu da yapamadim dedigim, icimde kalan hicbirsey olmadi.
Yani siz de Merak etmeyin o kizlari siz dusunceli yazarlardan daha cok dusunen aileleri var.
Muhafazakar ailelerin kizlarinin ortunmeleri genelde orta okul cikisi yani lise donemine tekabul eder.
çok şirin ve çok tatlı oluyorlar efendim. kızlara mini etek mi giydirmektir acaba çağdaşlık ya da medeniyet?
Gereksiz yere kafası kapatılan, küÇük kız Çocuğu. Sadece yazık başka denicek bir şey yok.
dünyaya geliş amacının farkında olandır.
ismi ünzile'dir. 8 yaşında ergen olmuş; kafasını örtmüş, on ikisinde de muhtemelen ana olacaktır.
bikini ile denize giren 8 yaşındaki kız çocuğuna nazaran daha temiz ve doğru yaptırılmış ve giyindirilmiş kızdır.
ailesinin elinden alınıp, devlet tarafından yetiştirilmelidir. ailesi de yargıya sevkedilmelidir.
ilerde açması muhtemel kız çocuğudur.
hayatı kararmış kızdır. bu kız 20 yaşında gencecikken nerede olacak? size söyleyeyim çamaşır bulaşık yada ütü yapacak. okumayacak, kocası belki kötü davranacak kuma alacak ama ses çıkarmayacak neden çünkü o cahil ebeveynleri onun hayatını karartacak. acilen devlet tarafından alınıp modern bir aileye verilmelidir. cahilsen çocuk yapmayacaksın ki o çocukların da senin gibi hasta ruhlu olmasın! iddia ediyorum çocuk yapma belgesi diye bir şey olmalı.
seneye evlenme yaşına gelecek kız çocuğudur.

arap ırkı sağ olsun. *
hiç kimsenin konu etmemesi gereken kız çocuğudur.
dünyanın en tatlı en masum yaratığıdır.
8 yaşında ki başı açık kız çocuğu içinde görüşlerim aynıdır.
kim kapanır kim açılır sanane?
seni zorla kapatan veya açan bi sistem mi var da bu başkaldırıda , bu isyanda bulunuyosun ey dangalak.
kendi isteği ile kapanan kız çocuğudur. hatta diretir ille de başörtüsü verin takıcam diye. heves etmiştir. takar. sonra gerizekalının biri çıkar der ki bu ne böyle sizi yobazlar sizi felan. burdan o gerizekalıya sesleniyorum. eğer 8 yaşında namaz kılan erkek çocuğu içinde aynı şeyleri düşünmüyorsan ben de senin gibi gerizekalıyım.
Ya arkadasin biri cok guzel soylemis; afrikadaki cocuk pantolon giymiyor ona niyr konusmuyosunuz? 8 yasinda cocuk kimi ornek alacak amk anasini ornek alip kapatcak tabi basini. Tabi bu soylrdigim kendi isteyrn ozenen cocuklar icin gecerli. Ama ailesi o cocugu kapattiysa yazik cocuga!
sapık ailesinin 8 yaşındaki zavallı çocuğa benlik yüklediği durumdur. bu çocuktan ileride hiç birşey beklenmemelidir.çünkü daha 8 yaşında hürriyeti elinden alınmıştır. fikri olamaz bu çocuğun, karar alamaz bu çocuk, muhtemelen ailesi ile benzer zihniyetteki bir sapık tarafından 12-13 yaşında tecavüze uğrar, yitip gider, bir kardelen olamaz!
ailesinin ve 8 yaşındaki çocukdan etkilenebilecek sapıkların suçudur, yaşı daha 8 lan çocuk bile değil bebek.
Özgür iradesine ket vurulmuş bit kadar kız çocuğudur. Yaşıtları özgürce çocukluğunu yaşarken o, psikolojisi bozulmuş bir çocuktur. O el kadar kızlarını sarıp sarmalayıp örtüler altına sokanlar başkalarının karısına kızına pis tacizkar bakışlarını atmakta hatta başkalarının el kadar kızlarına cinsel istismarda bile bulunmaktadır.
8 yaşında çocuğun özgür iradesinden dem vurmuş ortadoğulu bazı kabile artıkları...

günlerdir 1 mayıs gösterileri sırasında öldürülmeye çalışılan eylemci dilan için "17 yaşında kızın ne işi vardı orda" diyen grubun özgürlük ve özgür irade anlayışına hoşgeldiniz...

kur'an-ı kerim'de olmayan, islam dışı, sapık turnusolü paçavrayı 8 yaşında özgür iradeyle kafanıza geçirebilirsiniz ama faşist diktatörlüğü 17 yaşında protesto edemezsiniz...

demooooghrasi negzel!

bonus;

(bkz: başörtüsü farzdır yalanı)
O yasta ha bası acık, ha bası kapalıdır. Aklı basmaya basladıktan sonra tercıhını kendı yapar zaten. Cocuklugu suresınce aılesının ona yaptırdıgı seyler elestırılemez.
örümcek ağlarıyla kaplı beyinlerin esiri olmuş çocuktur.. cahilliğin ve cehaletin, pisliğin ve bokun içinde kimliğini bulabilmesi dileğiyle.. bu olay resmen çocuğu kullanmaktır..
gördüğüm yerde gidip başını açacağım kız çocuğudur. yuh ulan.
kadını, yatak odası ile mutfak arasında kullanılan üreme aparatı olarak gördüğünüzde, 1 yaşında da veya 8 yaşında da hatta; 80 yaşında da olsa bile vajina sahibi olduğu için her zaman seks objesi olarak talakki edilir.

çocukluğunu yaşamayan insanlar.
yarın bu insanlar büyümeden evlendirilecek olmaları yüksek bir ihtimal ki, bu insanlar nasıl bir çocuk yetiştirecek? unutulmasın ki; "çocuk, baba dan değil anne den yetim kalır" sözünde olan eğitimin yapı taşını anne verdiği düşünülür ise, aklını kullanamayan ve hayalleri olmayan neslin sadece yeme-üreme dışında bir gerçeği olmaz.
her daim taşımak zorundaysa örtüyü, kapatıldıysa ailesi tarafından, vay haline diyeceğim kızcağız.
çocukken biz de kuzenimle hocaya giderken örtünürdük. ya da kuran okunurken ya da bazen sırf özendiğimiz için etrafı karıştırır bulurduk bir örtü bağlanırdık. kimse örtünmemizi salık vermedi ya da emretmedi. taklit ediyorduk her çocuk gibi.
doğru olan da buydu zaten. o yaşta bir çocuk; hani oyun çocuğu derler ya daha kendi bedeninin farkında bile olmaz. hoplar zıplar, koşar, acayip bir hayal dünyasının içinde yaşar. ona vereceğiniz temel bir din bilgisi dışında alamaz sizden bir şey. henüz sahip olmadığı kadınlığını saklamanın mantığını ben anlamış değilim ki o zavallı anlasın. günah der, açık gezme der, korkutur, yine kapatırsınız fakat bu ne derece sağlıklıdır evladınız için? o kız için örtünün bir anlamı yok. sizin için de bir anlamı olmamalı zira daha blu çağında bile değilken kızınız, bu neyin telaşıdır?
o kız gibi üç tanesini tanıyorum. ikisi üniversiteli oldu, biri bu sene olacak. gözümün önünde büyüyüp serpildiler. baskı altında geçirilmiş bir çocukluk yüzünden evladınızın kolu kanadı hep kırık olsun istiyorsanız bunu yapın. hayat boyu kızınız akranlarını kıskansın, hayata ve insanlara karşı, özellikle kendi cinsine karşı öfke dolu olsun istiyorsanız bunu yapın. inanışı için yapmak zorunda oldukları gönüllü bir feragat değil sadece acı bir mahrumiyet olsun istiyorsanız yapın kardeşim.
bir kız çocuğu bikini giyebiliyorsa, ailesi buna müsaade ediyorsa bahsi geçen kızımız da kapatılabilmeliymiş. yine bir mini etek - türban kıyaslaması. bir gün okumayayım şu tarz bir şey sözlükte, bileklerimi keseceğim. ne zamandan beri bikini ya da mini etek bir dinin simgesidir, hangi tanrının hangi dininin zorunluluğudur? bu nasıl kıyas?
herkes çocuğunu istediği gibi yetiştirir, evet. tarihin en ahlaksız 23 nisan kutlaması başlığına yağdır entryleri, anaokulu çağındaki dört çocuk dans ediyor diye, veliler alkış tutuyor diye barım barım bağır, ne lap dance kalsın ne teşhircilik ne çocuk tacizi... sonra başı kapalı küçük kızdan bahsedilince bunu uygun bulmayan her yazar kemalist olsun.
hadis dini inananları sizi, sizde bir şeyin ortası yok ya herkes uçlarda sanırsınız.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar