bugün

insanlık dışı bir olaydır. şahsen de şahit oldugum olaydır. evet normal de yapılması yasak olan şeyi bizim komşumuz olucak insan yapmıştır. tabiki beklenen etki oldu kıpkırmızı kabarık atatürk imzası ile geziyo çocuk.
Gelisme caginda mutasyona ugrayacak dovmedir.
çocuğun kronik hastalığı ile ilgili bilgiler içeriyorsa yaptırılabilir, yaptırılmalıdır da.
7 yaşındaki çocuğa cinsel taciz yapılmasındansa dövme yapılmasını tercih ederim.
Çocuğa haksızlıktır. ilerde çocuk dövmeyi büyük ihtimalle istemeyecektir ve dövme sildirmek çok acı verici bir işlemdir. Aklı başında insan bunu yapmaz.
cocuk buyudukce parcalanacak olan dovmedir. hem bu nasil bir zihniyet? kemalizm dedikleri bu mu simdi? o cocugun yerinde olsam nefret ederdim bana aci cektirdigi icin. subhanekeyi ezberlemedim diye tokat atan kulagimi ceken ogretmenim yuzunden ateist oldum. dovme acisi cok lanet bir sey ki o yasta derisi daha cok taze olan bir cocuk icin kabus olmali.
çocuğa yapılan büyük saygısızlıktır.
Çocuğu dövdürmüşler.
iyi "ki" yaptırmışlar, 37 yaşına gelip hala bir türlü dövme yaptıramamasından iyidir.
büyüyünce anne ve babasına dava açarak hakkını arayabileceği gerçeğini ortaya koyar. rızası olmadan saçmalıktır. evet.
gereksiz bir yaklaşımdır. ileride oluşabilecek deri hastalıkları da cabası.
insanlık adına yazıktır. özelde ise dinler açısından günahtır. ayıptır be ayıptır.
ister çocuğun isteğiyle olsun, ister olmasın elbette doğru bir şey değildir.
ama bir yanlış da çocuğa yapılan taciz veya tecavüzleri doğru buluyormuşuz gibi "tecavüz edilmesinden iyidir" diyip yanlışa yanlışla örnek vermek ya da sanki, otuzlu yaşlarda olan bir adamdan bahsediyormuşuz gibi "şimdi yapılması daha evladır. yapmamaktan kötüdür." gibi cümleler sarf etmektir.
kendi adına karar verme olgunluğuna erişmemiş bireyler adına, onları ileri ki yaşamında etkileyebilecek kararlar alırken, dikkatli olunmalıdır. aksi taktirde o çocuk ileri ki dönemlerde büyük travmalar yaşayabilir. mesela ailesi tarafından saçma bir isim takılmış çocuk, diğer çocuklar tarafından sürekli dalga geçilir. büyüdüğü zaman birisi adını sorduğu zaman çekinerek cevap verir. dövme de böyle bir şeydir. belki çocuk o dövmeyi beğenmez.