bugün

bugün bütün gazete bayileri haberturk gazetesini ters dizmelidir raflara bu utancı daha fazla insan görmesin diye. tek kelimeyle utanç vericidir. etik değerlerin gazetecilikte tükendiğini gözler önüne sermektedir.

http://www.gazeteler.ws/g...ayfalari.php?id=haberturk

twitterda #boykothaberturk hashtag'i altında insanların tepkilerini okuyabilirsiniz.

edit

twitter üzerinden yürütülen "manşetten özür dileyene kadar #boykothaberturk" hareketine katılımlarınızı bekliyoruz.

görsel
twitter sanırım bundan bahsediyor şu an. merakla sayfanın açılmasını ve başlığı görebilmeyi bekliyorum.

edit: yuh!!!
merak edenler için manşet şöyledir; (sansürledim)

görsel
denetmele kurulundan nasıl geçtiği belli olmayan haberdir. belki de fatih altaylının eli çok güçlüdür bu konularda, bu kadar cesaretli olabildiğine göre.
gerçekten içler acısı ve cahilliğin en tepeden en aşağıya kadar hakim olduğu bir ülkede olduğumuzun manşetidir. ölen gariban kadına mı yazık oldu dersin, yoksa bu başlığı* ve resmi kabak gibi manşetten veren gazeteye mi "yuh ulan yazıklar olsun" dersin işte buradan çıkabilmek ve empati kurmak gerçekten çok zor.
hakikaten "yazıklar olsun" be!
lise yıllarında şu an ismini hatırlayamadığım bir siteyi ziyaret ederdik hep. orada iğrenç cinayet fotoğrafları, çürümüş cesetler ve bilumum berbat görüntüler olurdu. biz de liseli iğrençliğiyle bunlara bakmayı normal karşılardık.
şu an kendi veletliğimde yaptığım bu eylem bile anlamsız gelirken, türkiye'nin her yerinde yayın yapan kalburüstü bir gazetenin sürmanşetinde bu fotoğrafa yer vermesi, insanların dikkat çekmek için, sikik reyting için ne kadar iğrençleşebileceğinin, ne kadar liselileşebileceğinin kanıtıdır.

(bkz: iğrençsiniz ibneler)

not; site ismini hatırlatan yazar olursa entry editlenecektir. rotten miydi ki?

edit; evet, rotten.com'muş.
koca gazetede bir tane bile oha lan ne yapıyoruz diyen adam yok mu diye merak ettiren manşettir.
insanı şok eden bir manşettir. gazetecilik etiği nerede dedirtir. rezalettir.
insanlara kadına şiddeti son haddesine kadar gösteren manşettir. cesaretinden dolayı fatih altaylı'yı tebrik ediyorum.
not: farklı bakış açısı.
tüylerimin diken diken, kanımın donduğu anları yaşadım ilk görüşte. ulan bu kadarda olurmu be, nasıl bi basın organıdır, nasıl bi zihniyettir, nasıl bi denyoluktur, nasıl bi ahmaklıktır. bi siktirin gidin mına koyim. lan bunu çocuk görüyor, okuyor şöyle bi bakayım dedim, tam o sırada küçük yeğenimde yanımda görür görmez ''dayı bu ne'' diye telaşa kapıldı. aynı duyguları yaşadım. tarifini hangi sözlerle anatacağımı bilemediğim bir zihniyete sahip, manyaklık derecesinin zirve yaptığı bi gerizekalılık örneği olmuştur.
oha ya! (bkz: reyting mastürbasyonu)
senelerdir sansüre karşı direnişin fedaileri olan gazeteler, sansürlenmesi gereken veya gerekmeyen durumları dahi çözememişken, neyin davasından bahsediyorlar acaba demekten kendimi alıkoyamadığın durum.

bizdeki gazetecilik anlayışı ile bu kadar oluyormuş demek ki, siz "gazetecilere" kolay gelsin.
şurdan şikayet edebileceğimiz haber manşeti: http://bizeulasin.haberturk.com/
muhtemelen ''alın amına koyim artık bu noktaya gelindi'' tarzında bir haberdir. bu tip fotoğrafları inci sözlükten aşinayız ama 75 milyonun hepsi aşına değil...
(bkz: ne habersin ne türksün seni gören yüzüne tüküsün)
fevri bi başlık atılmış korku filmi gibi ama gerçek .
Aslında ülkede site engelleme durumundan önce şu rezil gazetelerin başında bulunan patronların buhranlarını engellemeyi çalışmak daha doğru olmalıdır dediğim manşetcik.
bana kalırsa mide bulantısı görüntüler dışında burada verilmek istenen mesajı kimse alamamış. aslında mesajı alması gereken biz değilizdir belkide. kadına şiddet işte budur ve örneğide resimdir bunu herkes görsün adam olsun bu önlensin mesajı içeren bir manşet olabilir.

yoksa iktidara yakın yiğit bulut jölelesinin çalıştığı grup böyle birşeye neden kalkışsın allah aşkına. reyting kaygısı mı var bu adamların.
tez vakit Fatih ALtaylı yavşağı kovulmalıdır.
herkes habertürk'ü kınamakta an itibariyle. lakin gözlerden kaçan bir detay var. bu kadını o hale getiren değil midir asıl kınanması gereken. habertürk yapmış bi bokluk sansürlememiş. ama bizim konuşmamız gereken şiddetten başka ne olabilir ki?
atılan manşetin savunulacak bir tarafı yok aslında,ama bakıyorum da etrafıma,bu ülkede bazı şeyler böyle netçe,yalınca,çıplakça gösterilmedikçe kimsenin önlem alası gelmiyor.belki bu şekilde,insanların iğrenmesi ile daha büyük bir tepki doğar da,önlem alması gerekenler de ona göre önlem alır.o fotoğrafı görmedikçe,"...bir kadın daha şiddet görmüş,bir kadın daha kocası tarafından öldürülmüş..." diyor,geçiyoruz.ama bakın,şimdi nasıl daha sağlam perdeden dikkatimizi çekti bu haber.
bence,bütün haberler böyle netçe gösterilmeli,en azından yetkililerce daha caydırıcı cezalar verilene,ya da yasayla korunana dek.
çocukların akıl sağlığıymış,ahlaki yapısıymış..vs.geçiniz bunları.büyüdüklerinde bu gerçeklerle nasılsa yüzleşecekler,hatta yeterli tepkiyi gösteremezsek,başlarına bile gelecek.şimdilik,daracık dünyalarında biraz etkilenmeleri daha iyidir.
o fotoğrafı görecek insanları siktir edin hadi amına koyum ama biraz ölüye saygınız olsun lan!
3 gazete fazla satacağız diye yapmayacağınız yok demi! allah hepinizi bildiği gibi yapsın.
kadına şiddeti daha çarpıcı bi şekilde vermeye çalışmışlar herhalde diye düşündüm ama her halükarda çok uygunsuz bir resim olmuş.
Bir kadının içler acısı haline gösteren Manşettir.
Ne oluyor arkadas bu nasıl suru psikolojisidir. O kadını o hale gazete mı getirdi ahmaklar. Ayyy midem bulandı cicisler, pis haberturk.
boyle bir manset. boyle goruntuler. her turlu siddeti duyuyorduk, kadınlar eylem yapıyordu ama gormek cok baska. zaten tramvatik bir toplum olduk. yolda tartısma, evde tartısma, her yerde insan olmamak üzerine kurulu bir duzene gidis . sorun gazete manseti degil sorun hepimiziz. sorun artık bunun normallesmeye baslar hale gelmesi. gune zaten acılarla baslıyoruz. ve bireyler olarak hicbirsey yapamamak can sıkıcı. geceleri bir ses duysak korkar haldeyiz. sorun bir esin ya da bir insanın baska bir insanı nasıl oldurebildigi. canilik vahsilik aldı basını gidiyor. bunun sadece kadına yapılıyor olması degil. cinnet halindeki toplum olmamız. manseti de onaylamıyorum goruntulerin yayınlanmasını dogru bulmuyorum. bir kisinin yasam hakkına digerinin saldırması dogru degil. hersey bastan sona yanlıs. birisiyle konusurken bile korkar hale geldik. mide agrıları aldı basını gidiyor.
ekrana kilitlenmeme neden olan manşet. habertürkün yaptığı ölüye saygısızlıktır. kadını o hale getiren cani. nasıl bir sıfatın var merak ediyorum.