bugün

Ankara Ego otobüslerinde sabah 9 aksam 6 yapılan eylemdir.
Her sefer bu tip insanlar bedavacı olarak veya asalak olarak ya da başkalarının hakkını yiyen haramzadeler görülür.

Bir kamu hizmeti beleş olacaksa, bu kamu (ekonomik realite olarak düşünüldüğünde bazı kamu hizmetleri ücret düşünülemez ama verilen hizmete her insanın ulaşacağı bir ücret burada esas konudur) hizmetin beleş olmasında kişinin yaşı görevi konumu değil satınalma gelir parametrelerine göre olmalıdır.

Unutmayınız, ister Cumhurbaşkanı veya belediye başkanı ya da bir vakıf dernek olun; en çarpıcı örnek olarak isterse Allah olsun eş anne baba evlat kimse kimseye bedava bir şey vermiyor.
Verilen her şeyin bir karşılığı maliyeti bedeli var ve bir kaynaktan sağlanıyor.

Allah bana can veriyor namaz kıl diyor.
Rızık veriyor sadaka fitre ver diyor.
Bana can vermeyen Allah namaz kılmamı isteyebilir mi?
Rızık vermeyen Allah fitre sadaka ver diyebilir mi?
Peygamber yollamayan ve öğüt vermeyen bir inanç ortaya koymayan Allah beni bir iman konusunda sorumlu tutabilir mi?
Benden bir şey isteyebilir mi?

işte kamu malını gelirini babasının malı gibi beleş veren yöneticiler de kendi iktidarının temelini kurmak devam ettirmek için böyle davranıyor.
Hümanistlik iyilik sosyal devlet diye kimse masal okumasın.
Eğer öyle olsaydı bir kamu hizmetinin beleş olmasında tek kriter verilen hizmeti ücret karşılığında alamayan insanlar için olurdu.

Çalıştığım şirketin milyar dolarlık değeri olup bu şirketin sahibi 65b yaşında diye ücretsiz seyahat edebiliyor, 5 katlı binası çift dairesi arabası olup ekmek almaya otobüse beleşe binip bir durak sonra inip sonra tekrar binip evine geliyor ve bu fırının ekmeğini daha çok seviyorum diyorsa bu haksızlıktır.

Bu hizmet ödeyenlerin katkılarıyla karşılanıyor.
Bedava hizmeti veren kurum başında sorumlu kişiler kendi cebinden bunu karşılamıyor. Kamu malını talan etmek, devletin malı deniz yemeyen domuz, başkaları götürüyor bize damlıyor diye etik değerleri oluşmamış insanların yaptığıdır bu durum.

Yağmur rüzgar soğuk da çift araba aktarma yapmamak için evinden erken çıkan veya durakta soğuktan titreyerek bekleyen insanların olduğu ülkede birisi yaşlı diye değil de gelirine göre bu kamu hizmeti ücretsiz olmalıdır.

Her sefer bu insanlara lanet ediyor ve hakkımı helal etmiyorum.
Sosyal sorumluluk etik değerler olarak çürümüşlüğü her yerde görüyoruz.
Af edilen cezalar, cezayı ödeyenlere haksızlık değil mi?
imar affı diye çürük kaçak binalara verilen tapular yasal mevzuata uygun bina sahibi olanlara haksızlık değil mi?
Yarın deprem olduğunda hasar alacak yıkılacak, çürük kaçak imar yönetmeliği dışında yapılan binalar deprem sigortasından para alacak.

Konu bir birini açıyor.
Tıpkı Eminönün de bedava baklava tatlı dağıtımında eli ile avuç avuç yiyen bir birini iten saldıran insanlar gibi kamu malını talan etme eyleminden başka bir şey değil bu toplu taşımada beleş insanlar durumu.

Siz böyle oldukça kamu da lüks makam araç saltanatı da olur, israf da olur, yolsuzluk da olur.
Devenin kulağını size verenler deveyi komple götürüyor.
Avrupa ülkelerindeki yaşıtları gibi dünyayı gezemiyorlar, bırakın bari şehir içinde gezginler. Onların da avuntusu bu olsun.
Selam ve serbest kart ile.
Adamlar sırf ekmek almak için başka ilçeye fırına gidiyorlar otobüsle... niye ?? Çünkü ulaşım onlara beleş.
görsel
Konyayı geziyorum
Bir ihtiyarın rotası
Kanalıma abone olmayı unutmayın.
Sonradan yaratılan küçük büyük şehirlerde minibüs esnafının kabusu.
Ne düşüncesiz insanlarımız var.
Neden bu kadar cahiller.
Başka ilçeye ekmek almaya gidiyormuş, duyda inan.

Bana ücretsiz seyahat verseler ben boş yere hiçbir yere gitmem.

Dünyadaki en önemli şey zamandır.
işi olan biniyor.
Ülkemizln yaş ortalaması 30.
Almanya 46, Avrupa’da çoğu ülke bizden yaş ortalaması fazla.

Ayakta gitseniz ne oluyor sanki.
Ölmezsiniz.
Allah kısmet ederse sizde faydalanırsınız.