bugün

hakkıyla okumuş ve misyonunu kavramışsa hak eden tiptir. kendisine ciddi ciddi muhtaç kalıp onun bokundaki domates kabuğu olamayacağınızı gördüğünüzde tekrar bi düşünün derim.
hakkaten bi bok olmuştur.
altı üstü 2 yıl fazla okuyor diye kendini ordinaryüs sanan tiptir.
işletme okuyup yılda 4-5 kere ders çalışarak sınıf geçmeye çalışan, onda da kalan hımbıl fesatların beğenmediği tiptir.

hem kafa yok hem kıskanç, vay amk.
son sene zaten doktor sayılabileceği için 2 yıl fazla okumasıyla alakası yoktur bunun. Böyle bir durum da yoktur zaten.

Doktorun maaşını, tatilini, bilmemnesini konuşan doktorlar/tıpçılar değil, böyle düşünen insanlardır.

Ama eğitim sürecini illa ki karşılaştıralım diyorsalar, bence karşılaştırmasınlar.

Editleme güdüsü: başlığı açan da hortlatan da doktor değil.
memlekette bir bok olmaya en yakın olanlar onlar. en azından okulu bitirdiklerinde iş yapabilecek yetkinliğe erişiyorlar.

mühendis, mimar, öğretmen!!! öyle mi?

hepimiz biliyoruz kimin ne eğitim aldığını. götünü yiyim ayaklarını geçelim.
Ya arkadas ben ilkokulda deli gibi calismisim , lisede de durmamis okul birincisi olmusum notlari tepede tutmusum, ygs lys de senin ömrü hayatında bitirmedigin sayida kitap bitirmisim gece gunduz calismisim o da yetmemis tıp fakultesine gelmisim, okulum senden once acilmis senden sonra kapanmis , her ayin en az 20 gunu tabiri caizse it gibi calismisim , tusa tonla parami vermisim deli gibi calismisim o tonlarca kitabı ve notu. Herhalde bunlari gormemezlikten gelemem. Sen bu emegi nasil goz ardi edip ömrü hayatinda hic çalışmamış insanla aynı kefeye koyarsin. Hiçbir şeye degil ama emege saygi gosteri be efendim.
Iktisat okuyan biri olarak, tabi sanacak amk.
Tıp okuması zordur eyvallah ama mühendisler ve fizikçiler olmasa ne bok yerlerdi?
her ortamda bulunan tiptir. doktorlar yine damladı. 7/24 sözlükteler ama sorsanız ders çalışmaktan nefes almaya bile vakit bulamıyorlar.
Valla ne okursanız okuyun bu kendinizi bir bok sanmanız için bir sebep değildir.
Ben şahsen mühendisim ama hiçbir zaman küçük dağları ben yarattım edaları ile ortada dolaşmadım. Proje ödevleri, laboratuvarlar, farklı mid term ve weekly project ler, tez derken sıkıntılı öğrenciliği bizde yaşadık açıkçası.
Ama bunların hiçbiri kendimizi bir bok sanmak için sebep değil fakat ülkemiz kendini bir bok sananlarla dolu olduğu için sürekli tartışma kinusu olan bir durumdur.
prostat olup, o tipin eline düşesiceler sizi...
15 dk ders çalışmam yetiyor aynı egoya ulaşmam için. evet.
6 yıl tıp okuyunca kendini bir dok(tor) sanan tip.
Evet internseniz gözünüzün çapağını temizleyemezsiniz,haftada 3 gün 24 saat nöbet tutup ayrieten tus çalışmak zorundasınızdır çünkü.
Olsun doktorlar bize lazım varsın bir bok sansınlar sıkıntı yok.
bu algıyı yaratan doktorlar değil aşağılık psikolojisine sahip insanlardır. olmadık en ufak bir şeyden nem kapıp bunu gündeme getirirler. doktor kibirlense bile bunu gören insan kendisini aşağılık hissetmese bunu önemseyip dillendirmez. bu şekilde başlık açıp düşünenler ise laf vurur çemkirir kendince sonra rahatlar.*
Tıp okuyan adama eyvallah derim de bu adam gelip ben 6 yıl okudum şunu yaptım tarzı konuşup haşa kendini ilah gibi göstercekse kimse kusura bakmasın çarparım bi tane oturur. 6 yıl okuyorum diye 2 yıl işletme okumuş adamı ezmek nedir ? Tamam adam daha düşük bi bölümü daha kısa sürede okumuş olabilir de sen niye dalgaya alıyorsun.

Ortam da Latince kelimeler kullanmak hemen bilimum yerdeki nicklerin başına Dr koymak nedir.

Okuyosan oku bu memlekete doktor da lazım ama hava atma Latince konuşup bastıra bastıra ben 6 yıl okuyorum ağzımıza sıçıyolar ölüyoruz amk deme. Sen istedin madem çekeceksin.
ulan ne çocukluğum oldu ne gençliğim. kazanıcam diye dersanelerde süründüm durdum. kafamı kitaptan kaldıramadım.
bir kere bile bir insana tepeden bakamamışımdır, saygısızlık yapmamışımdır. yaptıysam farkında değilim affola, bilerek yapmadım. sağda solda amanın da doktorum diye dolanmadım.. çünkü neden yapayım? ruh hastası mıyım ben?

şimdi diyorsunuz ki adama gidip benim şu hastalığım var bu ilacı yaz. morali bozulunca da vay anam altı sene okudu hava yapıyor.
şu tavırla git bi öğretmene de "bak öyle öğretmeyeceksin böyle öğreteceksin" diye, git bi polise "bak silah öyle tutulmaz böyle tutulacaksın." diye hayal et ne der sana? polis çevirince kuyruğunu kıstırıp amirim amirim diye geziyorsun peşinde?

birinci sınıftan beri ne maaş muhabbeti bitti, ne dayağı hak ediyorlar zırvaları bitti, ne kendini bi bok sanmaları.. ben okuluma gittim geldim, başka bi şey yapmadım. ne bu nefret anasını satayım ya?
ulan ben 25 yıldır okuyorum kendimi bi bok sanmadımda onlar mı sanacak.
Ulan ben tıp fakültesinin önünden geçerken götüm kalkıyor bi zahmet orda okuyanda kendini birşey sansın.
6 yıl okuduktan sonra mesleğe başladığında insanlığını kaybeden insan modeli.
dünyanın düzeni bu. insanlar egolarını doyurmak için başarı peşinde koşuyor ve sınıf farkı gibi bir gerçek var elimizde .adam zor bir bölümü kıçını yırtarak bitirmiş ,dünyanın en saygın mesleğini eline almış, muhtemelen sınıf atlamış , deli gibi para kazanıyor ,insanların saygısını hatta yalakalıklarını görüyor, normalde rahibe tripli kadınların nemfomanyak gibi asılmasına şahit oluyor. şimdi bu adamın götü kalkmasın da çaycı mehmet efendinin mi götü kalksın ?

not : dikkatinizi çekerim olması gerekeni değil mevcut durumu konuşuyoruz . ben de insanların, hakların ve herkese gösterilen saygının eşitliğine inanıyorum gel gelelim game of thrones evreninden hallice bir yerde yaşıyoruz .
Altı yıl bir ömür demek. sizin gibi insanların sağlıklı yaşam sürebilmesi için bir ömrü hayatından silmiştir.

Ayrıca derin bir not iliştşreyim : siz hastalanınca baytaramı gidiyor sunuz. Elbetteki sanacak. Bi bok olamayanlar ne olacak bir bok kadar olamayanlar.
Sülalede var bi tane . Adam dün sümüklüydü. Bugün tıp okuduğunu söylemese ölecek hastalığına yakalandı. Herkes ona "bey" diyor. Ben yarrağğm diye hitap ediyorum. Kıskandığımdan değil adam mal.