bugün

an itibarıyla orta şiddette sallamış olan depremdir. 10 saniye kadar sürdü...
edit: aha bu da eksilendi...
şöyle bir dokunturup geçmiştir. allah büyüklerinden sakınsın.
kandiili den henüz online duyurulmamış depremdir. ambulans sesleri yükseliyor caddeden, sanırım korkan vatandaşlar ile alakalı olabilir, yoksa hasar vermeyecek türden bir depremdi.
kısa sürmesi avutulacak yanıdır. kısa da olsa tedirginlik yaratmıştır. *
tırsmama neden olmuş depremdir. ders çalışmaya başladığım daha ilk dakika ve henüz ilk soruya bakarken olması sebebiyle "acaba tanrıdan bana bir işaret mi bu çalışmamam için" dememe sebep olmuştur. ***
annem yanımda oturuyordu dizini salııyor sandım, şimdi entry i okuyunca sordum bende sen sallıyosun sandım dedi. ruhumuz duymamış ya, teşekkürler uludag sozluk.
hassiktir olduran deprem. *
an itibariyle anneden "üstünü kalın tut kaçmamız gerekir belki" cümlesini duymama neden olan depremdir.
derinlik 5,4 km büyüklük 3,4 md çalı-nilüfer. hadi geçmiş olsun
20 dakika geçmesine rağmen kandilli nin sallamadığını göz önünde bulundurursak önemli olmayan bir depremmiş demek ki...*
2009.04.06 20:24:09 itibari ile, 40.1368 enlem 28.9508 boylam koordinatları arasıda 5.3 km derinklikte ve 3.4 magnitüd değerindeki deprem. ÇALI-NILÜFER (BURSA) olmuştur.

jeofizik yorum editi :

sığ ve düşük magnitüdlü bir depremdir. fakat bölge için enerjinin sık aralıklarla küçük depremler halinde boşalması çok faydalıdır. zira sıradaki depremin istanbul yerine bursa-yalova hattında olabileceği yönündeki varsayımlar geçerliliğini korumaktadır. herşekilde iyi ki olmuştur diyoruz. ve son olarak kandillinin ilgili sismogram kaydını yaklaşık yarım saat sonra sitesine koymasının nedeni, güncellemedeki veya veri transferindeki bir aksaklık olabilir. zira http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst0.asp adresindeki depremler otomatik olarak bilgisayar tarafından güncellenir.
ve nihayet: 2009.04.06 20:24:09, çali-nilüfer (bursa)
http://www.koeri.boun.edu.tr/scripts/lst6.asp
ev arkadaşı şahsiyetin mikaillik yapıp 'hayır olum deprem falan olmadı olsa bilirdim' dediği dogmatik düşünce midir? değildir tabiki ama toprak hafif gıdıklanmıştır sonuçta.
ev arkadaşım haber vermese ruhumun duymayacağı doğa olayı.

bazen insan ne kadar vurdumduymaz lan. o kadar sallanıyorsun, millet farketmiş, başlık açmış, onlarca entry girilmiş. sen nasıl bilgisayarın başında rahatça oturursun dana.

edit: (bkz: #4992907) bu hikayedeki mal benim, evet.
öncü olmaması umut edilen zelzele.
bir kez daha anladım ki deprem tatbikatı denilen şeyi kimse gerçek olunca iplemiyor.
hani kiriş kolon altına girecektik, hani iki sağlam eşya arasına kafamızı korur vaziyette çömelecektik noldu?
olan şu: yurttaki kızların hepsi çığlık çığlığa merdivenlere koştu, olan bu! *** *
fazla şiddetli olmaması sebebiyle hissedilmesi zor olan deprem. nitekim ev arkadaşım ve sözlük olmasaydı farketmeyecektim bile.
çok şiddetli değildi belki ama bir izmitli olarak en küçüğünden en büyüğüne bütün depremler korkutmuştur beni. nitekim bu depremde az şiddetli de olsa korkutmayı basardı. gecmiş olsun diyelim.
fazla uzun sürmeyen depremdir.
bursada yaşayan tüm yazar arkadaslara gecmiş olsun diledigim , tekrarlanmamasını ümit ettigim deprem .

edit : arkadasım neyini eksiliyosun sanada gecmiş olsun öff bea
şiddeti 3,4 olan bize 3,5 attıran deprem.an itibari ilede bursa'da gökyüzü pembe rengi ile içimize korku salmakta.