bugün

3-3 lük serinin son maçıdır.ev sahibi phoenix suns dır.tsi 7 mayısda saat 3:30 da ntv ve nba tv ekranlarından izlenebilir.heyecanla bekliyorum.

edit:heyecanlı olmadı.hiç tat vermedi.
3-1'den 3-3'e gelen serinin son ve 7. maçıdır. 3-1'den 4-3'e dönen seriler azınlıkta da olsa son yıllarda artmıştır bu istatistiğe sahip takımlar. saha avantajını iyi kullanırsa phoenix, diğer oyuncular kobe'ye yardım ederse lakers maçı alıp bir üst tura çıkacaktır.
kim kazanırsa kazansın üzüleceğim bir karşılaşma,,ne kobeden vazgeçerim ne de nash'tan,,
ilk yarı itibariyle kobe haric takımın dokuldugu karsılasmadır.eger boyle giderse pho. bu macı rahat alır.ilk yarı skoru pho:60 la:45
ikinci yarı kobe de takıma uydu.böylece 3-1 geri dustugu seride phoenix lakers ı 4-3 le geciyo.kendilerini sehrin diger bi takımı olan clippers e havale diyoruz.
kaçınılmaz sonun geç de olsa gerçekleştiği maç olmuştur.
phoenix in 121-90 galibiyetiyle sonuçlanmıştır... kobeye kapak niteliği taşımıştır bu maç..phoenix te 7 oyunce çift hanelilere ulaşmıştır..kobe bryant maçı 24 sayıda tamamlamıştır ama ikinci yarıda sadece 1 sayı bulabilmiştir.. mactan sonra bize dusen go home lakers demektir
bi kere herşeyden önce phx'i yenebilmeniz için onlara ayak uydurmanız lazım,ilk 4 maçlarında tamamda,dier maçlarda pek göremedik bunu..veee..PHX beat LA..sadece kobe,5 kişiye karşı oynamaya kalkarsa sonuç budur...ama şimdi PHX in işleri daha da zor,zira LC bayaa azdı bu sene
hüzne boğulduğum hatta ağladığım maçtır. 10 yıllık profesyonel LA taraftarlığı süremde böyle bir hüzün yaşamadım. En azından Phoenix gibi sempati duyduğum bir takıma yenilmeleri biraz rahatlatıcı bir durum
tracy mcgradyli orlando magicten beri kobeli lakers 3-1den 4-3 seri veren ilk takımdır.demekki bu makineli tüfek gibi skorerleriniz olsa bile başınıza gelmektedir.
ve seri hakedenin oldu. phoenix'e tebrikler, kobe'ye üzme tatlı canını diyoruz. ancak belirtmeden geçemicem, lakers facia bi basketbol oynadı. bu oyunla clippers bile onları 4-0'la geçerdi, daha fazla rezil olmadan elendiler en azından.
ilk 6 macta phoenix in dizginlerini tutabilmis bunu kobe nin arkadaslarını oyuna katabilmesiyle gerceklestirmis olan lakers bu macta bunu basaramamıstır.bu basarısızlıgın kobe nin kotu oyunundan deyil basta odom ,parker,kvame gibi oyuncuların kotu oyunu ve berbat sut yuzdesinden kaynaklandıgı gorulmektedir.yoksa kobe bu oyuncuları oyuna katmak icin elinden geleni yaptı.kendiside sayı yukunu cekti .taki ilk yarıya kadar.ikinci yarıdada lakers in kotu oyunu basta barbosa nın azması karsısında lakers ın caresisligi yelkenleri indirdi.boylece lakers sezonu tamamladı.lakers a seride uc mac veren phoenix in clippers karsısında ne yapacagı merak konusu.
seri 3-2'yken baska bir baslıktada belirttiğim, suns'ın eze eze alacagını söylediim igrenc insan kobe'nin takımını halt eden sutör insanlar toplulugunun basarısı..
sonucunu ve getirdiği akibeti sözlükten öğrenip şok olduğum maçtır. beni maçların geri kalanını izlemeye teşvik etmiştir,

(bkz: i love this game)
seri başlamadan hep diyordum..."kobe bi maça çıkar phx'e 40 sayı atar ama 40 sayı fark yiyip geri döner"..ilk 4 maç yanıldığımı sanmıştım..zira kobe tam bi yedek 1 numara gibi oynadı resmen..oynattı,attı,attırdı...ama sonra egosuna yenik düştü...walla tamam dier oyuncularında yüzdeleri seri boyunca düşüktü ama kobenin çok mu yüksekti..hele son maçın 2. yarısında naaptığını haala çözebilmiş değilim..ben kobenin ilk kez bi maç bıraktığını gördüm resmen ya...3 sene önce bir dallas maçında son çeyrekte 23 sayı farkı tek başına kapatan-beni o gece çıldırtan- kobi naaptı bu maç haala çözemedim
kobe'nin de insan oldugunu hatırlaması gerektigini ögrendigi mac..
arkadaşlarıyla beraber seriyi 3-1 e getirmiş olan kobe bryant ın 2 maç kaybedip son maçta fark açılınca resmen sorumluluk almaktan kaçmasıyla kendini gösteren garip bir karşılaşmadır. o da insan tamam kabul ama tüm dünya gözlerini sana dikmişken eline geleni sağında solundaki arkadaşına atıp izleyemezsin. kobe açısından kariyerinin en utanç verici maçlarından biri olduğunu düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=HGoxIvuPtmo

http://www.youtube.com/watch?v=_cTa7qqWcR0