0 çekip, amatör takımdan 7 yiyenlerin, evinde chelsea'lerden 5, bayern münich'lerden 6 yiyenlerin yani aynı bokun laciverti ve kırmızılarının konuşmaması gereken maçtır.
tanım : ezeli rakiplerinden 6 tane gol yiyen takımın taraftarlarının çaplarınca beşiktaş ile alay ettiği maç.

bana bak aslanım, 3 öncesine kadar kıçınıza geçirecek donunuz yoktu, banka hesabı açıp yardım toplayarak fenerbahçe ve diğer ezeli rakiplerinizin de katkısı oldu. 2 sene öncesine kadar galatasaray'lıyım demeye utananlar şimdi avrupa takımı artistliğine büründüler. futbol artık 90 yılların sonunda oynandığı gibi oynanmıyor aslanım, alışabilecek misin sen avrupa futboluna? yok 1-2 sene önce oynadığınız karpaty alan yok bu sefer. yok biz son 5 yıldır avrupa kupasında oynadığımız için iyi biliriz ama siz malum 12 senede edirne'yi pek geçemediniz; geçtiğinizde de şamarı yiyip geri geldiniz. hem transfer şikesi şampiyonlar liginde sökmez, van persie'yi vidic'i alamazsın. avrupa takımlarının kalesinde zalad da yok bunu bilin. bir de son olarak yıllardır biz ülke puanı kazandırıyoruz kardeşim, siz kurtlar vadisi izlerken biz braga ile, kiev ile, atletico madrid ile kapışıyorduk. merak etmeyin manchester'la da kapıştık, birini kazandık birini kaybettik.

lafın özeti son iki senedir sıcak para ile koltuğa oturan başkan ve öteki türlü (herkes hangi türlü olduğunu iyi biliyor) maddi kazançlar sağlayan, takımın başına egosu şişik sinyor beyi getiren, biraz güzel futbol, fazlaca hakem kollaması ve bir kaç tane de transfer şikesiyle 2 sene önce sürünen galatasaray'ın taraftarları : şunu unutmayın ki her sene bir trend vardır, 2000'li yıllarda trend sizdiniz, hooijdond-alex-nobre zamanında trend fenerbahçe idi, sergen-tümer-ilhan üçlüsünün zamanında da beşiktaş idi. madem sizler bu hakem kollaması, transfer şikesi olaylarına karşısınız; ki grubunuz da gerçekten kolay, bu gruptan en kötü 2. sırada çıktıktan sonra bu rüya takımla(basın ve çoğu galatasaray'lıların tabiri bu) en az çeyrek final oynamanız lazım. oynayın ki biz de helal olsun diyip hakkınız verelim.

not: şu iyi futbol olayını çok fazla abartıp da antipatik olmayın artık.
Ortalama 11,25 dakikada bir gol olan karşılaşmaydı. 11+25=36. Maç 2007 de oynandı. At 200 ü ne kaldı? 7 kaldı. 7 ile 36'yı toplayın. 43 yapar! Ve mhp'nin 43. Yılı kutlu olsun.
atatürk türk bayrağını layık gördüğü tek takıma yakışmayan skordur.
çarşı nın 8 e karşı olduğunu açıkladığı maçtır.
galatasaray taraftarının her hezimetten sonra hatırlatma ezikliğine düştüğü maç. biz 8-0 ı unutmadık koçlar merak etmeyin.
galatasaraylıların gün yüzüne çıkardığı maçtım.

evet 2007 de 8-0 yenildik ama bugün bragı götünüzden hunharcı sikti sizi.
sağa sola saldırmaya çalışan aç sıfır puanlı gs taraftarının heyecanlanmaya çalıştığı başlık. kanırttılar resmen gelip burada şov yapıyorlar. 6 kasımda bir olay daha vardı ya ben hatırlayamadım. neyse.
bazı mağlubiyeti kabul edememiş ergenlerce sikeriz sokarız derken tokatlanmalarının akabinde gündeme getirilen maç. aynı güruh fbliler 6-0 diyince yeter be aq derler. ayrıca deplasmanda ne yaparsa yapsın inönüdeki her şampiyonlar ligi maçında rakibiyle en az kafa kafaya oynar beşiktaş, maç boyu uzaktan bir şut dışında pozisyon bulamayan takım değildir. o maçta kalede olan hakan arıkan'ı bugün gs kalesine koy bak kaç kaç bitiyordu maç.
rakipleri birer birer galatasaray'ın malum yerinden kan aldıkça teselli arayan ağlak taraftarların buluşma noktası olan başlık.
ilk maçta domaldıkları manchester united'ı old trafford'da deviren beşiktaş'ı hatırlamazlar. beleştepede 2 tane kökleyen bragayı portekiz'de yenen, eleyen beşiktaş'ı hatırlamazlar. ama her fırsatta buraya gelip ağlamayı çok iyi bilirler "bak biz braga'dan 2 yedik ama şu zamanda beşiktaş liverpool'dan 8 yemişti." diye

siz buyrun braga'ya 11 kişiyle defans yaptırdık diye sevinin ya da ne bileyim verilmeyen penaltılarımız diye ağlayın. açılırsınız.
5 yıl önceki çok üzülesi bir maçtır.
gollü bir maçtır.
hala bazı tanımsızların üzerinden espri yapmaya çalıştığı türk futbol tarihinde pek hoş hatırlanmayacak maç.
galatasaray uefa kupasını aldığında, nasıl çıkıp sevindiysem, bu maça da öyle üzülmüştüm bir trabzonsporlu olarak. kendi içimizdeki maçlarda kavga kıyamet küfür oluyor ama söz konusu dış güçler ise durum başka bir hal alıyor. elin gavuru beşiktaş'a 8 attığında beşiktaş'a 8 attık demiyor. türklere 8 attık diyor. barbarlara cevaplarını verdik diyorlar. umarım türk futbolseveri bilinçlenir, ne bileyim; bir galatasaraylı fenerbahçe'nin borussia mönchengladbach'tan 3 yemesine sevinmemeli, bir fenerbahçeli'de schalke'nin galatasaray'ı elemesi için dua etmemeli. kendi içimizde her türlü puştluğa bir şey demiyorum. zaten onun önüne geçemiyoruz artık. futbol için insan öldürülen ülkede kimsenin küfür etmemesi gerektiğini söyleyemem, bu haddime de değil. ama dediğim gibi, söz konusu avrupa olunca, hepimizden bilinçli bir davranış beklerim.

tanım: beşiktaş'ın değil, türk futbolunun ayıbıdır.
unutulması güç maçlardandır.
Bir Beşiktaş taraftarı olarak Liverpool takımının çok zorlandığı gerçeğini görüp bunlara kendi sahalarında bizi haşat ederler dediğim ve rövanşının 8 0 bittiği maçtır.
kahrolduğumuz maçtır.

(bkz: beşiktaşım benim biricik sevgilim)

(bkz: diyemedim ya la)
adnan aybaba beşiktaş tersten tarihe geçti diye yorumladığı vahim olay. işin üzücü noktası ise beşiktaş'ın avrupa da böyle farklı mağlubiyetlere alışkın bir takım olmasıdır.
türk futbol tarihine damga vurmuş maç. bir türk takımının yaşadığı rezalet. real madrid olsaydı bu kadar fark olmazdı.
beşiktaş taraftarının sike sike liverpool bayrağı açtığı karşılaşma.
evet liverpool'un beşiktaşı siktiği maçtır. ama görülen o ki liverpool beşiktaşın haricinde birçok galatasaraylı ve fenerlinin de anasını sikmiştir ki beşiktaşlı olmayıp da bu skoru unutamayanları açıklıyor.

çünkü siken sevilir.
hem beşiktaş hemde liverpool taraftarı olarak beni değişik duygulara sevkeden maç.
liverpool dışındaki bütün türk takımların övündüğü galibiyet.

(bkz: el siki ile gerdeğe girmek)
türk futbolseverinin unutması gereken maçlardan biridir. gerçekten kötü bir gündü.
not:galatasaraylıyım.
galatasarayın real madride 3-0 yenildiği kel alaka bir günde nedense hatırlanandır.**