digitürk sahiplerinin 101. kanaldaki rai uno'dan izleyebilecekleri maç. şu anda gayet keyifli bir maç oluyor. özellikle ilk dakikalarda rumlar feci bastırıyorlar.
an itibarı ile italya nın 1-0 öne geçtiği maç.
antonio di natale'nin golüyle italyanların 1-0 öne geçtikleri maç. atamayana atarlar durumu oldu açıkçası.
italya'nın yatıp kalkıp gianluigi buffon'a dua etmesi gereken maç. dakika 10 ve yüzde yüz 4 tane top çıkarttı.
10 yıl sonra olur da bu başlığı okuyanlar için söylemek gerekirse 2010 fifa dünya kupası eleme maçıdır.
Güney Kıbrıs 'ın buyuk bir gürültüyle skoru 1-1 e getirdiği maç. stad yıkılıyor sandık.
1-1 olmuş maçtır. gol aloneftis.
"bakın benim digitürk'üm var ben burjuva çocuğuyum" deme maçına dönüşmüş maçtır.
(bkz: sizin digitürkünüz varsa halkın justin tv si var)
güney kıbrıs'ın maçın başından beri kovaladığı golü buffon'a rağmen attığı maç. buffon yine kurtardı ama defans uyuyunca aloneftis golü attı.
paketi 5 lira olan sigaralardan her gün içenlerin aylık 9.90'a digiturk alıp maç seyredenlere bir acayip konuştukları maç.
sinyor lippi'nin del piero baba'yı yedek soyundurması ile gözümden düştüğü maçtır. Bari ikinci yarı al şu adamı be Lippi Del Piero gibi adam yedek kalırmı sayın hocam ?
güney kıbrıs'ın avusturya'yla birlikte ikinci bir sürprizi gerçekleştirmesi muhtemel maç. her ikisi de devam ediyor fakat skorlara bakıldığında bir yamukluk göze çarpıyor,

güney kıbrıs rumistan 1-1 italya
avusturya 2-0 fransa

neler oluyor bize?
rum kesimi bu sene resmen patlamıştır. anorthosis'in rapid wien ve olympiakos'u eleyerek şampiyonlar ligi'ne kalması, omonia'nın aek'yı uefa'dan elemesinden sonra kesinlikle şaşırmadım. ama asıl sürpriz bükreş'te oldu. fransa'yla aynı grupta olan romanya evinde kendinden zayıf litvanya'ya 3-0 yenildi. şaka değil, gerçek.
Güney Kıbrıs'ın şu dakikaya kadar italya'yı resmen ezdiği maçtır. Cidden maç böyle biterse yazık olacak Kıbrıs'a. Neler kaçırdılar adamlar yahu.
di natale durumu 90'da 1-2 yapmıştır. *
eğer yazılanlar doğruysa rum kesimine resmen yazık olmuş maçtır. italya bu futbolla 2010'a gider ama başarılı olamaz. şunu da bilin.

edit: niye eksiliyorsun kardeşim. italya'nın euro 2008'deki haline bakın. anlarsınız.
italya'nın yatıp kalkıp Buffon'a dua etmesi gereken maç. Bu maçta Kıbrıs italya'yı resmen ezdi ama Buffon'u geçemedi.Maçın kahramanı kesinlikle Buffon'dur. Güney Kıbrıs'ın güzel oyununa yazık oldu.
guney kibris rumistan'a yazik olmus mactir.
rum kesiminin şahane top oynayıp yenildiği maç. ortadan girdiler, kanatlardan geldiler, tonla gol kaçırdılar. hele bir pozisyonda ara topa fırlayan okkas'ın arasından geçtiği cannavaro ve camoranesi'nin birbirine bir çarpışı vardı ki jenerik olur.

bu maç rum kesimi takımlarının boş yere bir yerlere gelmediğini gösterdi açıkçası. rumlar iç saha maçlarında böyle oynarlarsa çok iş yapabilirler.

italya ise dünyanın en iyi kalecisine sahip olmasının kaymağını yedi. kalelerinde bir alt seviye bir kaleci olsaydı ilk 20 dakikada 4-0 olurdu maç.
olmaz olsun boyle adaletin ey futbol dedirten mactir. guney kibris gibi zayif takimlarin yaptigi boylesi cikislari cok seviyorum, 90'larin basinda cikis yapan turk milli takimini hatirlatiyor bana.

italya da boyle bir kibris beklemiyor olacak ki bayaa bi bocalayarak oynadilar ama kotu oynamadilar, saskin oynadilar. yalniz oyunun bazi bolumlerinde kibris takimi oyle bi kanat organizasyonu ve cabukluk dersleri verdiler ki agzim acik izledim. helal olsun onlara, acayip sempatim var su saatten itibaren o takima.

yalniz teknik direktorleri de ayni bizim mahalle nalburuna benziyor soyleyeyim. hareketler, color matik gozluk, kirli keten gomlek felan.. ama o da bi aferimi aldi benden ki artik sirti yere gelmez.
rum kesimi için yenildik ama ezilmedik maçıdır.