bugün

yapılması gereken durumdur. bizim toplumda askerlik yapmayan adama kız yok. eğer 12 ay askerlik yapan cengaver ile 6 ay askerlik yapan dingil nasıl bir tutulur? ondan onlara yarım kız bile vermek çoktur.
Harun abilere sıkıntı olmuştur.
sınırda askerlik yapana tam kız, diğerlerine yarım kız verilmesi durumu da çıkabilir.

neyse ki her iki türde de yırttık.
asıl olması gereken ters orantıdır. adam 6 ay askerlik yapıyorsa okumuştur. buyuk ihtimal iyi bir kazancı olacak işi olacaktır. ama 12 ay yapanların sadece %5i falan asteğmen olduğundan çoğunun geleceği belirsizdir. pek güvenmemek gerekir.
bedelli yapanlara da kızın ağırlığınca altın vererek devam edebilecek hadisedir.

düz mantık.

öyle mantığı da sikeyim orası apayrı.
aynı mantıkla piyade komando asteğmenlere manken kızları vermek lazım. (bkz: eğirdir dağ komando okulu)
Göster ama elletme zihniyetidir bunlar.
Domatessiz olsun mu?
18 ay yaptım ben aq... bbw mi düşücek şimdi bana?
millet mars'a gidecek. hala zorunlu askerlikle vatanseverlik ve erkeklik ölçen ve ona göre kız vermeyen geri zihniyetliler var. her an her durumun olabildiği, her an canının ölüm riski altında olduğu vatan savunması için zorunlu olmayan (darbe girişimi vb.) olaylarda boğazının kesilebildiği, darbeci terörist ilan edilebildiğin, herşeye rağmen paran varsa 21 gün, yoksa 6 ay istemediğin bir yerde aynı cinsle aynı koğuşta kaldığın yetmezmiş gibi bir de yarım erkek muamelesi yapıyorsunuz. zorunlu yerine gönüllü profesyonel ordu gelse sizin bu çomar zihniyetiniz sessizliğe bürünecek. bu yüzden kadınlar erkeklerden daha kolay kariyer yapıyor. cinsiyet ayrımcılığı, fırsat eşitsizliği (zengin bedelli, fakir şehit vb.)nin önünü açmaktır bu. gencecik çocukların hayalleriyle zorunlu görev yaparken birkaç siyasi ve fabrikatörün ideolojik fantezisi için işkence çekmesi, çöllerde acı çekmesi, kan dökmesi, vücut parçalaması, can vermesi hoşunuza mı gidiyor anlamıyorum. seçmediğin birilerinin emrindesin ve o öl derse öleceksin, itiraz edemezsin.