bugün

insanı şaşırtan olaydır. matematik çaresiz kalıyor. galatasaray 20 fenerbahçe 19 beşiktaş 15 trabzonspor 6 bursaspor 1 şampiyonluk sahibi. toplamı 61 ederken nasıl oluyor. şeref onur tiner derken hop 2 yıl havadan şampiyonluk. evet.
fenerbahçe nin 19 şampiyonluğa rağmen 21 kez sevinmesi göz önüne alındığında olağan durumdur.

beşiktaş uefa tarafından 57 ve 58 yıllarında türkiye şampiyonu olarak tescillenmesinden ötürü o iki şampiyonluk beşiktaşa iade edildi. dikkat ederseniz iade edildi diyorum verildi demiyorum.

bu tür kıskançlık yazıları boğazda şampiyonluk turu atan beşiktaşlıların görülmesi üzerine yazıldığını sanıyorum...
Bu zamana dek Beşiktaş feda yaşarken gündeme gelmezken, ligin diğer iki büyük takımının ani düşüşü nedeniyle Beşiktaş`ın yönetimi, teknik adamı ve futbolcularının yakaladığı başarının göze batmasından dolayı sürekli gündeme oturtulmaya çalışılan hadisedir.

TFF, Süper Ligin başlangıcını 1959 olarak belirlese de 1957 ve 1958 senelerinde avrupaya giden Beşiktaş itiraz da bulunmuş ve TFFye itiraz da bulunmuştur. Ancak TFF biz bunun resmi belgesini bulamadık diyerek Beşiktaşı göz ardı etse de Beşiktaş hakkını UEFAda arayarak hakkını bulmuş ve TFF nasıl olduysa daha sonradan Beşiktaş`ın şampiyonluğunu niteleyen belgeleri bulmuştur.

Ben ne kadar bunu yazsam da bazıları yine boş boş yazmaya devam edecek, maalesef.
Fazla takılmayın. Adamlar ağlaya ağlaya 10 senede 3. Yıldızı zor taktı.

Bunlara kalsa real madrid de bunlardan korkuyor zaten...
Babanız galatasaraydır.

Bizim 15 sene önce kutlayıp unuttuğumuz başarıları bugün vandalca kutlayanlar babalarını unutur olmuş. ilginç.

Çok şükür tescil edilmemiş sözde şampiyonlukları saydırmak için kapı kapı da gezmedik kulüp tarihimizde.
Köpek gibi kudurun şampiyon Beşiktaş!

Bu arada aydinoglu oytun geri mi dönmüş?
(bkz: mahkeme kararıyla formasına yıldız alan takım)
15 şampiyonluğumuz var diyen tinercilerin matematiğinin kötü olduğunu gösteren durum.

Galatasaray 20
Fenerbahçe 19
Beşiktaş 15 ( sözde normalde 13)
Trabzonspor 6
Bursaspor 1

Toplam 61 yaparken lig 59 yıldır var. Bakın bu çok ilginç. Evet.
mahkeme ve 1 yıldızla oynamam diyeni haklı bulanlar sağolsun.
başlığı açanın fenerbahçeli olması şaşırtmamıştır.

(bkz: evet)
nerdeyse 20 yıl önce alınmış kararı şimdi tartışan bukalemun beyinlilerin akıl sağlığı tartışılmalıdır.
ee yani ne yapalım hocam?

tanım: oytunkaranın klasik beşiktaş nefretini yansıttığı başlık.