bugün

(bkz: ağustos böceği)
gururdandır. 50 kuruş eksik yarın veririm deyip boynunuz bükük de kalabilir. ama madem tedariksiz çıktık o yol yürünecek kardeşim de diyebilirsiniz kendinize.
Yürü bilader, hic bir insana boyun bükme yürü. Kendin varsın bu dünyada, insan tek doğar , mezara tek girer yürü.
Aibü kampüsten merkeze kadar yaptığım 1 saatlik yürüyüştür. Ama 1 buçuk liram olmadığı için olmuştu bu durum.
yazıktır.

not: inanmayın lan bu cocuk her aksam böyle beni de duygulandırıyodu sonra bi ara anladım troll diye, her gece aynı şeyi yapıyo bu. gecen gün 20 liraya 18 saat çalıstım diyodu.
Evet tam 10 km den fazla yürüdüm daha sonra yine aynı şey oldu bu sefer arkadaşın kapısına dayanıp 50 kuruş borç istedim bu nasıl adalet be kardeşim.
spor olur spor.

yürünen her 1km hayata 1,5 dakika ekler.

sen 5km yürümüşsün. 5x1,5 den 7,5 dakika kazandın. hadi iyisin iyi.
sormaya bile gerek yok. 50 kuruş için kendini bir b*k sana şöföre yalvarmaktansa 10 kilometre bile yürünür. 14-15 yaşlarında denize gitmiştim ve biraz açıldım eşyaları bırakıp. Uzaktan eşyaları gözetliyorum derken veledin teki aldı benim bütün eşyaları denize salladı. Kıyıya çıktım derken anca terlikle havluyu falan kurtarabildim. Otobüs kartı da gidince ne yapacağım ne yapacağım derken babası 1 lira verdi. Dedim yürü şimdi 10 km. Derken tam durağa 10 mt kala yerde 1 lira daha buldum. Bu a böyle bir anımdır. Yani demem o ki gerek yok be babacığım yürü gitsin gerçekten insanların eline düşmemek lazım.
koyan durumdur. bir zamanlar yaşamışımdır. ancak bir de cebimde param olsa dahi 2-3 kilometrelik yolu kulağıma kulaklığı takıp yürüdüğüm ve bunu aylar boyunca sürdürdüğüm zamanlar da oldu. bunun adı da aşk oldu. bir tarafta istemeyerek gitmek, diğer tarafta zevk alarak yürümek.
dün akşam yaşadığım vaziyet.. dün akşamın dokuzunda bursa devlet hastanesinden küçük balıklıya kadar yürümek zorunda kaldım. insan şöföre, " ağabey elli kuruş eksik olur mu" demeye de utanıyor be sözlük.
sağlık için iyidir yürümeye devam.
güncel Önemli Başlıklar