bugün

Yapamadığın her şeyi yap, hemde en utanmazca olanları bile.Yapmazsam "malsın'ım" bune *mına koyim.

Ve derslerine de çalışma senden her türlü bu sistemle bir bok olmaz zaten.
Senden bi sik olmaz.
Gelme gelme tünelin ucu bom bok biyere çikiyo.
Bana beni geri ver.
Ne yaparsan yap pişman olma.
otur sınava çalış amcık.
Ne dersem burnunun dikine giden bir aptal olacağın için, hayallerinin peşinden koş! Bir kere hata yapanı asla affetme.
Şu saatlerde sabah ona sürpriz yapacağım diye kendini yırtıyorsun ya, artık senin yerinde bir başkası var. Bunu bil, ona göre davran. içindeki çocuğu açma mesela.
Doğru yoldasın devam et.
Yediğin kazıkları söylemicem sana.
eğer onları yemezsen aynı aptal devam edersin.
o zaman verdiğin kararın arkasında olsaydın bu zaman da böyle bi çare olmazdım.
5 yıl önceki kendime vereceğim nasihatlerdir.
Çok önemli bir karar almak üzeresin evet, az kaldı ve mantığını kullanmaya devam et zira suistimal edilen merhametin artık doğru yolu bulmalı.kafanı toparla ve artık bitir bu evciliği. Kolay olmayacak ama beş yıl sonra çok daha mutlu ve güçlü olacaksın, kalbin artık kolay kırılmayacak.
Beş yıl içinde edineceğin hiç bir arkadaştan kopmayacaksın, onlara sahip olduğun için şükret.
Mimarlık Fakültesi için çok da çabalama zira bölümü okumak seni mutlu etmeyecek, bırakacaksın.

Ve bu arada kahveyi biraz azalt ileride dev mide sorunu çekiyorsun, pişman olmak gibi.
iki yıl sonra yaz sonu top oynama .
Oğlum saçma sapan işler yapma, otur dersine çalış, para biriktir, sigaradan ve sigara içen "arkadaşlar" dan uzak dur. Spor yap, her bulduğun kıza yürüme, yalan söyleme. Her duyduğuna inanma, siyaset bomboş bir şey sakın bulaşma, mümkün mertebe Ankara'dan uzak dur. O kız seni yiyor, inanma. Telefonunu kıvırcık saçlı eleman çaldı. Ne çok hata yapmışım arkadaş.
Aptal olma . Hic bi sey bitmis degil. Daha yolun basindasin. Salak salak insanlarla ugrasacagina yoluna onune bak kuzum.
ders çalışmaktan vazgeç dışarda hayat var.
şimdi bıktığın her şeyin 5 yıl önce hastasıydın.
ders çalış.