bugün

çok s*kindirik bir durumdur. ay başı gelir gelmez kotanın sıfırlanmasının verdiği heyecanla internete girilir, sonra o site benim bu site senin, o divx ebenin derken bir bakarsınız kota 4 gb'ı vurmuş ve ayın daha on(10)u. sonra ay sonuna kadar internetsiz geçer günler kota dolmasın diye. (bkz: severim kurmayı devrik cümle)
youjizz isimli allahsızın sebep olduğu durum.

(bkz: youjizz com)
hesabını bilmemekten kaynaklanır. çünkü insanlar msn'e bağlıyken ya da normal siteye bağlıyken kaç mb kota gider, bunu hiç hesaplamazlar. sadece düşündükleri şudur: "şimdi ben bununla 4 gb'lık oyun indirir paşa paşa oynarım", ya da "4 gb'a kadar müzik indiririm rahat rahat" diye düşünürler. fakat şu da var, internete girilen ve msne bağlı kalınan her an kota kullanımdadır. şahsen yaptığım hesaplamalara göre, bir sözlük kullanıcısının bilgisayarı 250mb kota yemekte aylık olaraktan. ha bir de facebook, okey siteleri, online oyunları kesaba katarsanız 1 gb'ye kadar gider. radyo da dinliyorsanız 1.5 gb eder. windows'un ve anti-virüs'ün yaptığı güncellemeleri de dahil edince 4 gb'lik kotanın yarısı böyle şeylere gitmekte. size ise kalan 2 gb'lık hak ile istediğinizi yapabilirsiniz. fakat gaza gelmeyiniz, kotayı aşınca çok büyük miktarlarda para girmekte faturanıza.
aman kotam dolmasın g.te girmesin yusufcukları ile geçirilen bir ay sonunda üstüne ödenen kotasız tarife ile kaymaklanan kadayıf şeysi.
kıçımdaki deliğin büyümesini sağlamı$ durumdur. kredi kartı borcu gibidir. en kötü ihtimalle 6-7 gb sınırlarında kalıyorum.

ayağımızı yorganımıza göre uzatamıyoruz. 1000 ytl maa$ın varsa 1000 ytl harcıyacaksın. 1500 değil. ama becermek zor i$.
sınırsız kotayla cözüm bulunabilecek bir durumdur. ama o kotayı ikide bir kontrol etme stresi hiç bir şeye benzemez!
sürekli başıma gelen hadise.
kotanın aşıldığı bilindiği halde bazen kontrol etmek istenmez. göz görmeyince gönül katlanırmış derler ya, aynen öyle. kota olmuştur 6 cigabayt şimdi bunu görüp hevesi kacıracağına gir yuğtub'a, izle komikli vidyoları, şarkıları siktir et yahu olsun 8 cigabayt.*
(bkz: sözlükte koşturarak kotayı doldurmak)
4gb kota sınırlı tarife koyanların utanması gereken durumdur. günümüzde 4gb ne ki? 4gb kapasiteli usb'lerin bile suratına bakılmıyor.
çok kez 6 gb internetin kotasını aşıp baba zulmüne uğradım.
instagram youtube gibi video uygulamalarına girmezseniz anca idare eder. Girerseniz etmez.