bugün

Allah rızası için özet geçin .
Yeşim salkım ve Işın Karaca 4 0 un üstünde çocuk yaptılar hiç bir şey olmadı.
41 yaşında doğurmuş kadın biliyorum çocuğu okul birincisi.

Ludwig van Beethoven - 9 kardeşin 9.cusuydu. büyük ihtimalle anne 40 'ın da üzerindeydi. 9.çocuk insanlığın en büyük dehalarindan biri çıktı.
Eşim benden 2 yaş büyük şu anda 33 yaşında çocuk yok. Hafiften tırsmaya başladım yani.
Yaşla beraber riskler artar elbet.Ama bazen sıkıntılar olabiliyor.8 yıllık evli olup 35 yaşında ikiz çocuğu olan arkadaşım var.Şu an çok bilinçli bir anne.Tabiiki genç insan zihinsel ve bedensel olarak daha avantajlı.Belli bir yaştan sonra zor olabilir.
Gayet normaldir. Annemin beni 40 yaşında doğuran bir çılgın olduğu düşünülürse 35 erken bile.
Öf cidden erkenden doğum yapacak kadar seviyor musunuz bu hayatı hanımlar? 35 ne ya? 55'e kadar yolu var.
15 yaşında anne olmasından kat be kat daha iyidir.
anneden hallice anneanne olacak kişidir
idealimdeki kadındır. Yaş ile yaşlılık hesabı yapanlar her zaman yanılıyor. bazı 35ler 50-60 yaşındaki vücuda sahip olabiliyor ve dolayısıyla çocuğu 20sine gelmeden çökmüş ve yaşlı bir anne olabiliyor.

yani yaş ile değerlendirmemek gerekli. sağlıklı bir vücut olduktan sonra 40-45 yaşında bile doğurabilmek mümkün. sonrasında da dikkat etmek gerek tabi, 60ında da kalp, tansiyon, kolestrol hastası olmamak gerek. yuh yani.
2 yaş fazlasıyla yengem doğum yaptı.
cocugu olmayanlar icin normal karsilanabilecek durumdur. cocugu olanlar ise genelde daha erken olmasini icinden gecirirler. o muhtesem varlik ile enerjisi daha yüksekken tanismak istemislerdir.

gelenekselci degilim ama sadece cocuk konusunda istisnam var, zamaninda olursa daha bir güzel olur. icinizde varsa bu fikir ertelemeyin.
O yaşa kadar çoktan defalarca vurdurmuş hatta ikinci el konumuna düşmüş kadındır.

(bkz: Ikinci el kadın)
benim annem 35 yaşını göremedi bile.
ruhu yorulmuş bir insanın başka bir ruhu hatta bedeni yüklenmesi durumudur. burda keyfi olarak o yaslara kadar cocuk konusunu erteleyenleri kastediyorum. yoksa çocuğu olmamistir tedavi ile olmustur evlenememistir onlar ayri dava.

bedenen yorgunluk şöyle dursun ruhen cok zordur. minicik bi canlının yasam destek ünitesi olarak aylarca hatta yillarca uğraşmak.
Kadın, bedenen ve ruhen hazır olduğunda anne olmalıdır.

Annelik, yaşla ilgisi olan bir kavram değil, hayata zıpkın gibi durabildiğin, insan yetiştirecek güce ve duyguya sahip olduğunda gündemine almalısın.

Kimi için 30, kimine 35, kimine göre 45'tir.
Boşverin yaşı, başınızdır ònemli olan!
Tam olarak annemdir. Ama belli yaştan sonra düzgün olmuyor çocuk kendimden biliyorum.
yanlış yapan kadındır.
bunlar yüzünden aspergerli, down sendromlu çocuk sayısı bir hayli arttı.

kadın için en ideal çocuk doğurma yaşı 18-25 yaş arasıdır. 30'a kadar da vakti vardır.
yeni doğum yapmış anneye çocuğun ilerleyen evrelerde anne demeye başlayacağı zamanlar muhtemelen babanne denilecek kadındır. gerçekten çok yazık..
halk arasında içi geçmiş bitmiş denen okeye dönen kadındır. diyelim 40 yaşında anne oldun çocuk konuşmaya başladığı zaman sana anne mi babanne mi diyecek gerçekten çok yazık..
Size ne be ne zaman isterse o zaman anne olur. Halka açık oylama mı yapalım anne olmak için?