bugün

Banyoda beklemekteyim. Ya gelecek ya soğuk su. Bir çok ilde olduğu için yalnız olmadığımı düşünüyorum..
Şehrin amk kesintidir. Metrobüsler beleştir.
Jeneratör satan esnaf bugün köşe olmuştur. Bu akp kral yeaa demiştir muhtemelen.
pilli radyo dinlediğim gündür.
esanafın oturmasını sağlamış çay ocağımızı zengin etmiştir. Bir gün için oysa... Savcımıza Allah rahmet eylesin.
79 ilde 10 saat süren kesintidir.

kesinti sırasında kulağıma gelenler;
1- pkk türkiye nin elektriğini kesti. sebep: yapılan operasyonlara tepki ve barış sürecine ivme kazandırmak. gövde gösterisi.
2- okyanuslar ötesinden şov.
3- ışid bu kesintileri sağladı sanırım tüm türkiye yi tek seferde alacaklar.
4- nükleer santral kurulması için yapılan tiyatronun ilk perdesi.
5- seçimler yaklaştı ve hükümet 400'ü kesin istiyor. bu yüzden kedileri trafo sokmaktansa başka bir sistem geliştirdiler ve 31 mart 2015 günü test edildi sistem. sorun yok çalışıyor.
6- el kedi örgütü hükümete açıkça meydan okudu. dediklerine göre 2 maddeleri var bunların kabul edilmesiyle ancak masaya otururlarmış yoksa daha büyük çapta eylemler yapacaklarmış.
6-a) tüm yılın mart ayı olarak ilan edilmesi.
6-b) satanistlere idam yolunun açılması.
7- 1 hafta elektrik gelmeyecek.
8- 1 ay elektrik gelmeyecek.

o değilde biz doğuda yaşayan vatandaşlar için pek etki etmedi. alışığız zati. batıda yaşayan vatandaşlar nasıl öyle tepki gösterdiler. demek gelip 1 hafta burada kalsalar buradaki vatandaşların yaptığı gibi tedaşı basıp tedaşı yakarlar belki orayı yıkarlar.*
Dünkü elektrik kesintisini unuttuk değil mi?
tıpkı unuttuğumuz Özgecan gibi... Soma gibi... Ali ismail gibi..
git gide kendimizi aştığımızın farkında mıyız? artık unutkanlık süremiz 24 saatten bile daha az..
Aslında çok şanslıyız bu ülkede yaşadığımız için. Olaysız geçen bir günü, bir saati bile yok. Hatta yaşanan acılar o kadar çeşitli ki, yeni gelen eskisini aratmıyor. Sıradan bir kesinti gibi görüyor halkın çoğunluğu, çünkü evinde cihaza bağlanması gereken bir hastası yok, ameliyata girmesi gereken bir hastası yok, doğumda sıkıntı yaşayan bir karısı yok.
Zenginiz çünkü, dünkü iş gücü kaybının 1 milyar dolar olmasının önemi yok. kredi kartımız var çünkü taksitle kapatırız bu açığı da.
Diğer yanda birinin acısının üzerinden başka bir aileyi acıya boğmayı çözüm olarak gören bir zihniyet var ki, düşman başına.
Tamam bu devletin katili koruduğunu bizzat kendi eliyle katil teşkilatlanmalar yarattığını zaten biliyoruz. Mit gibi Jitem gibi..
Fakat yaşanan adaletsizliği yine kendi adaletiyle çözmeye çalışmanın neresi haklı görülebilir, savunulabilir.
Başbakan yaptığı açıklamada açıkca anayasa suçu işliyor. izinsiz sokağa çıkana bir dakika bile müsamaha gösterilmeyecektir diyor.
Oysa Anayasa'nın 34. maddesi" Herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir."... diyor.
Öldürülen savcının başına 3 el göğsüne 2 el ateş edilmiş. Otopsi yapılmadan defnedildi dün. Belli ki özel harekat savcıyı gözden çıkarmış ve içeriyi taramış. Lakin bi kişinin bile sağ kurtulmadığı bu operasyona başarılı bir operasyon diyebiliyor.
Yarın nasıl bir güne uyanacağımızı kestiremediğimiz bu ülkede sular mı kesilir elektrikler mi gider bilmiyorum. ama belli mi olur bir bakmışsın bir diktatör ölür! güneş yeniden doğar.
Halkımızın komplo teorisi üretme üzerine uzmanlaştığını gösteren , kimsenin adam akıllı ulan bu elektrik neden kesildi diye sormadığı , bütün bir ülke bir gün boyunca çalışmadı bunun zararı kaç milyar dolardır denilebilecek kesinti. Ulan 2 yıl önceki malum olaylarda esnaf şu kadar tl zarar gördü diye ağlayıp durdunuz günlerce , 31 martta olanlar neydi ayıp yemin ederim ayıp.

Enerji bakanı açıklama yapıyor , kaçınız inanıyor arkadaş , inanan varsa dünyanın en optimist insanı ödülünü verelim. Neymiş efendim birbirini tetiklemişde az kalsın tüm avrupayı elektriksiz bırakacakmışız da , biride demez mi bu domino taşımı lan bu , yok mu senin şalterin bu sistem yedekli çalışıyor bilmiyormuyuz arkadaş sanki dersin ki mahallenin trafosu patladı bi açıklama bile çok görülüyor . Maden çöker kimse bişey yapmaz , elektrikler gider kimse bişey demez , kimse bu benim sorumluluğumdaydı diyip istifa ediyorum demez yahu bu kadar mı vurdumduymaz olduk.Bir ülkede Çalışma ve sosyal güvenlik bakanıyla , enerji kaynakları bakanının istifa etmesi için daha ne olması gerekir soruyorum size. Ancak bir nükleer santral patlıyacak nüfusun yüzde 20 si telef olacakki birilerinin başına dank etsin gerçi onada takdiri ilahi deriz biz . Sonuçta japonyada patladı , rusyada patladı türkiyede altta kalır mı !

iyi şeyler olmadı değil , türkiyenin savaş şartlarına ne kadar hazırlıklı olduğunu gördük! Millet dünyadan kopmayım , haber alabileyim yeter moduna girdi ,elektrik zaten gitti , suyumuzda gitti , yer yer şebekeler çekmedi , bu ancak savaş şartlarında ve ya iç savaş yıllarında görülecek şeylerdir.Radyolarımızda hiç birşey olmamış gibi şarkılar , türküler çalmaya devam etti hiç biri bir haber veremedi , ne olduğunu kimse bilmiyordu zaten. Anladık ki üzerimizde empler patlasa bir gün az zırlar ikinci gün güle oynaya 17.yy şartlarında yaşamaya devam ederiz .

Devlet vatandaşına hizmet etmek için vardır , sosyalizmle yönetilmiyoruz eşek gibi o elektriğin parasını ödüyorsak o elektriğin her gün her saniye eksiksiz gelmesi lazım.Gerçi onlarıda özelleştirmiştik ama yinede denetleyici kurum devlettir.Neyse tüm türkiyede elektrik kesiliyor 10larca saat kesiliyor 2 gün sonra hiç bişey olmamış gibi unutulup gidiyor daha ne olsun. Benim voltaj arttı , şarterler yükseldi benden bu kadar.
istifa eden TEiAŞ Genel Müdürü Yıldır'ın açıklamalarını okuyup sadece gülümsedim. Diyor ki; yük tevzideki arkadaşlar müfettiş korkusuyla batı'daki santrallerden elektrik almamışlar(elektrik fiyatı batı'da pahalı olduğundan enterkonnekte sistemi beslememişler yani) doğu'daki santral arızasının düzelmesini beklemişler. o da 1 saat içinde düzelmeyince sistem salınıma girmiş falan filan.

Dalga mı geçiyorsunuz siz milletle? Şimdi müfettişlere ne cevap vereceksiniz? 1.1 milyar TL sanayi üretim kaybı var. Ayrıca hükümet yaptırmış diyenlere söyleyeyim. Bu presjtij kaybını hangi hükümet yaşamak ister?

Bence yük tevzi'de kasıtlı olarak batı'dan elektrik alınmadı. Müfettiş falan hikaye. Amaç hükümeti yıpratmak. bilin bakalım kimler yapmış olabilir!