bugün

30 milyon kürt'ün 25 milyonunun türkiye cumhuriyetine bağlı olmasından dolayı gerçekleşendir. askerliğini türkiye'de yapar, türkiye'de işe girer, türkiye'de okur. devlet kurma gibi bir kaideleri yoktur. tabi ki o 5 milyonun öyle bir hayali mi fikrimi desem artık vardır belki. açık ve net.
iki türk biraraya gelse devlet olur 30 milyon kürt bir araya gelse bi cacık olamaz dedirtir.
türkiyede yaşamak, daha güzel olduğu içindir. zira türkler içinde bir sorun teşkil etmiyor, vatan hainliği yapılmadıkça. kısacası paşa paşa ben kürdüm ama türk vatandaşıyım desin yeter.
zor kurarlar. ırak özerk kürt bölgesinde petrol dışında gelir kaynağı yok, üretim sıfır. şehirleşme sıfır, eğitim sıfır, ikili ilişkiler uluslararası ilişkiler sıfır, hukuk sıfır. hatta o kadar petrole rağmen şu an ekonomik krizdeler.

ayrıca sosyal olarak da kendi içlerinde yüze bölünmüş durumdalar. kan davaları bütün hızıyla devam ediyor, hukuk anlayışı öldürebilenden yana. devlet kurmak yerine dost devlet edinmeye çalışmaları kendilerinin hayrına ama ona da mizaçları ters.
Bu soylem bile ki burada Kürtlere kufur edenler dahil; dolayli da olsa Kürtlerin aslinda devlet kurmasi gerektigini üst soylem olarak soylemektedir, rakam da verildigine gore.
Hangi amaca hizmet konu açtız bilinmez ama aklı başındaki her kürt ne özerlik nede kanton yada ayrı devlet istemez ve bu seslerin siyonizmin ayak sesleri olduğunu iyi bilir, tabi sosyal medyada internet ortamlarında fitne fesat çıkartmak amaçlı yada kendini bilmez şekilde cahilce yazıları görmekte mümkün ama gerçek ortada kürtler devletinden memnun ama tabiki yanlışa yapanlarda yok değil.
50 milyon değil 1 Türk kalsak yine kurdurtmayız.
Haklı bir davan olacak ki Mevla destekçin olsun ve mücadelen zaferle sonuçlansın. Eğer sen hainlik peşinde olursan hezimete uğraman kaçınılmaz.
Türk Kürt Laz Çerkes kısaca bu ülkenin tüm vatandaşları kardeştir bunu bölmeye çalışan da en adi...
güncel Önemli Başlıklar