bugün

trabzonspor maçı için yapmış oldugu itiraf. kısacası şöyle; maçtaki bir pozisyonda sezer öztürk'e pas vermek istemedim, belkide trabzonun yenilmesini istemedim. fenerbahçenin şampiyon olmasını istemedim. demiştir.

hadi bakalım adaletin bekçileri, bunlar hakkında da yorum yazın.

alın amnkoyum ümit'e mi taktınız kafayı. düzeltim.
istemedim ve istemediler arasında büyük bir fark vardır.

biraz bireysel olarak duygusal bir şekilde davranması sonucu ortaya çıkan durumdan duyduğu pişmanlığın itirafıdır.

ayrıca ümüt ne la?
ümüt'ün kendi insiyatifidir.
(bkz: ümüt)
gs ve ts taraftarının olayları istediği gibi anlama genişliği olduğu için asla kabullenmeyeceği itiraf.
bu olay trabzonspor değilde fenerbahçe lehine olsaydı sözlük yıkılır, mahkemeler kurulur, kararlar verilir, objektif(!) yazarlarımız tarafından türk futbolu hemen temizlenirdi.
(bkz: şike sahaya yansımamış)
ne büyük bir delildir.
Emre'ye Volkan'a saydıran cengaver (!) cinconların dillerini yutup suspus oldukları itiraf.
itiraftır. Şikeciler atlamış trabzonspor ile olayın alakası ne amk. Fb düşmanı her futbolcu böyle der. Para aldıkları için değil yani. Bunu siz daha iyi bilirsiniz.
bir galatasaraylıya ne acılar çektirdiğimizi anladığımız itiraftır.
(bkz: acı var mı acı)
her fenerbahçeli futbolcunun galatasaray'ın herhangi bir takımla maçı esnasında galatasaray'ın yenmesini istediklerinden, ümit'in "fenerbahçe'nin yenmesini istemem sonuçta galatasaraylıyım" sözünü yadırgamışlardır.

kinse sizinkilerde, kıskançlıksa sizinkilerde, çekememezlikse sizinkilerde. daha ne?
çıkıp ergen ergen savunuyorlar ya adamı öldürürler abicim. adam sezer'e pas atmadım gol atmasını istemedim fenerbahçe şampiyon olsun istemiyorum diyorsa bunun adı şikedir lan. dese ki ben fenerin şampiyon olmasın istemiyorum eyvallah bende bir fenerbahçeli olarak galatasaray'ın şampiyon olmasını istemem ama sahada bunu düşünüp pas vermiyorsa bu şikedir. ümit karan'ın yaptığı akım derken bokum olmaktır.
aklınca mahkemede ters psikoloji yaparak suçunu örtbas etmeye çalışan futbolcu. hayır çıkıp biride sormuyor ki madem fenerin şampiyonluğunu istemiyordun trabzon'la berabere kalınca neden şampiyon olmuş gibi sevindin?
delillerin söylediği ile ümit karan'ın ifadesinin aynı şeyi söylemediğini düşündüğümüzde şu sonuca varmamız lazım.
hiçbir delile**** dayanmayan bu ifadelerin türkçe karşılığı; itiraf değil (bkz: iftira)'dır.

ama işte ümit karan sağolsun, ne kadar sazan varsa taktı oltaya.
bu sazanları 2012-2013 sezonunun ortasında sivas'a yollayacakmış trabzonsporlu yöneticiler.*
bu olaydan yola çıkarak,

arsenal-galatasaray maçında arif'in bomboş pozisyondaki hakan'a pas vermeyerek güzelim pozisyonu harcamasını arsenal'den teşvik primi almasına bağlabilir miyiz?

bence bağlayabiliriz.