bugün

her yöne 5000 dk, 5 gb internet ayda sadece 19 tl olan paket, üstelik dersimlilerle mesajlaşmakta hediye.
bölünmeye beş kala..
kamu kurumlarındaki serbestiye türban dahil peki mini etek dahil mi? nasıl bir serbesti bu? içeriği tam olarak neyi kapsıyor? mesela saç sakal da kılık kıyafete giriyor, onda nasıl bir düzenleme yapıldı? sormak istedim sadece. bilen varsa aydınlatsın.
dostlar demokratikleşmede görsün paketi.

her kısma birer mavi boncuk dağıtarak oy toplama paketi.

makarnaya ihtiyacı olmayanlara dağıtılan makarna paketi.
35 dakikadır konuşuyor valla hiç bir şey anlamadım, yoksa hala paket açılmadı mı?
aynı geminin içindeyiz, aynı limana birlikte yürüyoruz diyor an itibarı ile. oglun o gemicikle paralar kaldırıyor, sen de limanları çoktan sattın be tayyip. paket nerede uyudu millet, açıkla artık denilen demolaşmadır.
Arkadaşlar çok afedersiniz ama söylemeden edemeyeceğim. Türkiye'de yaşayan Kürt ve Arap vatandaşların maddi durumları belli. Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitimin önünün açılması, hani özel okul diyor ya, hani şu yıllık binlerce liraya mal olan okullar. Biraz ironi olmamış mı?
Ya gerçekten kusura bakmayın ama doğu anadoluda, güneydoğuda hala binlerce kişi imkansızlıklardan devlet okuluna dahi gidemiyor. Yani bu madde, samimiyetsizliğin dik alası değil mi?
Cebimize para girmeyecekse ben derebeyligi ile yönetilmeyi yeglerim. Amk liberallerin demokrasi anlayisi hani para olurdu.
SEÇiM SiSTEMi

- Yüzde 10 barajıyla devam edilebilir. Barajı yüzde 5'e çekip, 5'li gruplandırmayla Daraltılmış Bölge Seçim Sistemini uygulanabilir. Üçüncü seçenek olarak da ülke barajını tamamen kaldırarak, Dar Bölge Seçim Sistemini getirilebilir. Seçim sisteminde 3 seçeneği tartışıp karar verilecek.

- Siyasi Partiler Kanunu'nu değiştirilerek, devlet yardımı için yüzde 7 olan mevcut oranı yüzde 3'e çekilecek.

- ilçede teşkilatlanma için beldelerde teşkilat kurma zorunluluğunu kaldırılıyor.

- Tüzüklerde yer almak ve 2 kişiden fazla olmamak kaydıyla partilere eş genel başkanı sistemini uygulama imkanı getiriliyor.

NEFRET SUÇLARI

- Farklı dil ve lehçelerde siyasi propaganda imkanı getiriliyor.

- Ayrımcılıkla Mücadele ve Eşitlik Kurulu kuruluyor.

- Nefret suçlarında ceza artırılıyor.

- Belirli suçlar, kişinin, dili, ırkı, milliyeti, rengi, cinsiyeti, engelliliği, siyasi düşüncesi, felsefi inancı, dini veya mezhebi nedeniyle işlenirse, cezası daha da ağırlaşacak.

YAŞAM TARZI

- Yaşam tarzına saygıyı TCK ile güvence altına alınıyor.

- Toplantı ve gösteri yürüyüşlerinin sürelerini uzatılacak.

- Toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde hükümet komiseri uygulamasına son veriliyor... Yükümlülükler düzenleme kurulları tarafından yerine getirilecek.

EĞiTiM

- Belirli harflerin kullanılmasını engelleyen ceza maddelerini kaldırılıyor. Klavyelere özgürlük geliyor.

- Özel okullarda farklı dil ve lehçelerde eğitim verilmesini mümkün hale getiriliyor.

- Köy isimlerinin değiştirilmesinin önündeki yasal engeli kaldırılıyor.

- Nevşehir Üniversitesinin ismini, Hacı Bektaş Veli Üniversitesi olarak değiştiriliyor.

- Roman Dil ve Kültür Enstitüsü kuruluyor.

- "ilkokullardaki öğrenci andı uygulamasını kaldırılıyor." 1933'te uygulanmaya başlamıştı.

KILIK KIYAFET

- Kılık kıyafet yönetmeliğini değiştirerek, kamu kurumlarında başörtü yasağını kaldırılıyor.

- Mor Gabriel, diğer adıyla Deyrulumur Manastırı arazisi manastır vakfına iade edilecek.

ÖZEL BiLGiLER

- Kişisel verilerin korunmasına yasal güvence getiriliyor. Kişilerin özel bilgileri ilgisiz kişiler tarafından kullanılamayacak, ilgisiz kişilerle paylaşılamayacak.

- Yardım toplama konusunda kısıtlamaları kaldırılıyor.

kaynak: http://www.milliyet.com.tr
http://www.youtube.com/watch?v=NTntNaQy_5I
40 dakikadır paketin öneminden bahsediyor; o promptera biri virüs sokmalıydı ki kısa kesip asıl konuya gelsin.
ne darbeymiş arkadaş sizin kadar sömüren olmadı amk.

genç akpliler rahatsız anlaşılan. ulan amk darbeyle alakanız yok, ülkücü değilsiniz, solcu değilsiniz. mağdur rolünde siz varsınız. sömüre sömüre bıkmadınız amk.
Sözlüğüm "hurraaa" cılarının akın akın yazdıkları paket.

lakin Bakıyorumda tüm eleştiriler iki başlıkta toplanmış:

1- andımızın kaldırılması
2- Türbanın serbest bırakılması

hiç kimsenin diger maddeler hakkında düşündüğü yok. paketi ortaya koyanların tamamı ile tahmin ettiği gibi " paratoner " maddelere hucum ediyoruz.

peki su özel okullarda başka dil ve lehçelerde eğitim olayına kimse bir sey demiyormu ? demokrasi adı altında gizlenmiş bu meselenin sonucları hakkında kimse kafa yormuyormu. Merzifon ve kayserideki amerikan okulları ve izmirdeki fransız okulu neden kapatılmıştı ?

ya "FARKLI DiL VE LEHÇELERDE SiYASi PROPAGANDA iMKANI" konusunda hiç mi kafa yormuyoruz.

Seçim sistemi ile ilgili ortaya konan seçenekler neden ilgimizi çekmiyor ?

hurraaaa türban, hurraa andımız. oltaya geldiniz. afiyet olsun.
kamu kurumlarında baş örtüsü yasağı kaldırılıyor.
türklere dair tek bir düzenlemenin bile olmadığı paket. ulan biz bu ülkenin vatandaşı değil miyiz? hani bizim haklarımız? hep kürtler hep romanlar, iş bize gelince çıt yok! türbanlıların hakkını verdiniz, kürtlere ayrıcalık tanıdınız, romanlara da tanıdınız, ama ben türk'üm deyince hemen kafatasçı, milliyetçi ilan edilen yurdum insanı için zerre gelişme yok! bir de andımızı kaldırmışlar. lan benim çocuğum okusun istiyorum ben bir türk olarak. madem öyle isteyen katılsın istemeyen katılmasın! ama yemez değil mi...çok üzgünüm ama sikerler öyle paketi...alın hayrını görün! tek iyi düzenleme seçim barajı...ama zannetmiyorum ki düşürsünler...beklicez bakalım.