galatasarayımızın son dakikada hagi ile güldüğü ve sevinçten çılgına döndüğümü hatırladığım maçtır. galatasaray okan'la öne geçtikten hemen sonra gol yemiş ve eşitlik sağlanmıştır. ancak son dakika hatta son saniyede tugay'ın presiyle topu kazanan galatasaray hagi'nin unutulmaz golü ile galibeyeti elde etmiştir.

http://www.youtube.com/watch?v=4TSCWPCzhrU&mode=related&search=
sabri ugan'ın hagi'nin golünden sonra kafayı yediği maç.*
hagi 90+2 de akılalmaz bir vuruş yapmış, top olmaması gereken şekilde falso almış kaleciyi maymun etmiş tüm stadı yıkmıştı. golden önce tugay'ın presi ve hemen ardından attığı çalım da görülmeye değerdir.
90+2 de gelen haginin golunde kalecinin topu kurtarmak icin havda cember cizdigi fakat kurtaramadigi mactir...
hagi'nin golünden sonra sabri ugan'ın "bekledik bu golü çok bekledik..." haykırışlarının hafızlara kazınmasına sebep olan maç.
galatasaray'ın küllerinden doğduğu maç..

(bkz: i love you hagi)
(bkz: ne büyüksün hagi)
yıllardır unutamadığım bir maçtır, 2-1 kazanmıştık. hagi attı maç bitti. şimdi böyle anlatması kolay da, yaşarken çok sıkıntı çekiyorduk. şaka maka 13 yıl olmuş, vaay be. bu maçı izledikten sonra çekyatın örtüsünü yerden toplamıştım. iyi hatırlıyorum maçı salonda izleyecektim ama babam salonda yatıyordu onu bir şekilde diğer odalardan birine yollamalıydım, bunun bir yolunu bulmalıydım. adam zaten erkenden yatıyor. maç var dersem hayatta bırakmazdı. maç saatine doğru ben buna doğrusunu söylemeye karar verdim, heyecanlı bir lisanla gavurlarla maçımız var diyecektim. gavur deyince akan sular duruyor onun için. neyse maç saati geldi çattı, dedim ben burada yatacağım. kalk git iş çıkarma şimdi dedi. aynen dediğimi yaptım, galatasaray'ın gavur takımlarından biriyle maçı var dedim. hay maçını s...m diyerek çekti gitti. son golde mahalleyi çıldırırken gördüm, meğer herkes maçı bekliyormuş. neyse uzattım biraz. şu anki galatasaray2dan çok farklıydı takımımız.
90+2 deki hagi'nin golüyle çıkık olan kolumun daha da çıktığı müsabaka olmuştur.hagi soldan füzeyi gönderdi ağlara değdiğini gördüm gerisini hatırlamıyorum.kolum askıdaydı ve hafif kıpırdatsam ağrıyordu ancak hagi işte bu.bir baktım iki kolum havada ve hafif ağrı hissediyorum ama sevinmekten vazgeçmiyorum.daha sonra inanılmaz bir ağrı ve uzayan tedavi.helal olsun galatasarayım sana kolum değil canım feda sana.
askerde er gazinosunda çük ekran tv de izlediğimiz maçtır. hagi gol attı. 400 kişi birbirine girdi nasıl olduysa.
görsel
görsel
Muhteşem bir maçtı ve Edirne'de dostlar meyhanesinde coşkuyla izlemiştik. Hey gidi gençlik...
"Bekledik bu golü çok bekledik" nidaları hala kulağımda olan maç.
(bkz: tarihte bugün)
https://www.youtube.com/watch?v=5T36ek_npZg

ne maçtı be!

şimdi bir hagimiz olsa neler neler olur! hagi gerçekten bir başkaydı.