bugün

insan 10 saatte contayı yakar hacı öyle toplantı mı olur? durun bakalım arkasından ne çıkacak...
uzun sürmüştür. muhtemelen: toplantı başlar. biri ben acıktım der, oradan yemek söylenir, yemekler yenirken şarkı türkü eğlence. çocuklar eğlenceye dalmış abileri modunda bitirilir.

olm ciddi ciddi içerde güvenlik toplantısı yapsalar ülke bu halde olur mu. azcık mantık lütfen.
başımıza örülen yeni çorapları tartışan kuruldur.
içerde patlıyorlar mı diye düşündürür çok uzun sürdü.
devlet yönetmenin zorluklarını göz önüne sermiştir. bize göre herşey güllük gülistanlık ama adamların gerek kendi gerek toplum yararına da olsa birşeyleri yapmak için çaba harcadıkları ortada. yani herşeyi goygoya alan yatıp yatıp sömüren tipler demeyin bari, her gün 3 defa uçağa binip şehir değiştiren bakanlar var ülkede.

not: siyaset kolay iş değil gerçekten. iki yüzlülük de bir sanat sonuçta. içlerinden olarak söylüyorum.
genelkurmay başkanı necdet özel değil de bizim köylü ismail olsa "sonunda asker yumruğunu masaya vurdu" diyeceğim ama necdet özel la işte! saksı oğlum o saksı!
Sıra gecesi yapılıyor lan orda. Top secret yazan ekranın önünde nöbet tutan abi söylemişti.

(bkz: tabi lan)
türk vatanını kürtlere satmanın makyajlandığı osuruğumun toplantısı.
büyük goygoy dönmüştür.

tayyo: bülent senin o bursa ihalelelri ne oldu, stad falan ?
bilent a. : benim manisalı bi arkadaşım var, bursa'ya yatırım yaptı, onu ayarladım, kasım başı başlıyor.

tayyo: necdet komutan ne olacak bu galatasaray'ın hali ?
necdet ö. : siz daha iyi bilirsiniz başbaka... şey cumhurbaşkanım.

ali b. : sayın cumhurbaşkanım, bu kamu ihaleleri hakkında yeni yasa düzenlemesi gerekiyor, çok açık var.
tayyo: bi saniye bilal'i arayayım, haber edeyim...
Ulkenin ici disi karmakarisik, bunlar hala paralel diyor... isid, pesmerge, isci olumleri falan onemsiz, Tek problem cemaat he mi?
göze girecek olan şemsiyenin ebatlarını hesaplıyor olabilirler. alabilir miyiz? alamaz mıyız?

birde önümüzdeki yıl genel seçim bekleyen saftirik kardeşlerim var.
Gereksiz yere uzun sürmüştür, sanki memleketi kurtarıyorlar.
(bkz: hoca blok yaptı)
ortada dönen tezgahlar için bir günah keçisi arıyor olabilirler. cehape ve paralel den sıkıldı millet ve ne olursa olsun korumak istedikleri aşikar olan pkk yı harcamamak için bir kelle alacaklar. acaba o kelle kim olacak? yeni düşman kim seçilecek?
Mgk , nın başkanı cumhur u reyıs ,
Cumhurbaskanı
Basbakan
Icıslerı bakanı
dısslerı bakanı
Hava kuvvetlerı komutanı
Jandarma
Kara kuvvetlerı komutanı
Hava kuvvetlerı komuatanı
Genelkurmay baskanı
Icerde counter turnavası yapıyorlar kesın.
misafirlikte banyo yapınca erken çıkmayayım da pis bu çimmeyi bilmiyor demesinler diye uzatırım. işte aynısı.
tece'nin en uzun megaka toplantısı imiş.
akıllarınca memleketi kurtarıyorlar adamlar.