bugün

beceriksiz bir takım ile ne yaptığını bilen bir diğer takımın maçıdır.

futbolcu seçiminden çok futbolcu becerisi/beceriksizliği ön plana çıkmıştır.
Türkiye nin her yenilgisinde her yediğimiz golde sevinçten ucuyorum. Vatan haini oldugum için mi? Hayır. En tepeye çıkmak için en dibe vurmak gerektiği için . şu Türkiye şike ligi adam gibi temizlenmeden, tüpçü futboldan sıktır edilmeden, fatih terim balonu patlatilmadan. 4 büyüklerin aslında 4 sikeciler olduğu kabul edilmeden futbol duzelmez. insaallah Hollanda bize 10 tane atarda belki birileri kumdan kafasını çıkartır.
muhteşem stada, muhteşem atmosfere, muhteşem seyirciye, hakan balta'ya, arda turan'a, hakan çalhanoğlu'na rağmen; volkan şen, burak yılmaz, umut bulut, serdar aziz ve volkan babacan faktörleri nedeniyle hayallerimizin yıkıldığı maçtır.

milli takım olarak en büyük sorunumuz gol yollarında, her maç elimize dünyanın fırsatı geçiyor ancak bir türlü son vuruşları yapamıyoruz. bu hakan şükür de dahil türk santraforların en büyük laneti.

defansif anlamda da sorun aynı. letonya, andorra, faroe adaları hiç farketmez. hızlı kanat oyuncularına sahip takımlara karşı her zaman savunma zaafiyeti yaşıyoruz.

hızın yanında teknik gücü yüksek hücum oyuncularından kurulu takımlar karşısında da sonumuz hezimet oluyor.

defans oyuncularımızın markaj, bire bir, oyunu okuma, geriden oyun kurma, hücuma katkı, hızlı ataklar sonrası görev bölgelerine süratle dönme yetenekleri sıfır.

tek kuvvetli olduğumuz bölge orta saha. her maç arda, hakan, selçuk inan, gökhan töre, oğuzhan gibi yetenekli oyuncularımız forvetlere sayısız gol fırsatı yaratıyor. hücumcular değerlendiremedikten sonra nafile tabi.

fatih terim'e gelecek olursak. taktiği, kadro seçimleri, ilk 11 tercihleri tartışılabilir ancak rekor düzeyde pozisyonun çöpe atıldığı bir maçtan sonra kendisinin de yapacak bir şeyi olduğunu düşünmüyorum.
Sikecem yapacağınız işi yaaa!!!
Hayvan gibi gol yiyosunuz.

Dedirtmiştir.
cenk tosun yerine burak ve umut gibi iki tane forvetimsiyi oynatırsan oğuzhan özyakup'u böyle bir yerde değerlendirmeyeceksen nerede değerlendireceksin. hayır golü atmışsın maçın bitmesine daha kaç dakika var niye defansif oyuna dönüyorsun. ikinciyi atmadan rahatlayabilecek misin ? "en iyi savunma atak yapmaktır" diyen fatih terim değil miydi ? volkan şen'i neden bu kadar ısrarla oynattın ? hüsran ya hüsran. burak ve umut'un şutu yok neredeyse ve bunları forvet diye oynatıyorsun. maçın sonucu bilmeyen birine kimin kazandığını söylemek için söylenecek söz ; "kardeş kalede volkan babacan forvette de umut bulut vardı. sence kim kazanmış olabilir" demek yeterli olacaktır.
-tekbirrrrrr
+ dur lan amk. senin gol oldu. ne tekbiri. goooooool.
maçı bizzat staddan izlemiş biri olarak, taraftara yazık dedirten maçtır.
arkadaşlar bu takımın başına benim gibi futboldan pek anlamayan birini koysalar bu kazma burak ve umut'u alıcağıma forvette gelecek vaad eden, 3 maçta 4 gol atmış cenk tosun, kanatlara olcay ve gökhan töre, bunlarada top çıkaran ardayı ortaya koyar en az 4 attırırdım. hangi kafayla bu kadroyu kurup bu değişiklikleri yapıyor bu adam anlamış değilim.
(bkz: zeki rıza sporel)

rahmetle, minnetle anıyoruz kendisini.

görsel
essek adam olur biz olmayiz. tarihten hic ders almiyoruz. mentalitemiz batsin.
ne oldu da 300 kusur entri girildi lan bu basliga ?
alti ustu futbol maci aq, carsaf carsaf entri yazmissiniz yine.
allah akil fikir versin.
herkesin ne kadar sikko hazırlık yaptığını gösteren milli si maç.
Fatih Terim'in türk futboluyla daha fazla oynamaması gerektiğini tekrar gördük.
sezon başı olduğu için bjkliler yine patlak patlak cenk tosun, töre ve emek çalan oğuzhan muhabbetine girmiş hatta türk golcüleri olmayan fbli tipozlar bile!
puan kaybına sevindim yine! terim ve demirören bitmeden akabine azizi de eklemeden türk futbolu boka sarmaya devam eder!
maça hızlı başladık, volkan daha ilk beş dakika iki net pozisyon yakaladı tabiki atamadı ve o yeşilçam filmlerini aratmayan üzgün yüz sahnesini gördük. kaleye gidiyorduk ama o top bi türlü girmiyordu. girmemesinin sebebi de hem kaleci iyi hem biz kalecinin üstüne vuruyorduk. gökhan töre iyi oynadı, zaman zaman yine kısa paslar yine kendini yere bırakıp beklemeler.bi alışamadılar şu olaya, hakem faul düdüğünü çalmıyorsa kalk koş hemen , o kaptırdığın top kontra atak tehlikesi gol tehlikesi demek, ama pek öyle olmadı.neyse gökhan yine çabalayanlardandı. ozanın tarafına hiç top gitmedi.çünkü ozan olması gerektiği yerde değildi.şener girdikten sonra o kanadı biraz daha iyi kullanabildik. forvetlerimizdense hiç hayır yoktu.umut ve burak aval aval gezinip top baktılar beklediler yıkıldılar hiç bi faydaları olmadı. terim sağolsun elinde olsa hiç bi beşiktaşlı almayacak ama işte yapamıyor. olcay ve oğuzhan ve gökhan uyumunu bildiği halde nasıl başladıklarını bildiği halde umurunda değil. çünkü beşiktaşlı oyuncular onun gözünde hiç bi zaman hazır değil. çok kolay koparıp alcağımız maçı yanlış oyuncu seçimi , volkan + burak + umut sayesinde alamadık. forvetin zerre etkisinin olmadığı bi maç oldu.
golü attıktan sonraki hamleler bana biliçi hatırlattı. direk gol yiyeceğimizi anladım. ne zaman geri adım attın o gol geliyor. ve yine geldi. sanki on dakika saldırsalar ölürlerdi. iyi oldu ders olsun adam gibi kadro kursun derdim ama büyük ihtimal hollanda maçında da aynı geyik döncek. aynı oyuncularla devam. çok geçmiş olsun hepimize.
(bkz: )(#29225415)
Sonucuna uzuldum dersem yalan soylemis olurum dedigim mactir. milli takim ile ilgisi yok tabiki. f.t. ile var. bir de tup falan iste.
gavatasaraylı ezik futbolcular yüzünden kaybettiğimiz maçtır. ey fatih hoca bu takıma gavatasaraydan oyuncu alamazsın. takımın içine ettiler yeter be. çıkar şunları takımdanda adam olsun şu takım.
beceriksizlikle kaybedilmiş maçtır.sonra maça neden gelmiyorlar diyorlar sen git, ilk on bire giremeyen adamları çağır sonrada hayıflan, müstahak bunlara da anlayana hala duygularıyla iş yapıyor fatih hoca....ne diyelim alışmışız sonlara oynamaya....
sucukçu muhasebecisinin futboldaki karşılığı olan fatih terim'in sebep olduğu yeni bir hezimettir.
4-5 farkı rahat atabileceğimiz bir takımla gerek teknik hatalar gerek oyuncu beceriksizliği ve birazda şanssızlıkla 1-1 berabere kaldığımız maÇtır. Bir Çok yüzde yüzlük gol pozisyonunu hollandanın yenilmesine, elimize Çok büyük bir fırsat geÇmesine rağmen cömertce harcadığımız maÇtır. O kadar taraftarın mühteşem atmosferin yazık edildiği maÇtır. Ama yinede herşey bitmiş değil- Allahın yardımıyla ki allahın yardımı şart yoksa gol mol atamayız mk- hollandayı yenersek üÇüncülük şansımız var. inşaallah herşey yolunda gider de şu millet uzun yıllar göremediği dünya kupası özlemini giderir.