bugün

3-a daki elifi daha görmemişse demek ki.
3-b'deki aynur ile platonik aşk yalayan çocuktur.
Sakin neslin sakin yazarlarındandı.
son entrysini 14 nisan 2015 tarihinde bir kızın sevgilisi olup olmadığını anlama yolları başlığı altına giren, toplamda 1188 başlık ve 5859 entry sahibi sekizinci nesil yazar.

Nicki güldürmüştür.
(#23039984 ) tespit kusmuş yazar; hatta kusmamış sı... neyse.
nisa 89. ayet "arzu ettiler ki kendilerinin küfre saptıkları gibi siz de sapasınız da beraber olasınız. bu sebeple, onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin. eğer bundan yüz çevirirlerse onları yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün. onlardan ne bir dost edinin, ne de bir yardımcı."
tevbe 5. onları gördüğünüz yerde öldürün.
aynura aşık olunca mı bilmeden konuşmaya başladı bilmiyorum ama, bildiğim şey bilmeden konuştuğu. demiş ki hiçbir din kendi dininden olmayanı öldürmeyin demez.

islam der.

medinede yahudilerle birlikte yaşanması. (buna güçsüzlerdi diyeceksin)
mekkenin fethi herkese özgürlük ve mal can güvencesi verilmesi.
bin yılı aşkın, islam devletlerinde gayrimüslimlerin vergilerini ödedikçe gayet rahat yaşamışlardır.

bunlar olaylar. şimdi sen bana ayetler getireceksin. hani senin gibi yüzlerin çarptırdığı ayetler.

dur dur. demek istediğim ayeti yanlış anlıyorsunuz değil.

yaptığınız, bir önceki ayeti okumuyorsunuz. bilmiyorum belki kasıtlı belki kasıtsız.

önceki ayeti okursan hep bunu görürsün:

Size savaş açanlarla Allah yolunda çarpışın. Fakat haksız saldırıda bulunmayın. Çünkü Allah, haksız saldırıda bulunanları sevmez.
aynur u elinden aldığım yazardır. kusura bakmasın dediğimdir.
(bkz: #17203659)
sırf bu tanımından dolayı bütün Aynurları hak eden tanımtör yazar.
uu kelime türettim!
hayat boyu mutlu bir gelecek yaşaması dilenilen gece kuşudur.
'abi seviyorsan git konuş bence' yazarı.
o değil de bu aynur mezun olmadı mı hala. kaç senedir bakıyorum hep üçte. hoca kafayı buna takmış olmalı.
akıllı uslu, değerli bir yazardır.
algısının ve psikolojisinin bozuk olduğunu düşündüğüm yazar. sanırım masturbasyon yaparken annesine yakalanmış. bu ruh hali ancak böyle bir travmadan sonra oluşabilir.
iyi kalpli bir yazardır.
Nicki gerçekten hoş olan yazar. Swh.
otoriteyi gerçek kabul etmek yerine, gerçeği otorite olarak kabul eden cesur yazar.
bugünlerde her entrysi sırayla oylanan yazar. şu sıralar seri eksi oy veren ibne ile seri artı oy veren melek'in rekabetine şahit oluyor.
Kendilerini pek sevdigim yazar.
'sen ne yazıyorsun lan değişik' diye bir göz atmak için entrylerine tıkladığım, sonra bütün entryleri okunan yazar.
saat kaç oldu okuyorum hala. adam yazmış beyler.
nicki sevimli yazar.
nickinden hangi okul merak ettiren ilkokullu.
(bkz: ilkokullu detected)
*
aynı olmasa da benzer hayaller paylaştığımız, hoşsohbet kişi.
(#17634655)gece gece sandelyeden düşürtmüştür.