bugün

alın bu vatan sizindir istediğiniz yerde rahatça serbestçe gezin her yeri patlatın demenin icraatlaşmış halidir. *
(bkz: daha da dağa çıkmam)
pkk'lılar teslim oldukları için serbest bırakılabileceğine göre, cem garipoğlu da kendisi teslim olduğuna göre pekala serbest bırakılabilir dedirten durum.
çok kötüyüm çok...

haftasonu için gittiğim safranbolu'dan marmaris'e dönerken, otobüsün televizyonundan gördüm haberi.. daha iki gün önce nefes filminde kendimden geçercesine, her sahnesinde ağlamıştık sevgilimle... güneydoğuda görev yapan okul arkadaşlarımı düşünerek. ben biraz daha şanslıydım onlara göre. ama onlar ordalar hala. kardeşlerim sadece geride kalanlar için savaşıyorlar. şehit olan kardeşlerimizin kanları için. yıllarca beraber okuyup birlikte savaşıp aynı çatışmada şehit olan silah arkadaşının katilinin leşini delik deşik etmek için... zaten bu kutsal amaç dışında onlara güç veren başka bir şey yok. bok yoluna orda görev yapıyor evlatlarımız ve maalesef bok yoluna hayatlarını veriyorlar... tabi ki önceden böyle düşünmüyordum ama olan olaylar insanın aklına bazı sorular getiriyor... ne için, kim için o kadar şehit verdik. verdikte ne oldu, ne değişti, bak işte istedikleri teker teker veriliyor hem de fazlasıyla...

ülkenin büyük bir kısmı bu yönde düşünüyor ama milli birliğimiz ortadan kaldırıldığı için tek yürek olamıyoruz. çünkü ülke için iyi şeyler yapmak isteyen herkes damgalanmış durumda. milliyetçilere güven olmaz çünkü onlar kafatasçı, faşist. solculara hiç güven olmaz çünkü onlar bölücü, devrimci... işte geriye de akp gibi cumhuriyet tarihinin en hain hükümeti kalıyor geriye... mustafa kemal gibi bir liderin arkasından böyle bir adamın bizi yönetmesi çok üzücü... fatihlerden kanunilerden yavuzlardan sonra çöküş dönemindeki basiretsiz padişahların başa geçmesi gibi... nerden nereye...

hiç mi görmedi kimse sınırdan geçen köpekleri karşılamaya gelen apo bayraklı domuzları, hiç mi görmediniz onlara el sallayan teslim olmuş militanları. hani barış için geliyorlardı? resmen zaferlerini kutluyorlar dalga geçercesine... eminim aralarında konuşuyorlardır. o kadar hainlik yaptık, üstüne çiçeklerle karşılandık diye.. ben yıllardır ülkem için çalışıyorum bir defa bile çiçeklerle karşılanmadım. kimse karşılanmadı. ama onlar masum dimi, ne yapsalar suç. dağa çıksalar suç inseler suç... s.iktir...

tarihimizin en planlı bölücülük hareketini yaşıyoruz. ve buna alkış tutanlarımız bile var ki onların kanından şüphe ediyorum... ama tüm dünyanın tarih denen şeyden haberi yok... polyannacılıık yapmıyorum emin olun. malat öncesinden beri öğrenemediniz mi hala türklüğün ne demek olduğunu? bizim gücümüzün farkına hala mı varamadınız? kim olduğumuzu öğrenemediniz mi hala? bikaç örnek vereyim hemen hatırlatmak baabında...

bizi tanımak istiyorsanız gidin çin seddine bakın ve sorun ordakilere kimden bu kadar korktunuz? diye...

gidin roma imparatorluğuna sorun sizi kim sildi tarihten diye. hazır geçmişken bizansa da uğrayın ve görün akıbetlerini...

sonra avrupayı dolaşın tek tek anlatsınlar bizi size...

yokedemezsiniz olum bizi anlayamadınız mı hala... yurdumun üstündeki son ocak sönmeden o bayrak inmez... şöyle bir silkindiğimizde neler olduğunu ingilizlere, italyanlara, fransızlara, yunanlara sorun... daha çok yeni, acıları tazedir hala...

savaş baltalarımızı gömdük ama yerlerini unutmadık...
Yazık benim gözü yaşlı şehit anama...

devletin adeletine şaşırıp kalmamak elde değil. hatırlarsanız baklava çalan çoçuğa 8 yıl ceza verilmişti. Şimdi bu kansız köpeklere senin suçun yok diyorlar. Soruyorum adalete bunların illa ki bir askerimiz şehit etmesi mi gerekiyor? Yardım ve yataklık kapsamında suç işlemediler mi? Onlar ki jiple yuda dönen kendilerine sorulduğunda barış elçisiyiz denen ucuz basit insancıklar yarın göğüslerini gere gere biz PKK olarak dağa çıktık t.C Ordusunu böyle dize getirdik sonra da dalga geçer gibi teslim olduk. Ve bizi asmayı bırakın ceza bile veremediler demiyecekler mi?
onlar hiç bir şey yapmadılar ki neden serbest bırakılmasınlar.

http://213.243.33.236/thu.../60/41000000000605110.jpg

http://www.turkishforum.c.../photos/bebek_katili1.jpg

http://www.milliyet.com.t...99/03/14/haber/hab00.html
lan o zaman neden sözde ergenekon terör örgütü mensupları içeride.. kaldı ki adamların yaptığı tek bir silahlı eylem yok, bu köpeklerin olmasına rağmen..

allah belanızı versin.
herhangi bir çatışmaya katılmadıklarına göre serbest bırakılmalarında bir anormallik göremiyorum ben. hayır yani ''beni'' geç, t.c'nin yasaları bunu söylüyor. zaten gelenlere bakılırsa çatışmaya katılan tipi yok hiçbirinde. ha 3 yaşındaki çocuğun ya da 60 yaşındaki o dedenin çatıştığını iddiaa ediyorsanız bilemeyeceğim.

bu kişiler barış elçileridir. bittik öldük, hıyanet edildi diyene kadar barışın altına elinizi koyun. bunlara karşı çıkanları anlayamıyorum bu iş çözülmezse daha fazla asker ölecek. ateş düştüğü yeri yakıyor siz burda vatanım, kanım milliyetçiliği yaparken birileri orda ağlayacak.

türkiyemiz, başbakanımız ve ak parti hükümeti sayesinde barış dolu günlere adımı atmıştır dün itibariyle. artık bizi yeni bir türkiye yeni bir barış evresi bekliyor.
ahmet türk'ün tehditlerinin etkisiyle gerçekleşmiş eylemdir. yargı onları serbest bırakmak için elinden geleni yapmış, abdullah öcalan için sayın önder ifadesini kullananları ifadeyi geri almaları için ikna etmeye çalışmıştır. şimdi gaziler valilik binasına giremezken bu teröristler meclisi ziyaret edecek. ayrıca onları serbest bırakanların isimlerini çok merak etmekteyim.
(bkz: who let the dogs out)
uzun lafin kisasidir bu video:
http://www.youtube.com/watch?v=0KzSijB1kYQ .
apo'nun emridir. uşakları uygulamıştır.
vatanına, bayrağına, toprağına, askerine, polisine, siviline dağda kurşun sıkmanın suç olmadığının göstergesidir.

düşünüyorum, düşünüyorum, düşünüyorum bulamıyorum. bu yapılanların, tavizlerin, hukuksuzluğun hiçbir mantıklı izahını bulamıyorum. 25 yıl bu ülkenin içine et, sayısız ocağa ateşi düşür, huzur bırakma sonra barış adına! ceza alma. alkışlarla, merasimle, devletin askeriyle, polisiyle yolun gözlenerek karşılan, sonra yine devletin savcısına sadece beş dakika ifade ver ve özgürlüğüne kavuş. bu kadar basit.

haberleri izlerken dedim babama. senin kafan çalışmıyormuş dedim. nasıl babasın sen dedim bir de üstüne. yıllarca sabahın köründen gecenin bir yarısına kadar çalıştın, bize sürekli onurdan şereften haysiyetten bahsettin, kanunsuz iş olmaz dedin, vatan mühimdir dedin, kolay ekmek kazanmak olmaz çalışacaksın dedin. sen bütün bunları yapmışken baba, bir gün birini vursan devletten torpilli olur musun dedim. mesela bu sene ödemiyorum vergimi diye kafa tutsan devlete canın sağolsun derler mi baba sana dedim. oysa çıkacaktın dağa, yeri geldiğinde askere sıkacaktın, kaçakçılık yapacaktın, uyuşturucu ticareti yapacaktın, kadın pazarlayacaktın, zulayı doldurunca inecektin şehre. o zaman asker, polis, vali merasimle karşılayacaktı seni dedim. sen oğlunu askere göndereceksin dimi baba? belki tabutu gelecek. dağa gönder dağa, gönder ki dönüşünde davul zurna çalınsın dedim. baktı öyle suratıma. yarın yine işe gidecek, yine vergisini ödeyecek, polis kırmızı ışıkta geçti diye kesecek cezayı, yine bana "kızım, devlete hizmet" diyecek.

ben de babamın kızı olmaya devam edeceğim. hani başbakan demişti ya, "her üniversite mezunu iş bulacak koşulu yok" diye. onu dinleyip "devlet mezun olduk bize işe ver" demeyeceğim. devlete hizmet edebilmek adına sınavdan sınava koşacağım.

ben ve benim gibiler böyle yapacak işte. çünkü biz malız. koskocaman bir sessiz mallar topluluğu.

böyle barışın içine de kuşlar etsin, yetmedi köpekler etsin, bu da az geldi ben edeyim, yine kesmedi cümle alem etsin.

evet açılım işe yaradı. artık küfür ediyorum. lügatım genişledi. bu da olumlu değil mi?
ipini koparan iniyor çıkıyor neler oluyor bu memlekette diye izlediğimiz ilginç olaydır.
adalet bakanı sadullah ergin diyor ki 221. maddeden dolayı serbest bırakıldılar. bu karar hakim ve savcıların kararıdır karışmam doğru olmaz. peki bu 221. madde nedir?

TCK'NIN ETKiN PiŞMANLIĞI DÜZENLEYEN 221.MADDESi

MADDE 221

(1) Suç işlemek amacıyla örgüt kurma suçu nedeniyle soruşturmaya başlanmadan ve örgütün amacı doğrultusunda suç işlenmeden önce, örgütü dağıtan veya verdiği bilgilerle örgütün dağılmasını sağlayan kurucu veya yöneticiler hakkında cezaya hükmolunmaz.

(2) Örgüt üyesinin, örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeksizin, gönüllü olarak örgütten ayrıldığını ilgili makamlara bildirmesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(3) Örgütün faaliyeti çerçevesinde herhangi bir suçun işlenişine iştirak etmeden yakalanan örgüt üyesinin, pişmanlık duyarak örgütün dağılmasını veya mensuplarının yakalanmasını sağlamaya elverişli bilgi vermesi halinde, hakkında cezaya hükmolunmaz.

(4) Suç işlemek amacıyla örgüt kuran, yöneten veya örgüte üye olan kişinin, gönüllü olarak teslim olup, örgütün yapısı ve faaliyeti çerçevesinde işlenen suçlarla ilgili bilgi vermesi halinde, hakkında örgüt kurmak, yönetmek veya örgüte üye olmak suçundan dolayı cezaya hükmolunmaz. Kişinin bu bilgileri yakalandıktan sonra vermesi halinde, hakkında bu suçtan dolayı verilecek cezada üçte birden dörtte üçe kadar indirim yapılır.

(5) Etkin pişmanlıktan yararlanan kişiler hakkında bir yıl süreyle denetimli serbestlik tedbirine hükmolunur. Denetimli serbestlik tedbirinin süresi üç yıla kadar uzatılabilir.

bakın ne güzel açıklanmış 221. maddede. lakin şöyle bir sorun var bu adamlar pişman değil. kahraman gibi karşılandılar. mobil mahkemelerde ayağa gelen hakim ve savcılarla sohbet ettiler, pişman olmadıklarını -üstüne basarak söylüyorum pişman olmadıklarını- söylediler, örgütten kopmadıklarını belirtiler ve serbest bırakıldılar. şimdi lafım onları orda kahramanlar gibi karşılayan kürt kardeşlerime gelsin. 40000 şehidin hepsini asker mi sanıyorsunuz siz? bunun 20000 i asker, polis, öğretmen, korucu vb devlet memurları iken diğer 20000 i pkk tarafından zorla dağa çıkarılmak istenen ama dağa çıkmayan kürt kökenli insanlardır. ne garip değil mi? pkk siz onlara boyun eğmediniz diye ailenizi gasp etsin, sizde onları kahraman gibi karşılayın. devletimde bir tek üstün hizmet belgesi vermedi onlara. yazık çok yazık. ölene yazık, gazi olana yazık, benim maaşımdan kesip tsk ya aktardığınız paralara yazık. türk halkı olarak ne zaman gözlerimizle düşünmekten vazgeçeceğiz merak ediyorum.
garipler grip olmuş. şehir havası yaramamış galiba.

(bkz: http://www.hurriyet.com.t...ndem/12806551.asp?gid=229)
insan haklarına aykırıdır. her an suç işleme kapasitesi olan insanlarla aynı ortamda bulunmak, aynı şehirde yaşamak, aynı havayı solumak zorunda mıyım arkadaşım ben?
kanunlar yaptırımları ile kanundurlar, yaptırım ortadan kalktığında kanuna sadece eğitimi, namusu, terbiyesi tamam, iyi insanlar uyarlar. oysa kanunlar bunun için koyulmamıştır. anarşiyi pompalayan bu anlayış nereye kadar sürecektir? kanunsuzların ülkesi olma yolunda emin adımlarla ilerleyişimizi görmek, iç burkucu bir hal almıştır.
neden bu kadar şaşırıldı. belli birşeydi bu. nede olsa arkalarında hem abd hem akp var. bu pkk lılar gitti hapishaneler boş kalmasın diye de itü öğrencilerini içeri aldılar 15 aydan.

(bkz: ağzına sıçayım)
hedef 2023 Türkiye sinde şaşırılmayacak olay. Lakin insanlar artık ne şehit haberlerine nede pkk lının serbest bırakılmasına ses çıkarıyor.
güncel Önemli Başlıklar