bugün

türkiye genelinde 3 - 5 ülke elden gidiyorcunun yürüyüşü.*
bayram coşkusunu yaşamak isteyenlerin yaptığı, kimilerini nedensiz yere rahatsız eden yürüyüş. o derece rahatsızlık ki türkiye cumhuriyetinin doğum günün kutlayanları terörist addecedek kadar.
yahu düşman olduk aynı ülkede aslında aynı şeyleri isterken. helal vallahi.

yalnız bir şey rahatsız etmektedir beni.
o da cumhuriyet yürüyüşünün mitinge döndürülmek istenmesi. sahiplenilmek istenmesi.
ya arkadaş belki ben,
ne allahu ekber naraları atanların arasında,
ne chp bayrağı arasında,
ne rte sloganları,
ne de sol yumrukları arasında kalmak istiyorum.
ben sadece bayrağımı alıp coşkumu yaşamak veya tepkimi dile getirmek istiyorum.

şehitler için yürüyüş olur aynı sahne, tam hep beraber bir şey yapalım dersin yine kendi içimizde kavga etmeyi başarırız bir şekilde.

bu sürekli oluyor. hep mitinge dönüşme isteği.
birlik beraberlik içinde ortak yanlarımızı göremez olduk.
kutuplaşmalar had safha.
bu cumhuriyet hepimizin özgürlük eşitlik hak adalet hepimizin.
bu memleket bizim iken politikacıların gazıyla ne hale geldik.

içim sıkıldı yine sözlük. yok ki derdimi anlayan.
valla eğer 3-5 ülke elden gidiyorcu komik yürüyüşçünün yürüyüşü idiyse, aha o 3-5 ülke elden gidiyor diye komik komik yürüyenlerden deli gibi tırsan bir iktidarın varlığını ortaya çıkaran yürüyüştür.

ceset torbası yok diye otobüsler durdurulmaya çalışılmış, izmir'de tgb üyelerinin hangi karakola gönderildiği onları kurtarmak isteyen bürokratlara bir orada bir burada diye söylenmiş, bu 3-5 yürüyüşçüye barikatlar kurulmuş, yemeyince bu barikatlar kaldırılmış.

sonra da padişah gürlemiş, ben barikatı kaldırma emri vermedim, polis işini yapmadı...

helal olsun 3-5 komik yürüyüşçüye, tarumar etmiş mustafa kemal'in cumhuriyeti için yürümek isteyenleri durdurmaya çalışanları...

kim komik acaba...*
cumhuriyetini unutmayanların yürüyüşü.
89 yıl oldu biz hala buradayız diyenlerin yürüyüşüdür.

siz barikatlar kurup kaldırın, biz gene yürümeye devam ederiz; yürümemize engel olursanız koşarız, akıllı olun!
resmi olanları güzeldir. ama 3-5 chp goygoycusunun ağıtından ibaret olan kötüdür.
2007 de ayarını verdik bunların sanıyoduk. kalmış 3-5 tane. inşallah bunu bir cumhuriyet mitingi daha izler. sabırsızlıkla bekliyorum.

böylece ak parti oyları daha bir coşar , malum halk sizin öfkenizi görünce ak partiye koşuyor.
Her zaman ki gibi Klasik chp'liler cumhuriyet mitingine çevirmişlerdir *, vatan elden gidiyor hesabı..
görsel
(bkz: 29 ekim 2012 antalya kutlamaları)
(bkz: hasibe özbay)