bugün

son 7 resmi maçında 3 puanı bir arada göremeyen werder ile geçtiğimiz 5 haftadan sadece 1 puan çıkarabilen hamburg temsilcisi fc st pauli'yi karşı karşıya getirecek bundesliga 14. hafta mücadelesi. türkiye saatiyle 16:30'da başlayacak ve trt 3'ten naklen yayınlanacak.

schalke 04 ve vfb stuttgart maçlarında yenen 10 gol, werder taraftarının ömründen ömür yedi. "eheh sakat çok" dedik, sakatlar iyileştiğinde de bir bok yapamadık. türk olduğunu tahmin ettiğim bir grup çokbilmiş futbol yorumcusu müsveddeleri "schaaf gitsin yea" falan dedi, ortamı gerdi ama klaus allofs "raad olun, schaaf bir yere gitmiyor" diyerek başta beni, sonda diğer werder taraftarlarını sevindirdi. sevinmeyenin de ta mna koyayım.

gelelim pauli'ye... kendileri çok sosyalist bir dönem yaşıyorlar sanırım, maçlara konsantre olamıyorlar. futbol oynamak yerine şebeklik yapan bir kısım futbolcularının bu maçta torsten frings tarafından ölümüne biçilmeleri, benim için olası bir werder galibiyetinden daha mutluluk verici olacak. ee, kısasa kısas. yoksa hiçbir futbolcunun sakatlanmasını istemem ben. ama bahsi geçen kişilerin bir kısmı futbolcu değil, o yüzden sakatlanmalarında problem yok.

15 puanlı werder 13. sırada, hemen arkasındaki hamburg'un yüz karası ise werder'in 1 puan gerisinde 14. sırada. bunu söylemek hiç hoşuma gitmiyor fakat ne yazık ki "alt sıraları yakından ilgilendiren bir maç"tan başka bir şey değil bu. fakat önemli... werder'in çıkışını, yeniden dirilişini izleyeceğimize, göreceğimize inandığım için özellikle başlığını açıyorum.

galibiyet, avrupa ligi potasının 5 puan uzağına yükselmek demek. 20 haftada 5 puan fark kapatmak da zor olmasa gerek. ah ulan, yeter ki şu savunmaya adamakıllı birkaç adam koyun. rakip hücumdayken birbirlerine bakıp "napak kanka markaj yapak mı?" demesinler, kendi kalelerine uçan kafayla gol atmasınlar, uçsuz bucaksız weser çimlerinde allah ne verdiyse yardırmasınlar ki topu kaptırıp gol yemesinler...

biraz stoper olsunlar lan. biraz bak. çok değil. bak şimdi werder savunmacısı, stoper stopper olarak kalsın senin aklında. topu durdur yani sen. adamlar geliyor ya. top yuvarlanıyor. işte ona vur. dursun. sonra da pas ver. tamam mı? bunu yap. vur o topa.

entrymizi bundesliga introsuyla sonlandıralım,

http://www.youtube.com/watch?v=30JZ90-pTF0
werder'in son 20 dakikasına hugo almeida'nın hetrikiyle(1, 20 ve 64'te) 3-0 önde girdiği maç.

bazı sebeplerden ötürü televizyonun başından kalkmak ve bilgisayara oturmak durumunda olduğumdan, daha doğrusu bırakıldığımdan, son 20 dakikayı izleyemeyeceğim. fakat 70 dakika yorumu,

- hücumda her şey rayına oturmuş gibi görünüyor. böyle devam. ulan bu marin ve hunt çok büyük topçular.
- defansta hâlâ "marke edek mi kanka?" diyen futbolcularımız mevcut ne yazık ki. güven veren tek isim per mertesacker. kâğıt üstünde werder kadrosuna bakan birisi, "bu takım rahat şampiyonluğa oynar, önüne geleni skip atar" der, demelidir. ama gelin görün ki defans tel tel dökülüyor.
- schaaf 50. saniyede gelen golün ardından "raad olun beyler defansta takılın" dedi, neden anlamadım. bu kadar berbat defans yaparken 1. dakikada bulunan golün üstüne yatmak nasıl bir mantık anlamadım. allahtan st. pauli kötü oynadı da 2-0'ı bulabildik, sonrasında da işi götürdük bir şekilde.
- tribünlerde schaaf + allofs = 100% bilmem ne yazılı bir pankart vardı, göremedim o %100'den sonraki kısmını. çok hoşuma gitti.
- weser tamamen yenilenecek yenilenmesine de, seyircide iş yok. stadyum sen pauli diye inlerken hiçbir şey yapmayan werder taraftarına kırgınım. ulana ibneler ben burdan bağırıyorum.

çok güzel çook.
güncel Önemli Başlıklar