bugün

yakında beş yıldızlı haşmetli, muhtemel olarak araplar tarafından inşaa edilecek otelin arazisi üzerindeki tarihi garın ortadan kaldırılış biçimidir. (bkz: özelleştirmeden yediğiniz kaymağın amk)
(bkz: haydarpaşayı yaktılar bugün)
haydarpaşa palas
(bkz: bsg)
tüm türkiye'nin içini yakan durum.
tamam ciğerimiz yandı acıyla izliyoruz olayların gelişmesini falan filan da yarından sonra ne olacak ? bir kaç gün daha gündemde kalıp unutulacak,yangının da kesin sebebi bir türlü bulunamayacak,devlete 20 lira borcun olsa ertesi gün kapına dayanır,haydarpaşayı yakarsın kimsenin ruhu duymaz.
Otel dikmek için yaktıkları tarihi eserdir.
+abi haydarpaşa garı yanmış haberin var mı ?
-yoo. banane ya. bak ki ne olmuş. çokta sikimde
diyen zihniyette var kı senin aq lan hiç mi senin geçmişin yok bir düşün orda çekilen filmleri. istanbula elinde tahta bavulla gelip haydarpaşa garında ya sen beni yiyeceksin yada ben seni istanbul deyişlerini. düşün ezeli düşün ne bilim ben haydarpaşa denince o kadar çok şey geliyor ki aklıma hüzünleniyorum, eskilere dalıyorum...
yazık olmuş, yazıklar olsun olayıdır.
su borusu patladığı için çıktığı iddia edilen yangındır. bu kadar sudan sebep bulunmaz dedirtirten yangın da diybiliriz zira su yangın çıkarmaz söndürür. mallaştılar iyice ne bahane bulacaklarını şaşırdılar.
OKAN BAYÜLGEN'DEN AÇIK MEKTUP

yaygınlaştırınız:

http://www.youtube.com/watch?v=Yrcw8gHwJp8&feature=player_embedded
(bkz: yak inşa et işlet devret)
görülen o ki haydarpaşa'yı da otel olarak görmek isteyen beyin mallamasına uğramış olanlar var.
bu mallar bulduğu yeri yakar valla.
görsel
okan bayülgen programında şu açıklamayı yapmıştır.
http://video.milliyet.com...rlari-kiriyor_1_45815.htm
yine benim koyun milletim unutacaktır neleri unutmadık ki .. neler dayatılmadı da biz ses çıkarmadık..
harika bir acıklama tebrikler bayulgen..
görsel
bir defa görmüştüm haydarpaşa garını hayatımda. bu yangın haberiyle gerçekten üzüldüm. tekrardan görecektim. göz göre göre bir tarihin yok oluşuna imza atmıştır bu olay. yazık.
bir rant kavgasının sonucudur.haydarpaşa garını yıkıp otel yapmak isteyen akp zihniyeti var ortada.
van münüt !
bu binalar kendi kendine yanan binalardır başbakanı ve akp yi suçlamayın lütfen.
bu ükelde her şeye göz yumuluyor buna da elbet yumulacaktır.
yumulmasa dahi kılıfına uydurulup yine de göz yumdurtacaklardır.
bu ülkede orman bakanına: ya bilader bize şurdan 200 metre kare bi alan aç da bi site yapalım deniliyor dinine yandığım çocukları bütün ormanı tutuşturuyor arkadaş siz burada neyin muhabbetini yapıyorsunuz ?
van münüt !
bu ülkede yolunda gitmeyen bir şeyler var arkadaşlar hayrdar paşa tren garı yangını ne ki bunların yanında.
komplodur efenim.
kültür başkentliği harbiden hakketiğimiz olay.

ulan bir medya grubu çıkıpta, tcdd genel müdürü yada istanbul belediye başkanı ve hatta ulaştırma bakanı istifa etsin çığırmadı ya harbiden sonumuz kötü, başka yerde olsa üçü birden şutlanmaya bile gerek görmeden, yangın söndürülmeden istifa etmişti.

sonuç yerine, karadır bahtım kara türküsünü kendi edip kendi bulan tüm halkımıza hediye ederiz.
tarihine bu kadar bağlı olan bir millete yakıştıramadığım durumdur!!!!!

not: kesin orayı yıkıp yerine otel falan yaparlar. herkes böyle tabiri caizse çük gibi bakar. restorasyon vs. gibi şeyler söyleniyorsa da inanmayın siz. bu şekilde rahat rahat yanmasına izin veriliyorsa bir yer altında bir çapanoğlu aranmalıdır hani.
http://www.milliyet.com.t....2010/1324712/default.htm
güncel Önemli Başlıklar