bugün

turkiye'nin 17.sırada çıkacağı yarı final.
litvanya'nın ilk şarkı çıkmasına rağmen bombayı ciddi ciddi patlattığı yarı finaldir. donları ise harikaydı. aynısından istiyorum, aynısından.
israil'in şarkısından bir cacık olmaz. ben bile tıkalı kulağımla defalarca solistin detone olduğunu duydum.
ermenistan'ın şarkısında geçen "anavatanım" kelimesine bülent özveren "hangi anavatansa" diye yorumladı.

hatun fıstık gibiydi(kameremanın göğüslerden göstermeye başlaması bunun göstergesi), şarkının bestesi de güzeldi ama "yok kayısı çekirdeği" yok "anavatanım" sözleri tamamen siyasi amaçla geldiklerini gösteriyor,

o yüzden diyorum ki eurovision gazı kaçmış kola gibi artık, göt-göbek-göğüs (3g) gösteren, içine siyaset katanlar daha fazla ilgi, görüyor ne yazık ki.

uzun lafın kısası ermenistan finale çıkar, maalesef
"azeri şarkıcı ile ermeni şarkıcı bi saç saça girseler, bence azeri o ermeninin koca göğüslerini kopartır..."

(bkz: catfight)

şeklinde aklımdan geçti şöyle bi.

yarışma heyecan içinde devam ediyor. *
hollanda'nın şarkısı tam bir berbat ötesi, ilkokul hatta bırakın ilkokulu anaokulu şarkısı gibi.
herşey iyi güzel de nasıl oy vereceğiz bu zırtapozlara diye düşündürüyor. oyum litvanya'ya. o donlardan bulacağım olum.
bu eurovision da 3 dakika sınırlaması yok muydu? hollanda rahat 5-6 dakika söyledi. ya da bana öyle geldi şarkı bitmek bilmedi.
hollanda eurovision tarihinin en berbat şarkısı etiketini bizden bu gece çalmıştır. teşekkürler.
azerbaycan ın gayet başarılı bir performans sergilediği yarı final.
2010 yılında avrupa'da müzik buysa ciddi anlamda flütüm ile birlikte dünya starı olurum. bok gibi bir yarı finaldir.
irlanda geleneği bozmayarak yarışmaya yine bir yarma çıkartmıştır.
bu arada arkadaş bir tane zayıf irlandalı göreyim nickimi "pipili" yaptıracağım, hepsi mi tombik olur be?!
(bkz: müzik evrenseldir)*
bulgaristanın şarkısı on numara olsa bile şu tipe bakıp oy vermem bunlara dediğim yarışma. çok itici bu adam. o nasıl oooo'lamadır kardeşim.
kıbrıs rum kesimi, liseli tayfasına hitap ederek liseden arak bir grup çıkarmıştır. ama şarkıları güzel bak. gençlerin önünü açmak, destek olmak gerek. aferin.
yıllardır gözümüzdeki azeri şarkıcı imajı azeri kızı günel'den ibaret olduğundan, birkaç senedir eurovision'da azerbeycan adına yarışan hanım kızları gördükçe error veriyor beynim. bir türlü onların da günlük hayatta "men gelmişem ay balam" dediklerine inanamıyorum, kabullenemiyorum bir türlü. halbusi bakın azeri kızı günel'e, kaşlarının ortasını yeni yeni aldırmaya başladı kızcağız. şimdikilere bakın bi de, hepsi amerikan pop idolü gibin mübarek.
e be ay balam, bak ay balam diyorum samimiyet olsun diye, madem elinizde böyle cevherler vardı, neden bize göndere göndere bu azeri kızı günel'i gönderdiniz?
senin bu yaptığın insanlığa sığar mı atalay? ha sığar mı?
gürcistanı temsil eden hanımkız son anlarda ımmmrrrahaaa röaaaah gibi sesler çıkararak ekranlara şaşkınlık vermiştir.
Amanın bizimkiler çıktı vallahi, insan heyecanlanıyor yaa..
sahnede o kadar çok ışık var ki, manga elemanları yerine sadece robocop'u görebildiğimiz yarı finaldir.
oldu oldu güzel oldu.
diğer skindirik şarkıların yanında gayet güzel durmaktadır şarkımız. yarı finali atlatırız ama finalde zor be.
yalnız şaka maka fermanlar anasını ağlatmış bulunuyor seyircileri kendilerine getirdiler.kesinlikle bir kaç numara büyük gelmiş gözüküyor diğer çıkan tiplere göre.
01 yazıp 1514'e yollayarak sözlükteki litvan hatunlara selamımı çakmışımdır.
şaka maka beklediğimden iyi oldu. en sona kasıtlı bırakılmış gibi de şov yaptılar beğendik şimdilik bakalım. manganın 2. Lordi vakası olmaları dileğimiz.
robot kız haricinde harika bir performans sergilendi. uzun yıllardır sahnede bu kadar iyi bir performans izlememiştik. ferman şarkıyı hatasız söyledi. telaffuz hatalarını da düzeltmiş. ilk 3 için isveç, azerbaycan ve almanya ile çekişeceğimizi düşünüyorum.

edit isveç elenmiş. yazıklar olsun.