bugün

tellioğulları ile seferoğulları’nın karşı karşıya geleceği maç. bırakın yesinler birbirlerini ne de olsa lig sonunda yeşil vadi galatasaray’ın.

tanım: yan sanayi derbisi.
galatasaray'lılar olarak elimizde viski şişesi ile izleyeceğimiz maçtır.
yiyin birbirinizi.
Bana nedense bol gollü maç geçecek gibi geliyor.Her maç mutlaka gol yeme hastalığı var takımın.Fenerbahçe bulunduğu konum itibarıyla maça hele de derbi maça fazlası ile asılacaktır.Beşiktaş ise üstteki rakibi cinimbom ve yavşakşehir arasındaki puan farkını kapatmak için oynayacak.Zevkli çekişmeli maç bekliyorum ben.Umarım Beşiktaşım kazanır.
fenerin uzun menzilli vazelinli
boruyla jimnastik kulübünü kevgire
çevirip kısmi feçl edeceği maçtır. evet..
Şenol hocanın fener nefreti ile eli ayağına dolaşmazsa kazanacaktır.
Ama her zaman o kadar çok bileyor ki hırsından maç kazanamıyor.
Hakemi Cüneyt çakır olup berabere bitirilmek niyetinde olan derbi.
Aksi takdirde olay çıkıyor.
Kesinlikle bol gollü geçecek ve 2/2 olacak maçtır.
Kasmayalim gollü berabere bitecek maç.
Mete kalkavan atanırsa beşiktaşın,
Fırat aydınus atanırsa fenerbahçe’nin,
Cüneyit çakır atanırsa devlet bahçeli’nin kazanacağı maçtır.
Bir beşiktaşlı olarak fenerin içinden geçecez sırada kim varsa sırayla hepsinin içinden geçecez. Alayını üst üste koyup yenecez.
görsel
görsel
Umarı istanbul’daki olumsuz hava koşulları sahayı futbol oynamaya elverişsiz hale getirip Şenol Güneş in eline koz vermez.
Umarım Beşiktaş vurur geçer. ibneler beter olsunlar.
Fenerbahçeliler için bir başka tiyatrodur.

Basketboldan sonra tiyatroya da sardınız hadi bakalım.
beşiktaşın kazanacağı fenerbahçenin küme düşmeye bir adım daha yaklaşacağı maçtır. normalde fenerbahçe ve taraftarlarına hep saygılı oldum ama haddlerini aştılar şimdi onlar küme düşünce görüşelim.
''uçan kartallara selam olsun''

Almadan gelmeyin.Bu şikecilere az bile,bir tekmede siz vurun.

(bkz: Bir galatasaraylı)
Normal koşullarda beşiktaş'ın rahat kazanması gereken maç.
Ama bak normal koşullarda.
iki takımıda tutmadığım halde güzel olmasını beklediğim maç.
mosesin gol atacağı maç
Beşiktaş küme düşme tehlikesi yaşayan takımlara her sene puan kaybediyor. Fenerbahçeliyim ve kazanıp ligin mutlu, güzel orta sıralarına yükseleceğimizi umuyorum. Sevenin ahı tutarmış, aziz başkanın ahı tuttu.
Derbileri her zaman farklı bir motivasyonla oynayan Fenerbahçemizin kazanması gereken derbi. Aslında derbi değil, derbicik. Tek derbimiz Fenerbahçe - Galatasaray'dır zira.

Maça gelirsek de, Hep bize diyorlar ama aslında sinsi olan onlar olduğu için, onların galeyanına gelmeden, sadece topumuzu oynamamız lazım. Oynarsak, en kötü yine şenor bi taraflarını zımbalatır ve maç bizim olur. Ha ibnelik yapmazlar da onlar da top oynamak için çıkarlarsa sahaya, paşa paşa futbolumuzu oynarız.

Moses, valbuena, soldado, jailson, volkan, skertel ve sadık. Bu 7 oyuncumuza çok iş düşüyor. Bunlar gününde olursa maçı kazanırız.

Skor tahmini yaparsak da; Beşiktaş kazanırsa 3-1, berabere biterse 2-2, Fenerbahçe kazanırsa 1-2 biter.

görsel
Tam bir kaos maçı olacaktır.
Fenerbahce iyi dinlensin diye Pazartesi oynatılmasını, Beşiktaşa avantajlı düdükler çalarak hakemler telafi edecektir.
Kartlar ve kemik seslerinin ekaik olmayacağı mücadeleyi gergin taraftar daha da eğlenceli kılacaktır.
Adem Ljajic kuş beyinlisi geçtiğimiz malata maçında sarı kart cezası durumuna düşmeseydi beşiktaş biraz daha ağır basabilirdi.

ağır hava ve saha şartlarında kagawa zayıf kalabilir, taraftar tolgay ve ismail ile uğraşmayıp takıma ilk dakikadan son dakikaya kadar destek verirse beşiktaş için bir kazanım olabilir..

bülent yavuz ve cüneyt çakır faktörü ve bahçeli'nin beyanı da fenerbahçe'yi güçlü kılıyor.

tipik bir beraberlik derbisi olur.
bir slogan: "sene sanki metin ali feyyaz".