Gereksizdir. Zira en güzel yaştır. Bu yaş ekşi sözlük'ten arkadaşımla çaylarımızı içerken konusu geçti de "en sevdiğim yaşım "dedim.
Ha birileri "şuradan 5 sene sonra 30 olacaksın, hiii!" derse de takmayın. Sonuna kadar yaşayın 25'inizi.
birisinin yaşımı sorduğunda 23 dediğimde, doğum tarihimi bilen bir genç arkadaşımızın ' ulan 2 senedir mi 23 yaşındasın' demesiyle ufak bir matematiksel hesapla ne olduğumun farkına varıp, peki o zaman diyerek odama kapanıp, tekrar bir hesap yaparak aslında bir kaç ay içerisinde 25 yaşımı dolduracağımı ve 26 dan gün almaya başlayacağımı fark ettiğimde girmeye başladığım bunalımdır. kaç yaşındasın sorusuna da kaç gösteriyorum demek istemiyorum kardeşim yeter. 25 lan boru mu 25 yaşındayım, oh mis hayat bana güzel. evde kaldık ooo yaş 25 yazdım ya 25 ne ya. vallahi tüh tüh... 25 yaş bunalımı hatta yaş bunalımı düşman götüne.. tü tüüü.
farketmeden geçip giden bunalım halidir. tabi her daim bunalımdaysanız.
Yazarken başlık açılmış mı açılmamış mı diye merakta kalmıştım ama allahtan benden önce birileri düşünmüş böyle bunalımı. Bu yaş kadar gıcık bir yaş olacak mı diye merak ediyorum ama (bkz: hayat bu her şey olur).

Gençlik yavaş yavaş gidiyor mu desem yoksa hah tam da baharındayım mı desem,
Tamam evlenme vakti mi desem yoksa salla aman biraz daha yaşa hayatını mı desem,
Başkalarının yaptıklarını eskisi gibi mi önemsesem yoksa başlarım lan hepinizin canı cehennemi mi desem...
Bence tam Araf yaşı.
olum çok kötü lan.

beyazlarım çıktı.
yaşımı düşürmeye çalışıyorum.

saniyeler önem kazanıyor mesela.
kaybedecek zamanın yok gibi hissediyorsun.
hatta böyle tam kazıklanmadan önceki hal bardır ya hep öyle oluyorsun yaşın aklına gelince.
acaba ne olacak diye diye kafan çürüyor, içinden böcekler çıkıyo.
Annem az önce yakında 30 olacaksın hala çocuk gibi davranıyorsun dedi. Ve benim kalbim acıdı. 25 olmak baya zor bir şeymiş ya. Vallahi depresyona girdim.
Ömründen geçen yılların değil gözünden akan damlaların yarattığı bunalımdır.

ilgili kişi sürekli cevapsız sorularla karşı karşıyadır. Bu soruları çevresindekiler değil bilhassa kendisi sorar. Veremediği cevaplar ile kendini köşeye sıkıştırır. Böylelikle en azılı düşmanı olan kendisiyle tanışmış olur.

Neyse ki yanlışlar doğruyu götürmüyor, getiriyor.
Mid twenties syndrome olarak bilinir gavur ellerinde. Çok boktan bir şeydir. 2 yıl oldu hala etkisi devam ediyor.
25 yaşında olmak için hiçbir şeyimi vermezdim. 20li yaşlar sıkıntı. Bunalıma girmeye de gerek yok. Önünüze bakın gençlerr
Nasıl bir girdiysem şu bunalıma, üç sene geçti hala çıkamadım.
daha yeni ulaşabildim çeyrek asıra. kendim için 30 yaş notlarımı buraya bırakıyorum

30 olmadan bir mercedes al ve lütfen citroen'i sat
en az 2.000 euro maaş kazan
mutlu ol ama evli olma

hedeflerimin bazılarını başarıyla tamamladığım bir 25 yaş , at the same time ; yaşlanmanın verdiği huzursuzluk , olgunlaşmanın verdiği garip duygu , bir kız arkadaş ve bir araba dışında hiçbir şey getirmedin bana , umarım geri kalan senelerim daha verimli geçer
5 sene sonra;

Dacia ya biniyor,
en fazla 500 euro kazanabiliyor,
evlenip götü göbeği saldı.

şeklinde bitecek haberi yok.