bugün

takriben 62 yaşında öss ye girecek olan insandır, allah yolunu açık etsindir.
öğretmenine çıkma teklifi yapabilir. bilimum bayramlarda, törenlerde bayrak direğini taşıyabilir. askerlikten yırtma olasılığı çok fazladır.
böyle insan vardır yoktur tartışılır. varsa olağanüstü bi durumdur ki zaten normal okulda okuması imkansızdır. anlamadığım nokta şu. niye 23 niye 5.sınıf. onu da geçtim insanın aklına böyle bir şey nasıl gelir hem de sabah sabah. farklı bir piskopatlık olsa gerek.
ilkokulu dısardan bitiren 23 yasındaki bireydir.
aslında çoğumuzun arasıra olmak istediği insandır, biz de isteriz ya bazen; 'ulan şimdi ilkokulda olmak vardı' diye, işte bu insan o hayaldeki insandır, ne mutlu ona, hayatı sindire sindire yaşıyor.

ben mesela aha bu eşek kadar halimle, ilkokulda ve hatta anaokulunda olmayı çok isterdim, kimse kimseye yalan söylemezdi hem, her şey saf, her şey temiz.
zamaninda okuma sansi bulamayip, ilkogretim diplomasi icin cabalayan iyi niyetli bir insan da olabilen kisi nihayetinde, ammavelakin bizim insanimizdaki kendini begenmislik o kadar ust seviyededir ki, kendisi ailesi imkan sundugu icin 11 yasinda besinci sinifi gectiginden kendini bir bok sanar. ne kadar hizliyiz ya rabbi, ne kadar hizliyiz!!!
ailesi tarafından okumasına izin verilmeyip daha sonra hırs yaparak amacına ulaşan saygı duyulası insandır.
sınıfa girdiği an aha şöyle bir ambiyans yaşanır.

-merhaba arkadaşlar
+...(tüm sınıf ayaktadır. şüpheli gözler. ve tereddütler)
-oturabilirsiniz. bu ne incelik böyle. mahçup ediyorsunuz beni. okuldaki ilk günüm. çok heyecanlıyım. siz de heyecanlı mısınız?

tüm sınıf aynı anda;

+anneeeeaaaaeeğğğğhhhhhüüüüüüüüüü...
acele etmemesi gereken insandır, doğru olanı yapıyor...

ben o'nun yaşindayım ve de üniversiteyi bitirdim, n'oldu?
öğretmenine yapacağı muhtemel şikayetleri;
- öğretmenim ayşe bana koca memeli dediiüüü.
- öğretmenim herkes bana üç bacaklı diyoo.
şeklinde olabilecek olan insan evladıdır.
gençliğini doya doya yaşamış imrenilesi kişidir.
askere gitmemek için okulu uzatıyordur. *
eğer maddi olanaksızlıklardan zamanında okuyamamış ama okumanın değerini bilip dışarıdan ilkokulu bitiren biriyse ellerinden öpülesi bir 23'lüktür. yok konuları hazmetmekte zorlandığından yayarak okuyorsa maşallahtır. diyecek başka birşey yoktur.
öğretmeniyle yaşıt olma ihtimali olan ilkokul öğrencisidir. ehliyet alıp okula arabasıyla* gidebilir.
nüfus cüzdani gec cikmmis vatandasdir. 23 degil ama yasitlari ortaokulu bitirirken ilkokul 5. sinifa giden bir cok yurdum insani vardir türkiye` mde.
23 yasında bir otistik olabilir, sebebi ise fiziken beklenen normlarda ilerlemesine ragmen beyin olarak gelisimi zayıftır.
saygı duyulması gerekir. öğrenmenin yaşı yoktur. 23 yaşında, okuma yazma bilmiyorsa; öğrenmelidir. ki görüldüğü gibi öğreniyor. güzeldir, aferindir. *
üniversiteyi bitirip iş hayatına atılınca, yaş haddinden emekli olacak kişidir.
hababam sınıfında tarık akan'ın münir özkul la girdiği diyaloğu hatırlatan insandır.

-evladım kaç yaşındasın sen?
+26; göstermiyorum di mi hocam?
şimdiye kadar görülmemiş olabileceğini düşündüren olay. hem okuma - yazma kursları var. * * okumak istiyosa gitsin onlara kardeşim. ne bu 1 den başlayıp "ya allah" olayı.
genç yaşta ilk okul 5. sınıf öğretmeni olan kişidir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar