bugün

kpds ilkbahar dönemi sınavıdır. başvurular 28.03.2011-06.04.2011 tarihleri arasında yapılabilecektir.
dil tazminatı için 70 almaya kasacağım sınavdır.

bu sene sanırım sınav 80 soru olacakmış. basın duyurusunun yalancısıyım; http://www.osym.gov.tr/be...-basvurular-24032011.html
italyan dilinden gireceğim sınavdır. 80 soru olması daha kötü olmuştur kanımca.
yeni bir kopya skandalına konu olacak sınavdır.
kopya skandalı olacağına kesin gözle bakılan benim de gireceğim sınavdır.

biliyorum;

sınava girerken kemerim çıkarılmak istenecektir.

dışardan kendi paramla aldığım suyun dış kabı çıkarılmak istenecektir.

girdiğim sınıfa kamera koyulup dikkatim sikilmek istenecektir.

şakirt kadrodan polis olan içi fettullah aşkı ile yanan adamlar tarafından aranacağımdır.

eğer üzerimde bozuk para varsa alınacaktır.

bana bunlar yapılırken, eğer sınava giren başı açık bir bayansanız küpeniz çıkarılmak istenecektir fakat küpenizin üzerinden türban takarsanız küpeniz yerinde kalabilir.

tabi bu yapılanların amacı kopya çekmemem içindir. fakat bu adamların asıl amacı kendi tayfası dışındaki kimselere kopya çektirmemektir. ama şundan emin ol kul hakkı bilmez şakirt tayfa sen şifre de alsan kopya da çeksen o sikimsonik beynin beni geçmeye yetmeyecektir.

benim allahım ile senin allah'ının bir olmadığına eminim.
kitapçıklarla ilgili sorunların çıkacağını düşündüğüm sınavdır. eksik sayfa çıkar yada basılmamış sayfalar önünüze gelebilir.
son yaşanan skandallardan dolayı bir türlü konsantre olunamayan sınavdır. sahsen benım ders çalışasım gelmiyor.
yeni sistemin ilk sınavı.
ösym lütfetmiş örnek soru kitapçığı yayımlamış. bakmanızı tavsiye ederim. bilgilenin, bilgilendirin. üds'deki gibi mağdur olmasın kimse.
http://www.osym.gov.tr/do...oruornekleriingilizce.pdf
(bkz: it misiniz lan diye bağıran hocaya yes it is demek)*
sınava girecek arkadaşlar bu güzide başlığı akıllarına getirerek tebessümle soruları cevaplayabilir. başarı dileklerim sizlerledir. saldırın aslanlarım.
(şüphesiz ki) fransızca soruları yine ve yine hayvani olacaktır. önceki yılların sorularına baktım, incelemez olaydım. o nasıl bir kelimedir, o nasıl hayvaniliktir. hatırlatmakta fayda var, ingilizceden her dönem yaklaşık 95.000 kişi giriyorken bu sayı fransızcadan girenlerde 1000-1300 arasında gidip geliyor.
tam gidiş parası ve fazladan kağıt para ayarlanması gereken sınavdır. zamanlamayı ayarlamak için kolumuza saat takamayacağımızdan erken çıkmak faydalı olacaktır. takı falan olmayacak, kıyafette metal olmayacak, sular da şeffaf şişede olacakmış. sınav değil toplama kampına giriyoruz sanki. sabun olmazsak iyi.
80 soruya 180 dakika verilmiş. giriş belgesi ve kimlik şart. çanta, saat, cüzdan, cep telefonu, yüzük, küpe, kolye vs. götürülmeyecek. kalem, silgi, kalemtıraş, peçete (işte burayı anlamadım) ösym'den.
gidince peçetelerin nedeninin anlaşıldığı sınavdır.

ulan o metal eşyalardan bahseden paragraf bayadır orda. ben bir sürü sınava girdim böyle muamele görmedim.

polis: beyefendi kemeri de çıkarmanız gerekiyor.
sınav mağduru: içerde bir şey yapmıyorlar değilmi
polis: nasıl yani?
s: (kemeri çıkarır düşmeye çalışan pantolonu çekiştirerek)sikmeseler bari

arama yapılır.

s: kolumda platin olsa kolu da bıraktırıcaksınız herhalde.
p: ona bakarsan üzerindeki elbiselerin düğmeleri de metal.
s: (içinden: vay amk adamların niyeti bozuk. fantazileri çoktan hazırlamışlar en iyisi kurcalamamak)

tam içeri girerken;
başka polis: dur dur giremezsin.
s: ne oldu?
p sigara ile girmek yasak.
s: niye?
p: manyetik şeyler giremez kardeşim.
s: manyetik sigarada ilk kez duydum.
p: folyo var.
s: tek dal var onu alsam olur mu?
p: hayır.
s: (yine içten "ananın ...")

türban çıkarmayı geçtim artık pantolonu da indirmeye de çalışıyorlar. bu sınava girenler hangi partiye oy verecekler bilmek istemem. bana ne lan sizin cinsel tercihlerinizden.*
geçen kpds sınavlarına göre sanki daha kolaymış gibi görünen sınav olmuştur . bu yanıltıcı olabilir tabi sonuçta ingilizce sınavında beklenmedik sonuçlar oluyor . o yüzden tedbirli yaklaşmak lazım .

ayrıca son 2 sınavda beni evime en yakın okullara veren ösym ' ye teessüf ederim . olm alışık değilim böyle şeylere ben yapmayın . *
sınava girerken ayakkabı tabanıma anahtar sakladığım, kapıdan geçtikten sonra (neredeyse hiç arama yapılmadı neredeyse)tuvalete gidip, anahtarı tekrar olması gereken yer olan cebime aktardığım, ösym'nin komedilerine ilk defa hizmet alan olarak maruz kaldığım sınav.
işgüzar polisler sayesinde okul giriş kapılarının yanında bulunan pencere önlerinde bolca bozuk para yığılan sınav. burdan dilencilere seslenmiş olayım. biliyorum lan bilgisayarınız bile var.*
geçen sınavlara göre kolay sınavdır. ayrıca bu sınavda 80 soru sorulmuştur.
sorular pek de zor değildi denebilecek bir sınav. uludağ üniversitesi'nde girdiğim sınavda sıfıra yakın bir arama yapıldı. çok rahat bir şekilde girdim.(ya da beni gözden kaçırdılar) ama eve dönüş kent meydanı kapalı olduğu için uzun sürdü. ha bi de kanal 24 müdür nedir röportaj yapıyodu önüne gelenle, mitingle alakalı olsa gerek.
uludağ üniveristesi'nde bugün yapılmış oturumuna katıldığım ve çok fazla hazırlanmadan girdiğim sınav. sorular genel olarak yapılabilir düzeydeydi ve fatih terim ingilizcesine sahip herkesin en azından 20 tanesini doğru işaretlemesi mümkündü. adaya ait kitapçık kavramı bu sınavla ortadan kalkmıştır.
cebimdeki bozuk paralar boşa gitmesin diye sınavdan önce okulun kantininde bir sürü çay içip 3-4 tane halley yediğim sınav olmuştur. okulun kapısında poliste dedektör olmadığı için elle arama yapmış heryerimi ellemiştir sabah sabah. gerçi sınavdan çıkınca fark ettim ki cebimde hala bozuk paralar varmış bende fark etmedim o kadar ellemeye poliste fark edememiş.
sorularının ve yanıtlarının açıklandığı sınavdır.

http://osym.gov.tr/belge/...ciklari-ve-yanitlar-.html
Yoldan geldık sabah 7 de sınava gırdık.Cıkamazsınız dediler 135 dakıka uyuyup kaldım 1 saat 45 dakıka soruları hatırlamıyorum vs vs daha kufurlerımde varda soylemıyorum.
sonuçlarının açıklandığı sınavdır.

http://sonuc.osym.gov.tr/Sorgu.aspx?SonucID=1118