maya takvimine göre kıyamet bekleyenlerin göt olacağı bir saattir. bi sürü dinin, sikinmsonik zanna dayalı inancın çökeceği bir saat olacaktır.

22 aralık sabahı şu pencereden güneş doğarsa - ki büyük ihtimalle doğacak, e..o zaman ne olacak?..

daha ne sekteler var, dağlarda falan 21 aralık tarihini bekliyolar, hatta birileri rocky dağlarında - kayalık dağları- meteor un nereye düşeceğini bile biliyomuş da oraya çoktan kamp kurmuşlar.

işte...hanyayı konyayı 22 aralık sabahı hep birlikte göreceğiz. dedim ya...şu pencereye 22 aralık sabahı güneş doğarsa, ilk iş buraya entry gireceğim.
22 aralık tam olarak cumartesi gününe denk gelmektedir. dolayısıyla cumartesi saat 8'de -eğer bi b*kluk olmazsa ve mesai felan da yapmazsak- uyuyor olacağım.

eğer aksi bir durum olursa da işte o zaman sıçtık demektir.

(bkz: sıçtın mavisi)
cennet 10 km, cehennem 1 km tabelaları görülecek ve radar korkusu yaşanacaktır
Aralık ayının 22. günü, saatlerimizin 8'i gösterdiği andır.

(bkz: tanım)

ossura ossura uyuyor olacağım tarih ve saatir. Cuma akşamından da rakıyı çektiysem, kıyamet kopsa da ben kalkmam zaten.

(bkz: subjektif tanım)
izmirin şirince köyünde o tarihte boş pansiyon bulunmamaktadır. adamların inancına göre mavi akım galiba adını hatırlayamadım. dünya da birkaç yer bu '' kıyametten'' etkilenmeyecekmiş. fransa da bir kasaba ve şirince. belki birkaç yer daha. bayram haftası oradaydım, esnafın yüzü gülüyor, kıyamet falan kimsenin sikinde değil, adamlar parasına bakıyor anlayacağınız. facebook sikikliğinden sonra dünya üzerine kurulmuş en büyük komplolardan biridir bu maya takvimi zırvası.
mayaların takviminde ufak bir sapma olmuş olayı 2016ya kaldırıyoruz diyeceklerdir.
insanlığın farklı bir boyuta uyanacağı ilk sabah.
beklenen olmayınca yine yanlış hesaplandı gibi saçmalamalar ortaya atılacaktır.