bugün

alışılagelmişlik örneği, bir boşvermişlik, bir saldım çayıra mevlam kayıracılık, bir taktım kayışı yokuş aşağıcılık.
nedir arkadaş halen yemekteyiz yemekteyiz. zamanında biz de izledik de hiç böyle sözlük ortamlarına felan taşımadık.
(bkz: yemekteyiz armağan/@uye lol) entrysini lütfen bu bahse katmayınız.

şimdi gelelim, geçen hafta neler oldu. önce naim, sonra nika...
noluyo lan!
ibrahim tatlıses'ten geliyor;

(bkz: yirminci yüzyılda vardı da biz mi izlemedik)
çeşit çeşit insan var gibi izlenimlere sahip olacak zihniyettir. gerçi yemekteyiz konsept olarak var mısın yok musun dan pek farklı değildir birinde kutudan para çıkmayınca sinirlenip ağlıyorlar diğerinde yaptığı yemeklerin beğenilmediğine sinirlenip ağlıyorlar. "show tv yarısma katılımcıları ağlak, yarısma katılımcıları turk o halde tum turkler ağlaktır" ya da "yarısmacılar para kazanamadıkları için ağlar, her yarışmacı insandır o halde tüm insanlar para için ağlar" vb. tumevarımlara ulaşabilecek zihniyettir.
bundan önceki yüzyıllarda yemekteyiz programını izleyen kişilerin haklı ama şimdikilerin zevksiz olduğunu savunan gerzek tepki cümlesi.
izlemeyen, izlemek istemeyen, hatta sövenleri de varmış;
(bkz: #4347929)
21. yüzyılda sadece haberler ve belgeselleri mi izleyelim napalım anlamadım ki? diye kendi içimde debelenmeme neden olan tepki cümleciği.
çeşit çeşit zihniyetlerin ortaya cıkmasını sağlayan zihniyettir.
'zamanında yemekteyiz izleyip sözlüğe tasımayan' zihniyetler hangi yüzyılda izlemiş ona takıldım ben.. bi de ulan hep ironiyi kacıran adam olmak ne yorucu bir bilseniz.. o da değil de yoksa harbiden bu yemekteyiz yuzyıllardır var da biz sözlük ahalisi mi yeni keşfettik..

bu arada yumurta tavuktan cıkar.. *
şaşırdığım, ama hala nerede sövülmüş onu göremediğim zihniyet.

"izlediğin programı hak ediyorsun" demek küfürse eğer, sen kendine sövüyorsun.

saygılarımla
(bkz: hala yemekteyiz)*
(bkz: hanım koş sözlüğe yemekteyiz hasan gelmiş)
21 inci yuzyilda hala sozlukte takilan insan ın cagdasıdır. ortak bir ahbapları tanıstırmıs olsa gerek kendilerini..
tiksinerek izliyoruz efendim...tabaklarda kıllar falan...*
(bkz: 21 yuzyilda izlenmesi gereken programlar listesi)
ölmesi mi gereken zihniyet. nedir bu 21. yüzyıldayız muhabbeti. hayat o kadar kısa ki sorgulamaya değmez , ne izlemek istersen , ne yapmak istersen ya da nereye gitmek istersen oraya git ki hayatın anlamı olsun. yoksa 21. yüzyıldayız eee ölelim hep beraber. takip etmiyorum bu programı ama biliyorum ki arz talep meselesi. insanlara neyi yapıp yapmıyacağını öğretene kadar , sınırlı olan nefesimi daha düzgün alıp kendi işime bakmayı yeğlerim.
hız kesmeden eylemlerine devam eden insanlar topluluğudur.

(bkz: yemekteyiz ortadoğu) konuyla ilgili başka bir yaklaşımdır.
bi de 21 inci yüzyılda hala bu programları izleyicilere sunan zihniyet var. o daha vahim.
geçmiş yüzyılda yemekteyiz olmadığı için "hala izleyen" şeklinde nitelenmemesi gereken zihniyet. bu kişi, yemekteyiz'i 20. yüzyıldan ya da daha önceki yüzyıllardan beri izliyormuş imajı yaratılmaktadır.
kitap dergi okumayı sevmeyen yurdum insanının makarna ve çorbadan başka bişey yapmayı bilmediğini farkettiğinde "şu yemekleri bi öğreniyim de kocam beni aldatmasın ya da evine daha bağlı olsun" paniği eşliğinde izlenen zihniyet gerektirmeyen programdır yemekteyiz.
eziktir.
Yakında sindirimeyiz, boşaltım sistemindeyiz diye program yaparlarsa şaşırmamak gerekir.
Napsin amk insanlar size de yaranilmiyor.