bugün

an itibariyle ajanslara ''itfaiye ekipleri müdahaleye başladı'' şeklinde haberlerle düşen yangın. umarım bir an önce söndürülür.

https://twitter.com/gisee...tatus/1429027047578423300
orman genel müdürlüğü 4 uçak ve 5 helikopter ile müdahale edildiğini açıklamış. ege ve batı akdeniz yangınlarında 1 uçağın ne kadar etkili olduğunu gördük ama bu yangının 4 uçakla hala söndürülememiş olması enteresan.

ayrıca bir çok görüntü izledim, helikopter var evet ama o 4 uçaktan 1ini bile görmedim ve bölgedeki insanlardan da gören yok. hayalet uçak herhalde.
adaya görece yakın bir kıyıda oturuyorum helikopter sesleri geliyor. sanıyorum vatandaşlar da önceki yangınların algısıyla kendileri hemen işe koyulmuşlar, orman idaresi ve ibb itfaiye işbaşında. umuyorum bu sefer çok büyümeden söndülür diyeceğim yangın.

yalnız an itibariyle twitter da #heybeliada etiketinde bir sidik yarışı devam ediyor. halktv yalan söylemişmiş, ibb itfaiye işini yapmıyormuş, aktroller mesaide.

bana bakın lan iktidar yalakları. önce insan olun, az insanlık gösterin. bilmiyorsanız öğrenin. sıkıldık lan sizden, memleketin ağzına sıçtığınızı siz de kendi destekçileriniz de biliyor. bu saatten sonra o yüce liderinizin karşısına değil ekrem imamoğlu, az karşıt cephede gözüken kim çıksa seçilir. şahan gökbakar daha fazla oy alır mesela.

o yüzden algı kasıp iğrençleşeceğinize, madem yangına hakkıyla müdahale ediliyor, onun kanıtını gösterin. laf kalabalığı yapıp insanların aklını pirinç lapasına çevirmeyin artık. az insan olun ki yapılanların hesabı da insan gibi sorulsun. ama bu tıyniyetten benim beklediğim, işte mesela iktidara oboro partisi gelse oraya geçip bize ak partili demeleri olacağı için.. ama umudum var, siz insan niteliği taşımıyorsanız da sizi doğuran yetiştirenlerde kırıntısı da olsa insanlık olduğuna dair umudum var.