bugün

kaybedecek vakti olmayanlardır.

ülkede demokrasinin olmadığını düşünüyorum. her seferinde bu müsamereyi meşrulaştırıyoruz.

sahte oylar, eşitsiz seçim yarışı, partili cumhurbaşkanı, seçim sürecinde görevinden istifa etmeyen idareciler...
bazen diyorum ulan bu seçim kullanmayacağım (3 seçimdir) ama kendimi sabahın köründe sandık başında buluyorum (bkz: vatandaşlık görevi) arkadaşlar yerine getirmek lazım.
oy kullanmamak saçmadır.

ama ondan daha saçma olan şey oy kullanarak bir şeylerin değişebileceğine inanmaktır.

evet, oy vererek bir şeyi değiştirmeyeceksiniz, fakat oy vererek bir şeyleri değiştirmek isteyenlere destek olacaksınız.

hep aynı şeyi savunuyoruz, düzen partilerine oy vermeyin, düzen siyasetçilerinin gazına gelmeyin.

düzeni değiştirmeye odaklanın.
düzen siyasetçileri yalnızca sizi düzeni değiştirebilir, bizim istediğimiz ise bizi ezen düzenin değişmesidir.

oylar komünist partilere, mücadeleyi yükseltelim.

(bkz: türkiye komünist partisine çağrı)
Oy kullansam da bir şey değişmeyeceği için artık kullanmamaya karar verdim, evet.
ayrıca,

der ki emma goldman; ''oy verince bir şeyler değişecek olsaydı, bize o hakkı da vermezleri''
görsel
kendini entellektuel sanan bazı kesimler yapıyor bunu. bakıyorlar chp de iş yok hdp barajı aşamıyor, hemen hdp ye kayıyorlar.

hdp yi barajda tuttuktan sonra yere seçimlerde sürekli kaybeden chp ye vermek yerine sandığa gitmiyorlar. hdp yi yerel yönetimde zaten istemiyor bu cihangir bebeleri.
Hayatımda sanırım ilk defa oy kullanmayacağım.
Hava durumuna bağlı.
istanbul'da hdp aday çıkarmaz ve chp ile iyi parti ortak aday çıkarırsa oy kullanırım yoksa siktirsin gitsinler zaten baştan kaybediyorsun.
önerimdir.

(bkz: Türkiye komünist partisine çağrı)
Mesela ben.
ben kullanacağım efenim..

belediye başkanının değişmesini ümit etmekle beraber değiştirilmese de vereceğim..

iki sikimlik rahatımı da ergen hezeyanlarına meze edecek değilim..
evet bazı şeyler istendiği gibi gitmiyor olabilir.bazı şeylerden bıkıp çıldırınıladabilir.yenilme ihtimalinin çok olduğu bir maçta çalışıp denemek yerine maça baştan çıkmamaya benziyor bu durum.
onun için boş yapmayın üşeniyoz umurumuzda değil deyin geçin.
Ben oy kullanmayacağım dediğim de vatan haini gibi hissetme durumu.