bugün

Özel sektör çalışanlarının büyük kısmı ve işsizler için anlamı olmayan ve "dünyanın en çok tatili bizde" geyiğini yıllardır yapmaktan bıkmayanların standart söylemidir.

insan gibi yaşamak için tatil yapmak şarttır. Önemli olan çalışmanın süresi değil, ne kadar etkili olduğudur. Bizde ise bir kişi 15 saat işte kalsın en gözde eleman olur. Ne üretmiş, masa başında oyun mu oynamış kimin umurunda? Az gelişmiş ülkenin iş hayatı da böyle olur! Önce emeğe ve insana saygı!
nasıl bir tatilden bahsedilmektedir. 126 gün içerisinde hangi günler vardır.

eğitim kurumu içinse mantıklı olabilir ama onun dışındaki kamu kurumlarında bu kadar tatil olma ihtimali imkansızdır.
Özel sektöre uğramayan, Kamu çalışanlarının yararlanacağı tatillerdir. En çokta onlar ağlarlar. Garip.
Boşuna yıllar yılı "Atam izindeyiz" düsturuyla yetiştirilmediğimizin resmidir.
çalışkan türk halkının istatistiğidir.
ak parti hükümeti dönemimde olmuştur. evet.
Benim tatil haklarımı kim aldıysa versin o zaman.

(bkz: bize öyle bir bilgi gelmedi)
Açıkçası ömrümün yarısını bitmek tükenmek bilmeyen bir koşturmacaya, yanımda götüremeyeceğim mala mülke harcamaya niyetim olmadığından sikimde olmayan meseledir.

Hatta canım sıkıldıkça ofisi kapatıp kapatıp kendime o günü tatil ilan ederim. Yaşasın aylaklık amk.
her sene 104 gün hafta sonu tatili olduğundan , çok da konuşulacak bir durum değildir. resmi ve dini bayramların hafta içine denk geldiği herhangi bir yılda da benzer durum yaşanmaya devam edecektir.