1. ?.
  mitinglerden nemalanırım diyen chp'nin oy kaybına uğradığı ise acı bir gerçektir.
  2 -2 ... secretcode
 2. 0.
  turk milletinin bittigi gundur.
  4 -7 ... girayb
 3. 1.
  akp'nin oy olduğunu bize gösteren araştırmadır, ankettir. halbuese biz onları parti sanıyorduk. eh artık bir oy birimi olarak akp kullanıldığında aklımıza bundan sonra %42lik kısım gelecek. mesela önümüzdeki seçimlerde barajı geçebilmek için en az yarım akp alması lazım.

  düdüüt: bu entry başlık 2007 genel secimlerde akp nin yuzde 42 oy olmasi iken yazılmıştır. ayrıca matematik yanlışı da içermektedir.
  1 -3 ... s o t
 4. 2.
  aydın doğan ve onun yalakalarının yaptığı araştırmadır. 2002 seçimlerinde de aynı havayı yaratarak reklamlarını yapmışlar, kamuoyu üzerinde oluşturulan olumlu izlenimler sonucunda alması gerkenden %10 kadar fazla oy aldırılmıştır.
  şu anda görünen odur ki, aydın doğan, sayın başbakanımızla daha sıkı pazarlıklara girişmiş ve daha kötü durumdaki partiye daha çok nasıl oy aldıracağı konusunda daha sıkı çalışmalar yürütmektedir.

  32. gün hangi kanalda yayınlanıyor? cnn türk.

  ben de meltem tv izliyorum. haydar baş %50 oy alacak o zaman.

  şunu unutmayın ki, istatistik yalan söyleme sanatıdır. istediğiniz araştırmanın sonucunu istediğiniz şekilde sonuçlandırabilirsiniz. gidip kasımpaşada sorarsanız herkes akp ye oy vereceğini söyler, nişantaşında sorun, "chp" der. araştırmanın sonucu direkt olarak seçtiğiniz örnekleme bağlıdır. yanlı araştıramaların kaynağı da budur.

  %40 mış, oldu canım, mhp, chp, dtp, bağımsızlar, hatta demorat parti hiç oy almayacak zaten. hatta hepsi barajın altında kalacak, akape 550 milletvekili çıkaracak.
  4 -4 ... koselesi eski tuvalet terligi
 5. 3.
  Her turlu ABD destedigi almis olan AKP'nin daha bile fazla oy orani olabilir. Ya halk usenmeden sandik basina gidecek, kendisini kandirmak isteyen medyaya, hukumete, ABD'ye ve AB'ye karsi; Baykal'ya ragmen CHP oy verecek yada Ataturk resim ve heykellerinin adim adim indirildigini izleyecektir.

  Bu secimde CIA ajanlari diger bir cok ulkede yaptiklari gibi secimlere mudahele edeceklerdir. Ornek (bkz: 3 Kasim secimleri 4 milyon mukerer oy) kimin kayidina gecirilmistir.

  Modern ve CHP kalesi olarak gorulen bolgelerde 22 Temmuz 2007'sabahi 30 yildir ayni ev yasayan insanlarin dahi, yoklama yaptirmadiklari bahanesi ile oy kullanmasinin AKP hukumeti tarafindan organize sekilde engellenme basarisi ile bu sonucu elde etmeleri imkansiz degildir.

  Vatan icin, ozgurluk icin, atalarimizin ugruna akittigi kan icin, engellenmesi gerekli olan durum !!!
  1 ... acdevilde
 6. 4.
  akp, başka bir kanal ve araştırmasına göre de birinci partidir ama oranı %29 tir. demek oluyor ki seçim öncesi ısmarlama anketler ve manipülasyonlar başlamıştır. en doğru sonuç için temmuzun 23 ünde sandıklar açılıp da sayıldıktan sonrayı beklemek gerekir. bu arada nasreddin hoca ve fil hikayesi geldi birden aklıma. madem bu kadar şikayetçisiniz akp'den, rte'den; o zaman bu oy oranı yükselmesi neden? (tabi ki anket doğruysa)
  -1 ... balsikeste baysungur
 7. 5.
  akp' nin kemalist kesimin beklediği kadar oy kaybetmeyeceği açık ve sağda işaret edilmiş yeni bir parti olmamasına rağmen, bu anket özelinde akp nin 5 puan fazla, mhp nin ise az göründüğüne inanıyorum. akp mağdur, chp miting, merkez sağ birleşme edebiyatı yapmaktadır şu günlerde.taşlar yerine oturduktan sonra mhp, akp' nin kürt karnına vuracak ve dozajı ordan yükseltecektir.
  1 -1 ... sıpa
 8. 6.
  bu da başka bir anket. yapan şirket de sonar...
  http://www.haberturk.com/...cat=110&dt=2007/05/09
  sonuçta anketler arası bu kadar fark varsa, buna anket değil manipülasyon denilir. malesef ülkemizde bu türden manipülasyonlar sıklıkla olmaktadır.
  ... balsikeste baysungur
 9. 7.
  zannimca kararsizlarin aklini celmek icin yapilan ankettir.
  - baksana lan akpye yuzde kirkiki
  - bari oyumuz bosa gitmesin bizde verelim
  - verelim aq gelen s.kio giden s.kio zaten ne farkeder.gecen secimde boyle olmadi mi
  kac kisi koyun gibi suruden ayrilmamak icin atti oyunu. belkide o yuzde otuzdordn yuzde onu bu sebepten oyunu verdi. tvler de oyle bi sisirdiki sanki memleket de tek parti var herkes oyunu vercek. *
  3 -2 ... melezmacir
 10. 8.
  (bkz: muz cumhuriyeti)
  ... baz